Стяжка підлоги у ванній кімнаті. Різновиди стяжок

28

Стяжка підлоги у ванній кімнаті. Різновиди стяжок

Для початку розберемося, яким вимогам повинен відповідати підлогу, і відповідно, стяжка, щоб її можна було використовувати у ванній, мікроклімат якої відрізняється високим рівнем вологості і значними температурними коливаннями.

Пол у ванній повинен відповідати суворим вимогам, які потрібно враховувати при виборі технології облаштування стяжки.

Якісна стяжка підлоги повинна відповідати таким вимогам:

 1. висока міцність. Підстава для підлогового покриття має витримувати навантаження, що надається відвідують ванну людьми. Крім того, підлога не повинна прогинатися під сантехнічними пристроями, багато з яких (наприклад, пральна машина) відрізняються досить значною вагою.
 2. гідрофобні властивості. Експлуатація ванної супроводжується частим попаданням рідини на підлогове покриття. Якщо не передбачити гідроізоляцію покриття, то вода може потрапити в плиту перекриття і не тільки пошкодити стяжку, але і заподіяти багато неприємностей сусідам, які проживають на нижньому поверсі.
 3. якщо під підлогою передбачається прокладка інженерних комунікацій, стяжка повинна бути такої товщини, щоб підніматися над трубами на висоту не менше 2 см.
 4. якщо ви хочете робити у ванній кімнаті підлоги з підігрівом, необхідно, щоб товщина основи перевищувала 5 см.
 5. підстава повинна бути ідеально рівним для монтажу підлогового покриття або мати ухил в сторону, де передбачається монтаж зливного отвору, що видаляє воду з підлоги.

Як залити підлогу у ванній в приватному будинку. Технологія стяжки підлоги у ванній кімнаті

Стяжка підлоги у ванній кімнаті – основа всього іншого ремонту в цьому приміщенні. Найчастіше підлогу у ванній виконується з плитки, а її неможливо рівно укладати на нерівну підлогу, тому без стяжки не обійтися. Потрібно лише виконати певні умови і порядок дій, тоді основа буде покладена якісна.

Існує безліч

Отже, стяжка необхідна для регулювання рівня підлоги ванної кімнати по всій його довжині і ширині. Найчастіше цю потрібно, коли виконується ремонт в даному приміщенні. Вона може бути виконана або «мокрим», або «сухим» способом. Розберемося, як виконати своїми руками за допомогою цементно-пісочного розчину.

Для цього будуть потрібні:

Стяжка підлоги у ванній

Спочатку потрібно видалити старе покриття, прибрати все зайве. Всі дірки в підлозі необхідно закрити цементом. Після цього можна прогрунтувати поверхню спеціальною сумішшю – ґрунтовкою.

Водяним рівнем потрібно по всьому периметру кімнати зробити позначки на висоті 150 см.їх потрібно з’єднати однією лінією, щоб утворився базовий рівень. Потім необхідно виконати виміри до рівня стяжки від рівня чистої підлоги.

Також на всіх стінах приміщення ванної кімнати потрібно закріпити руберойд, щоб він по висоті перевищував рівень планованої стяжки на десять-п’ятнадцять сантиметрів. Це необхідно, щоб руберойд виконував функцію гідроізоляційного матеріалу. Далі потрібно визначити рівень майбутньої стяжки. Слід від найбільш піднесеної точки рівня чистої підлоги відміряти вниз три-чотири сантиметри.

Установка маяків

Монтаж маяків виконується за допомогою стандартного т-образного профілю. Вони встановлюються на розчин з збігом з рівнем стяжки. Для цього застосовується водяний рівень. Потрібно відступити від стіни двадцять-двадцять п’ять сантиметрів, і закріпити перший маяк. Після цього відступаємо до найближчого маяка тридцять-сорок сантиметрів.

Коли всі маяки будуть встановлені, їх потрібно перевірити, використовуючи рівень. Їх положення може бути змінено без проблем до тих пір, поки цемент не засох.

Після затвердіння цементу під маяками можна переходити до процесу вирівнювання підлоги. Для цього потрібно зробити суміш цементно-пісочну: три частини піску до однієї частини цементу. Як це робити правильно, описано не в одній статті з фото і відео.

Здійснюємо заливку

Заливка суміші виконується по смугах. Його висота повинна бути вище рівня маяків на 1 см.його потім потрібно довести до рівня стяжки за допомогою правила. Далі змочується край раніше залитої поверхні, щоб залити наступну. Це поліпшить зчеплення.

Коли буде залитий всю підлогу у ванній кімнаті, слід витримати майже місяць. За цей час поверхню підлоги потрібно здійснювати полив водою. А руберойд, який залишиться виступати на стінах, слід зрізати.

Отже, правильна стяжка для підлоги у ванній кімнаті буде готова. Як це виглядає можна поглянути на будь-якому фото, наявному в мережі.

Самовирівнюється підлогу у ванній. Як вирівняти підлогу у ванній

при плануванні ремонту в санвузлі необхідно заздалегідь подбати про вирівнювання підлоги у ванній під плитку. Цей процес важливий, так як викладання плитки повинно проводитися тільки на рівну поверхню, в іншому випадку кахель почне деформуватися і тріскатися.

