Стелі з гіпсокартону: плюси і мінуси

993

За підтримки: стеля з гіпсокартону своїми руками

Сьогоднішній мій пост адресований тим, хто, як і я, вирішує для себе зараз проблему, суть якої зводиться до простого життєвому питання: «Що мені робити з цими чорними і кривими стелями?». 🙂 В першу чергу, цей пост буде корисний тим власникам квартир, які отримали ці квартири в спадщину, бо в подібній ситуции ремонт у квартирах зазвичай не проводився вже багато років і стелі там знаходяться у вельми потворному стані. Втім, все те, що я збираюся зараз написати, представляє певний інтерес для всіх, хто найближчим часом вирішив зайнятися ремонтом у своїй квартирі.

Проблема ремонту стелі в квартирі — це, дійсно, проблема складна. Практика показує, що привести в «божеський вигляд» стелі в наших «хрущовках», де бетонні плити спочатку покладені криво і навскіс, дуже і дуже важко. І я мушу з жалем визнати, що навіть використання найбільш сучасних штукатурних і шпаклювальних сумішей не завжди забезпечити нормальний результат. І найчастіше, «вбухав» чималі суми на ремонт квартири, ми буквально через кілька місяців з жахом виявляємо, що наш сяючий ремонтної білизною стеля знову покрився тріщинами в місцях стиків бетонних перекриттів, а де-не-де навіть має намір обрушитися нам на голову .

Загалом, я все це знав і все проходило. Проходив і в якості господаря і проходив в якості підрядника. Тому, коли переді мною постало питання ремонту в квартирі, яка дісталася мені у спадок, і відповідно виникла необхідність у ремонті там стель, я вирішив не покладатися в цьому питанні на волю випадку, а розглянути для себе всі можливі варіанти рішення проблеми, зазначивши при цьому скрупульозно всі плюси і мінуси по кожному варіанту, і тільки після цього спокійно прийняти найбільш оптимальне для себе і своєї кишені рішення.

І сьогодні я хочу поділитися з вами деякими своїми думками на цю тему. А розмова у нас піде сьогодні про плюси і мінуси стель, виконаних з гіпсокартону. На матеріалах цих стель, а також технології їх монтажу, я сьогодні зупинятися не буду, а зосереджуся лише на розгляді плюсів і мінусів цього типу стелі. Ну, а поки по порядку …

Плюси стель з гіпсокартону:

Усунення нерівностей. Практика показала, що за рахунок використання гіпсокартону можна досягти навіть у безнадійному випадку практично ідеально рівної поверхні стелі. Характерно, що проблема нормально вирішується, навіть якщо перепади стелі у вашій квартирі досягають по висоті 8-10 див. Ну, а про всякі дрібні неприємності, типу дрібних тріщин на стиках бетонних панелей перекриття, при стелі з гіпсокартону можна забути назавжди.

Швидкість монтажу. Стелі з гіпсокартону досить швидко монтуються майже завжди. Звичайно, ще швидше вийде, якщо монтажем стелі з гіпсокартону займуться фахівці.

Чистота процесу. При влаштуванні стель з гіпсокартону відпадає необхідність в штукатурних та інших мокрих процесах. Сміття після монтажу полків з гіпсокартону теж залишається небагато, а це означає, що ваші сусіди по під’їзду не будуть скаржитися на бруд на сходах.

Ідеальний матеріал для дизайнера. Використання гіпсокартону завжди дає простір для самої буйної дизайнерської фантазії. Не варто, звичайно, розраховувати на ліпнину в дусі рококо або бароко, так як подібні дизайнерсько-архітектурні надмірності просто не витримають стельові конструкції. Але зате можна, якщо ви живете, наприклад, в «сталінці» і вам дозволяє висота кімнати, зробити багаторівневий фігурний стеля. Можливо піти ще далі і задіяти растрові світильники, які, крім виконання своєї основної функції, дозволять вам розбити простір вашої кімнати на світлові зони.

Універсальність. Стеля з гіпсокартону підійде практично для будь-яких кімнат у вашій квартирі. Його можна встановлювати як у вітальні, так і в дитячій. Гладку поверхню такого матеріалу дуже зручно фарбувати будь-якими видами фарб, а при бажанні можна і побілити. Для ванних кімнат використовуються водовідштовхувальні листи.

Екологічність.Гіпсокартон вважається одним з найбільш екологічно чистих оздоблювальних матеріалів, оскільки проводиться без синтетичних домішок і тільки з натуральних компонентів — гіпсу, армованого волокном, і картону. Кислотність гіпсу наближена до кислотності шкіри людини, тому стелі з гіпсокартону не роблять шкідливого впливу на здоров’я і отримали таке широке поширення в житлових приміщеннях.

