Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт

1023

У мейли, що приходять на мою електронну адресу: stroika24(at)list.eu, мене часто запитують про те, як повинен бути оформлений той чи інший будівельний акт, ким він повинен бути підписаний, як оформлений, де його можна знайти і т. д. Іншими словами, мене запитують про вимоги, що пред’являються до виконавчої документації в будівництві. І тому сьогодні я вирішив почати на блозі публікацію циклу статей, присвячених виконавчої документації в будівництві. Співавторами цього циклу можете стати і ви, надіславши мені свої питання, що стосуються виконавчої документації в будівництві. Я обіцяю, що я обов’язково відповім, хоча, може бути, і не відразу, бо з вільним часом у мене, на жаль, просто біда.

Сьогодні я збираюся поговорити про акт прихованих робіт у будівництві та відповісти на запитання, що надійшли мені до цього часу мають відношення до цієї теми. Але це трохи пізніше. А поки що, для початку, я хотів би нагадати для тих, хто ще не знає або вже призабув, що називається виконавчої документації в будівництві. Я формулюю це поняття так: «Виконавча документація — це текстові (акти, сертифікати, протоколи) і графічні (креслення, схеми, малюнки) матеріали, що відображають фактичне виконання проектних рішень і фактичне положення будівельних після завершення визначених у проектній документації робіт». Крапка! Забиратися в словесні нетрі я сьогодні не буду. Вважаю, що буде чудово, якщо ви хоча б запам’ятайте те, що я написав зараз. У всякому разі, в межах сьогоднішньої статті, яка є вступної по виконавчій документації, я цього поняття більше торкатися не буду. 🙂

Ну, а тепер, коли з поняттям виконавчої документації ми розібралися, можна перейти до основної теми сьогоднішньої статті, тобто розглянути, що ж таке «акт прихованих робіт», або «акт огляду прихованих робіт». Справа в тому, що в ході проведення будівельних або ремонтних робіт будівельникам часто доводиться виконувати роботи, які після завершення будівництва і виконання опоряджувальних робіт виявляються прихованими від очей інших людей. Прикладом подібних прихованих робіт може стати пристрій гідроізоляції у ванній, прокладання прихованої електропроводки в стінах і підлогах, утеплення цегляних стін і фундаментів, покриття цеглою прокладеного під землею силового кабелю, а також інші подібні роботи.

Так ось, за законодавством, з метою забезпечення належної якості будівельних робіт, всі роботи, які впливають або можуть вплинути на безпеку експлуатації будівель, але якість яких не можна перевірити після того, як на об’єкті будуть виконані інші роботи, повинні бути оглянуті, тобто перевірені і зафіксовані, актами прихованих робіт (повна офіційна назва яких, нагадаю ще раз, звучить, як «акти огляду прихованих робіт, відповідальних конструкцій і ділянок мереж інженерно-технічного забезпечення»). Проводити огляд цих прихованих робіт необхідно у суворій відповідності з проектною документацією та при обов’язковому дотриманні вимог зазначених у ній будівельних норм і правил (СНиП). Після завершення будівництва або капітального ремонту акти прихованих робіт, що підтверджують якість їх виконання і відповідність будівельним нормам і правилам, необхідно пред’явити приймальній комісії. Акти прихованих робіт повинні завжди складатися і заповнюватись до моменту закриття їх іншими роботами, підтверджуватися підписами відповідних посадових осіб – представника будівельної організації (виконроба або майстра), представника проектної організації та представника служби замовника (відділу капітального будівництва (ВКБ) або спеціальної фірми, залученої замовником для нагляду за будівництвом).

Якщо акти прихованих робіт приймальної комісії не пред’являються, тоді приймальна комісія має повне право вимагати від будівельної організації провести вибіркову розбирання конструкцій, приховують приховані роботи, для перевірки якості виконаних прихованих робіт. Акти прихованих робіт зазвичай складаються у двох примірниках – по одному для замовника і виконавця робіт. В них зазначаються повне найменування і адреса об’єкта, дані замовника, дані виконавця робіт і дані проектувальника, а також особи (або осіб), що проводила приховані роботи. За результатами перевірки якості прихованих робіт в акти вносяться відомості про їх відповідність вимогам СНиП, а також вимогам проектної документації, крім перерахованого вище в актах прихованих робіт зазначаються також будівельні матеріали і обладнання, що використовувалися при виробництві прихованих робіт, з обов’язковим зазначенням переліку застосованих будівельних норм і правил (СНиП).

Ну, і на завершення ще одна порада. В якості бонусу! 🙂 Мені часто по своїй роботі доводиться бувати в різних конторах, в тому числі і будівельних, і, буваючи там, спостерігати веселу картину, коли весь персонал нервово перетрушує свої столи в пошуках запропастившейся невідомо куди папірці, яка саме в цей момент терміново потрібна шефові. Так от, якщо вам теж доводиться час від часу займатися подібними пошуками, то моя порада вам цілком може згодитися. А ця рада — простий. Я точно можу сказати, що проблему «куди подівся цей акт, або куди зникло це лист» в повній мірі, а головне — назавжди, зможе вирішити тільки автоматизація документообігу вашої контори. А це означає, що вам прийшла пора придбати спеціальний софт, який дозволить вам максимально автоматизувати облік і контроль документів у вашій конторі. Про те, де ви зможете придбати такий софт в своєму рідному місті, ви легко дізнаєтеся, зробивши відповідний запит в інтернеті. Ну, а киянам і одеситам я б порекомендував звернутися за допомогою в цьому питанні в компанію «Абіс-Софт». Нагадаю її телефони — в Одесі: +38 (0482) 34-33-23, в Києві: +38 (044) 360-00-56 . Телефонуйте! Я впевнений, що там вам допоможуть!

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?