Варто докладніше розглянути, з чого слід почати процес вирівнювання кімнатного покриття, якими способами це можна зробити.

З чого почати

Перш ніж з’ясувати, як вирівняти підлогу у ванній, необхідно визначити способи вирівнювання підлоги, також потрібно провести демонтаж старого підлогового покриття, якщо воно є.

Технологія демонтажу проста, але можна підключити до цього процесу фахівця. Якщо ж хочеться зробити всі роботи своїми руками, досить слідувати схемі:

 • видалити старе підлогове покриття;
 • підібрати нове покриття, яке буде укладатися на поверхню;
 • визначити, наскільки помітними є відхилення у висоті;
 • розрахувати, якої товщини майбутнє покриття (це дасть можливість купити потрібну кількість матеріалу);
 • провести гідроізоляцію.

Коли всі розрахунки будуть проведені, слід видалити старий матеріал. Бажано усувати тріщини і нерівності відразу після видалення матеріалу.

Видалення старої підлоги

Коли стара плитка буде демонтована повністю, можна зайнятися старою стяжкою. Якщо для отримання рівної підлоги немає необхідності видаляти її, то не обов’язково проводити зайву роботу.

Але варто врахувати, що стяжка повинна бути в ідеальному стані, щоб на неї можна було укласти нову плитку. Якщо ж висота поверхні приміщення залишається вище, ніж у всій квартирі, то її доведеться видаляти.

Майстри ж рекомендують провести роботи з нуля, видаливши:

 • покриття,
 • стяжку,
 • гідроізоляцію.

Коли робота буде завершена, все будівельне сміття видаляють, поверхню пилососять. Не можна, щоб залишалося навіть трохи пилу.

Як вирівняти підлогу у ванній

Зробити вирівнювання поверхні не складно, достатньо тільки слідувати основним правилам, виконуючи етапи роботи:

 • спочатку проводиться гідроізоляція,
 • потім заливають стяжку.

Деякі майстри використовують самовирівнюється покриття – це нова технологія, що прискорює процес монтажу.

Гідроізоляція

Застосовувати гідроізоляцію дуже важливо. Сьогодні у продажу можна знайти спеціальні матеріали, що випускаються в рулонах. Така гідроізоляція виконана на основі склотканини і полімерів. Кріплять даний матеріал на спеціальний клей, і укладають його внахлест.

Професіонали рекомендують звернути увагу на рідкі мастики, що володіють гідроізоляційними властивостями. Коли суміш наноситься на поверхню, вона швидко застигає, і в підсумку майстер отримує щільний шар гідроізоляції, схожий на гуму.

Важливо провести дану процедуру і зі стінами, їх обробляють складом на висоту 200 мм.гідроізоляція підлоги важлива, і пропускати цю процедуру не можна.

Цементна стяжка по маяках

Дуже часто проводиться цементна стяжка по маяках, процес роботи нескладний, якщо виконувати зазначені інструкції:

 1. для початку слід підготувати суміш для стяжки, користуючись інструкцією виробника. Потім розрахувати точку підстави і додати кілька сантиметрів.
 2. етап установки маяків проводиться за допомогою рівня, може застосовуватися правило, щоб розрівняти вже вилитий розчин.
 3. висихання розчину на підлозі залежить від товщини шару і якості застосовуваного матеріалу.
 4. як тільки основа застигне, слід нанести фінішні стяжки, це дозволить отримати ідеально рівну поверхню.

Варто пам’ятати про те, що видалення маяків проводиться після висихання шару стяжки. Процес вирівнювання досить складний, довгий і трудомісткий, це потрібно відразу врахувати.

Стяжка з керамзитом

Найчастіше керамзит в будівництві застосовується для того, щоб виправити незначніНерівності, але іноді матеріал застосовують для стяжки підлоги у ванній. Даний матеріал не перевантажує перекриття і коштує значно дешевше.

Рідко можна зустріти приміщення, в яких перепади висоти становлять більше десяти сантиметрів, тому керамзит застосовується рідко. Мінімальний шар розчину становить три сантиметри, забираючи сантиметри простору, чого часто намагаються уникати власники.

Порядок роботи простий, для початку виставляють маяки, потім засипають керамзит. Щоб зробити шар більш міцним, суміш заливають цементним молочком. Залишають стяжку до висихання розчину, після приступають до гідроізоляції.

Самовирівнюється підлогу

Актуально застосування самовирівнюються сумішей, коли поверхня має невеликі перепади висоти, зазвичай не більше трьох сантиметрів. Власник повинен підібрати склад, який підходить для санвузла. Зробити підлогу у ванній не складно, дотримуючись етапів:

 • приготувати розчин за інструкцією,
 • розрівняти суміш по поверхні,
 • після висихання наливної підлоги у ванній, проводиться укладання плитки.

Завдяки використанню такої суміші, рівень чистової підлоги у ванній буде не надто перевищений.

Таким чином, виходить, що зробити рівним підлогове покриття у ванній легко, і цей процес не займе багато часу, якщо дотримуватися послідовність дій.

Відео робимо стяжку у ванній кімнаті