Звукоізоляція. Стелею з гіпсокартону ви зможете надійно відгородитися від галасливих сусідів, що живуть поверхом вище — відгородитися і геть-чисто забути про їх існування. 🙂

Стійкість до вогню. Гіпсокартон є негорючим матеріалом і здатний знизити ризик поширення вогню у вашій квартирі. Зазначу, що випускаються навіть спеціальні вогнетривкі листи гіпсокартону (ГКЛО) для пожежонебезпечних приміщень

«Маскувальна» здатність. Стелі з гіпсокартону дозволяють приховати будь-які прокладені під стелею інженерні комунікації, наприклад, електропроводку та каналізаційні труби, а також вирішити всі проблеми з прокладкою в приміщеннях освітлення, вентиляції та систем пожежогасіння. Наприклад, пристрій на стелі додаткових світильників або перенесення вже існуючої люстри в інше місце вже не зажадає від вас штраб по бетонній поверхні стелі для прокладки кабелю.

Відносна дешевизна. Стелі з гіпсокартону, звичайно, дорожче звичайної фарбування. Особливо, якщо врахувати, що для монтажу стелі з гіпсокартону зазвичай залучають фахівців, робота яких може обійтися російському замовнику в $10-12 за один квадратний метр стелі. Але навіть з урахуванням цієї обставини натяжні стелі обійдуться вам приблизно в півтора рази дорожче. Хоча, звичайно, можна спробувати самому поміняти стелю і цим заощадити майже половину тієї суми, яку довелося б сплатити фахівцям. Щоправда, поодинці і без сторонньої допомоги в цій справі вам буде не впоратися, тому відразу рекомендую залучити до робіт друзів. 🙂

Мінуси стель з гіпсокартону:

Водобоязнь і здатність до вологопоглинання. Стелі з гіпсокартону дуже беззахисні перед водою, а тому бояться будь-яких затоплень, які так люблять зазвичай влаштовувати сусіди зверху. Хоча треба відзначити, що потопів зазвичай бояться навіть традиційні стелі.

Хоча якщо сусіди зверху заллють ваші стелі з гіпсокартону, то клопоту у вас буде на порядок більше, ніж у випадку із звичайними стелями. Ну, а потім вам доведеться чекати, поки намоклі листи стелі висохнуть, а потім вирішувати — міняти стелю цілком або обмежитися заміною лише його окремих фрагментів.

Зазвичай постійний вплив водяної пари і бризок негативно позначається навіть на спеціальних вологостійких гіпсокартонних листах, а тому для кімнати відпочинку при сауні стеля з гіпсокартону не підійде, так і у ванній таку стелю, напевно, все-таки я влаштовувати б не радив.

Зменшення об’єму приміщення. При установці підвісної стелі неминуче відбувається втрата висоти, проте величина цієї втрати може змінюватись. Перш ніж вирішити, чи варто встановлювати в квартирі стеля з гіпсокартону, вам доведеться визначити, скількома сантиметрами над головою ви готові пожертвувати заради нового стелі.

Стандартний точковий світильник вбудований в стелю, має висоту 90 мм, тобто мінімум, необхідний для конструкції стелі, в якому ви маєте намір встановити точкові світильники, становить 10 сантиметрів.

Плюс, якщо крім освітлення, ви захочете заховати під стелю з гіпсокартону такі інженерні комунікації, як труби каналізації, вентиляційні короби або електричні кабелі, то в такому випадку стеля у ваших приміщеннях опуститься ще нижче.

Крихкість гіпсокартону. Гіпсокартон вважається досить крихким матеріалом, що є одним з його основних недоліків. Транспортування і робота з гіпсокартоном вимагає обережності й акуратності, бо при пошкодженні гіпсокартонного листа виправити дефект буде вельми проблематично.

Таким чином, плюсів у стелі з гіпсокартону набирається більше, ніж мінусів. І звичайно, якщо стеля з гіпсокартону не буде піддаватися регулярним випробувань у вигляді затоплень зверху, він прослужить вам досить довго, не вимагаючи при цьому особливого догляду і радуючи ваше око красивим дизайном і ідеально рівною поверхнею. Але вирішувати, який стеля у вашій квартирі або офісі, ви повинні! І тільки ви! Я ж сподіваюся на те, що сьогоднішній пост допоможе вам прийняти правильне рішення.

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?