Як отримати посвідку на проживання на Кіпрі?

393

Республіка Кіпр була визнана незалежною державою 16 серпня 1960 року, а 1 травня 2004 року Республіка Кіпр стала членом Європейського Союзу.

Майже п’ятдесят років, тобто аж до 2007 року, на Кіпрі не існувало чіткої міграційної політики взагалі, а тим більше такої, яка б відповідала вимогам Євросоюзу, хоча Кіпр зобов’язався перед вступом в Євросоюз подати відповідний законопроект на розгляд до парламенту 4 грудня 2006 року. У підсумку, щоб не затягувати процес і не порушувати зобов’язання, взяті на себе Кіпром, президент Кіпру Тассос Пападопулас підписав 17 лютого 2007 року новий імміграційний закон.

Вид на проживання для громадян Європейського Союзу

З вступом країни в Європейський Союз і з прийняттям нового імміграційного закону всі обмеження в плані проживання і влаштування на роботу, що діяли раніше відносно громадян держав Європейського економічного простору, були скасовані.

В даний час громадяни країн Європейського Союзу, які бажають проживати на Кіпрі, мають для цього просто зареєструватися в Архівному управлінні з питань населення і міграції або одному з відділень поліції у справах іноземців та міграції.

Громадяни країн ЄС, які на законних підставах проживають і працюють у країні, мають ті ж права, що і громадяни Кіпру в плані оплати і умов праці, проживання, соціального страхування, членства в профспілках та ін. Такими ж правами користуються й члени їх сімей.

Те ж саме відноситься і до громадян держав, які входять в Європейський економічний простір (крім країн ЄС воно включає Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію).

Вид на проживання для громадян третіх країн

З громадянами третіх країн, на жаль, новий закон такої ясності не дає. І хоча закон існує вже три роки, питання за статтями виникають і досі.

Наприклад, влада ще самі не визначилися з чіткою відповіддю на питання – як правильно підраховувати п’ять років перебування в країні? За однією з версій, можна зупинитися на варіанті підрахунку, який використовують податкові органи.

Ще один спірний і болюче питання стосується громадян третіх країн, які перебували на Кіпрі на підставі дозволів на проживання класу «Visitor». Досі ніде чітко не зазначено, чи повинні громадяни третіх країн працювати або достатньо просто проживати на Кіпрі.

Однак одне залишається постійним — якщо громадянин третьої країни придбав будинок на Кіпрі, або будь-яку іншу нерухомість, у нього не буде жодних особливих проблем з отриманням виду на проживання. Таких дозволів для громадян третіх країн на сьогоднішній день існує два види — постійне і тимчасове.

Тимчасовий дозвіл

Дозвіл цього виду видають за наявності таких фактів: якщо людина пред’являє документи на право володіння об’єктом нерухомості, а також документи, якщо в нього є рахунок у банку Кіпру. Тимчасовий дозвіл на проживання видається на термін від одного до чотирьох років.

Для того, щоб отримати такий дозвіл, необхідно звернутися до імміграційний офіс на Кіпрі та надати наступний пакет документів:

1. Сертифікат з місцевого банку, що підтверджує, що у володінні клієнта знаходиться банківський рахунок, з випискою про стан рахунку. В рік на одну людину має припадати не менше 17 000 EUR чи 25.000 EUR на подружню пару.
2. Паспорт.
3. 4 фотографії.
4. Копію контракту на володіння нерухомістю на Кіпрі.
5. Медична страховка і банківський депозит – 550 EUR, на той випадок, якщо громадянин третьої країни скоїть злочин і владі доведеться його депортувати.

При дотриманні вищеперелічених умов процедура отримання тимчасового дозволу на проживання для громадянина третьої країни не перевищує декількох днів і по її завершенню він з «гостьовий» категорії переходить у статус «візитера».

Правда, якщо він покине Кіпр більш ніж на три місяці, то дозвіл у його паспорті буде анульовано і за повернення йому доведеться заново подавати заяву на в’їзну візу, потім і на отримання нового дозволу на проживання. І ще один момент, коли до закінчення терміну дії посвідки на проживання залишиться місяць, необхідно подбати про його продовження.

Постійне дозвіл

Для отримання постійного дозволу, крім перерахованих документів громадянину третьої країни необхідно пред’явити документи про щомісячний дохід не нижчий, ніж 10000 EUR на людину плюс 5000 EUR) на кожного залежного від заявника члена сім’ї.

Варто відзначити, що після семи років проживання на Кіпрі зі статусом «Visitor» громадяни третіх країн мають право отримати кіпрський паспорт, однак це не означає стовідсоткову гарантію, що вони його отримають.

Крім того, у громадянина третьої країни є можливість через п’ять років отримати європейський вид на проживання. В цьому випадку він буде мати практично тими ж правами, що і корінні жителі, але при цьому залишиться громадянином своєї країни. Такий вид на проживання доведеться продовжувати через кожні п’ять років.

Для отримання більш докладної, детальною інформацією можна звернутися в Міністерство Внутрішніх справ Кіпру Нікосії.

При підготовці матеріалу частково використана інформація з сайту viriko.ru .

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?