Проста доопрацювання системи пиловидалення торцювальної пили

61

Привіт, шановні читачі і самоделкіни!

Один з часто застосовуваних в столярній справі верстатів — пила торцювання. При її роботі повинна максимально ефективно працювати система пиловидалення, інакше навіть в респіраторі працювати буде неможливо.у більшості таких верстатів є часто зустрічається проблема-направляючий комір біля патрубка пиловидалення не справляється зі своїм завданням, і основна частина пилу і стружок пролітає повз, не засмоктуючись навіть потужним повітряним потоком.

У даній статті автор youtube каналу «tehdoor» розповість вам, як він зробив збільшений фартух, що направляє пил і стружки в потрібне русло.

Цей проект дуже простий у виготовленні, і займе буквально кілька хвилин.

Матеріали, необхідні для саморобки.- листова гума-наждачний папір, бензин, контактний клей.

Інструменти, використані автором.- промисловий пилосос-пила торцювальна-набір викруток-f-подібні струбцини, ножиці, ніж.

Процес виготовлення.ось так працює і виглядає штатна система пиловидалення торцювальної пили.

Отже, майстер вирізав шаблон з паперу, за яким і буде робитися додатковий комір. Викрійку він люб’язно надав по следующейссилке-її потрібно буде роздрукувати в масштабі 1: 1.

За цим шаблоном з листової гуми (автомобільної камери) вирізається потрібна деталь.

Штатний відбійник потрібно зняти, відкрутивши пару гвинтів.

Склеювані поверхні заготовки і відбійника потрібно зачистити наждачним папером.

Далі обидві поверхні знежирюються бензином або ацетоном.

Притиснувши комір канцелярськими затискачами до відбійника, майстер відзначає межі нанесення клею.

Деталі склеюються будь-яким відповідним контактним клеєм за інструкцією. Завдавши клей на обидві поверхні, потрібно почекати кілька хвилин, і лише після цього стиснути їх з максимальним зусиллям пальцями.

На час застигання клею деталі стискаються зубцями.

Новий комір повинен бути еластичним, і легко згинатися.все готово, можна встановлювати на своє місце покращений відбійник.

Тепер практично весь пил і стружка відлітають в пилозбірник.

Звичайно, для верстатів та інших електроінструментів потрібно пріменятьпромышленный пилосос — побутовий, навіть з додатковою циклонною системою, не впорається із завданнями майстерні, адже він не розрахований на тривалі цикли роботи.

Дякую автора за простий спосіб поліпшити роботу системи пиловидалення торцювальної пилки.

Всім гарного настрою, міцного здоров’я, і цікавих ідей!підписуйтесь на телеграм-канал сайту, щоб не пропустити нові статті.

Авторське відео можна переглянути тут.

джерело (source)