Як краще зробити тепла підлога. Переваги та недоліки

25

Як краще зробити тепла підлога. Переваги та недоліки

Теплі підлоги на сьогоднішній день є досить популярними і використовуються багатьма власниками приватних будинків. Тепловіддача в даних системах здійснюється за рахунок розташованих під покриттям підлоги труб, по яких циркулює розігрітий теплоносій, або ж за допомогою електричних нагрівальних елементів.

В результаті підлога нагрівається і стає теплим на дотик, що вже саме по собі істотно підвищує рівень комфорту в будинку.

Серед позитивних якостей теплої підлоги найбільш яскраво виділяються наступні:

 1. високий рівень комфорту . Нагріта до певної температури підлога дозволяє ходити по ньому босоніж, не боячись будь-якого дискомфорту.
 2. економічність . Економія при використанні теплих підлог досягається за рахунок ефективного поширення енергії – вона рухається знизу вгору і обігріває тільки той обсяг приміщення, в якому тепло необхідно, тобто зайві витрати відсутні.
 3. можливість налаштування температурного режиму . Тепла підлога настійно рекомендується оснастити електронним блоком управління, який дозволить системі відстежувати поточну температуру в приміщенні і утримувати її в заданих користувачем межах.
 4. простота монтажу . Облаштування теплих підлог-це досить просте заняття, особливо якщо мова йде про електричну різновиди системи. Водяний контур прокладати складніше, але навіть його при бажанні цілком можна встановити своїми руками.

Недоліки теж є:

 1. висока собівартість . Для монтажу теплої підлоги потрібно чимало матеріалів, та й на деякі інструменти доведеться розщедритися. Знизити рівень витрат можна тільки одним способом-виконати всю роботу з облаштування опалення самостійно.
 2. зменшення об’єму приміщення . Товщина теплої підлоги може варіюватися в межах від 7 до 12 см – і саме на цю висоту піднімається вся підлога. Якщо стелі високі, то особливих проблем через це не виникне (хіба що доведеться переробити пороги).
 3. вимогливість до підлогового покриття . Накривати тепла підлога можна тільки тими покриттями, які добре пропускають тепло. Найкраще придбати спеціалізовані матеріали, розраховані на використання в поєднанні з теплими підлогами. Невідповідне покриття не дозволить системі ефективно працювати, а у випадку з електричними нагрівачами ще й існує ймовірність їх поломки в результаті перегріву.

Переваги теплих підлог істотні, а недоліки не носять критичний характер, тому такі опалювальні системи цілком можна використовувати для опалення, як в якості основного, так і в якості додаткового джерела тепла.

Як зробити тепла підлога під ламінат. Який вид теплої підлоги вибрати

Випускаються такі види теплої підлоги, як:

 1. водяний;
 2. кабельний;
 3. плівковий інфрачервоний.

Вони всі є затребуваними, але який тепла підлога вибрати під ламінат?

Водяним теплою підлогою є система труб, що мають невеликий діаметр, яка розташовується під підлогою і приєднується до центрального опалення. Такий варіант під ламінат підходить, але лише для приватного будинку. У квартирах над іншими приміщеннями, в общем-то, забороняється укладати водопровідні труби.

Зрозуміло, можна спробувати узгодити проект або зробити систему без нього, проте даний варіант володіє декількома досить вагомими недоліками:

 • висока ціна на установку і подальше обслуговування водяного обігріву підлоги під ламінат.
 • якщо станеться поломка, то ремонт буде дуже дорогим.
 • якщо раптом потечуть труби, то, крім заміни нагрівальних елементів, потрібно поміняти і ламінат покладений зверху, так як через води він стане непридатним для подальшого використання.
 • так як класти тепла підлога під ламінат в даному випадку необхідно з підключенням до центральної системи опалення, то встановити потрібну температуру нагріву практично неможливо, а ламінат не можна нагрівати занадто сильно.

Найбільш популярним видом теплої підлоги є електричний або як його ще називають кабельний. Однак його недоцільно використовувати в поєднанні з матеріалами, що мають низький показник теплопровідності. Ламінат відноситься саме до таких матеріалів.

Нагріваючий електричний кабель заливається цементною стяжкою, на яку потім кладеться підлогове покриття. Провід, що знаходиться всередині стяжки, повинен спочатку прогріти її, а потім від неї нагрівається підлогове покриття.

На теплу підлогу під ламінат стелиться підкладка. Вона має низький показник тепловіддачі, що ще більше зменшує ефективність обігріву. Тому ламінат стане теплим приблизно через годину, при цьому будуть понесені великі енерговитрати.

Найкраще теплий електропол підходить для обігріву поверхні з плитки або керамограніта. Ці матеріали мають досить високим ступенем теплопровідності і укладаються безпосередньо на стяжку без використання підкладки.

Плівковим теплою підлогою називають тонку плівку, що має смужки струмопровідного матеріалу. В основі даної системи обігріву лежить ефект інфрачервоного випромінювання. Завдяки наявним перевагам даний вид теплої підлоги найкраще підходить для ламінату (докладніше: « як укласти плівковий тепла підлога під ламінат «).

До переваг плівкового теплої підлоги відноситься наступне:

 • плівковий підлогу укладається без застосування клею і заливки стяжки.
 • при використанні з підлоговими покриттями, що мають низький показник теплопровідності, є економічним і ефективним.
 • не завдає шкоди здоров’ю і не псує ламінат, тому як підтримує встановлену температуру нагрівання.

Ламінат не можна нагрівати більше 28-30°с, в іншому випадку він може деформуватися. До того ж при температурі вище дозволеної ламінат почне виділяти небезпечні для здоров’я хімічні речовини формальдегіди.

Отже, на основі вищевикладеного матеріалу можна зробити висновок, що найкращим варіантом під ламінат є інфрачервоний тепла підлога. В окремих західних фірмах вже налагоджено виробництво ламінату з вбудованою системою обігріву. Однак є істотний мінус-вартість такого покриття дуже висока.

Бюджетний тепла підлога своїми руками. Принциповий пристрій системи водяного підігріву підлоги

За своєю суттю водяний “тепла підлога” – це система труб, розміщених під поверхнею підлогового покриття, по яких циркулює теплоносій із загального контуру опалення.

Схематично загальний “пиріг” водяного підігріву підлоги виглядає наступним чином:

Звичайне будова “пирога” теплої підлоги

 • основою для монтажу теплого водяного статі зазвичай служить вирівнює бетонна стяжка (поз.1). Вона може вже мати власне утеплення (наприклад, керамзитове) або бути без нього.
 • щоб не допустити абсолютно не потрібного витрачання теплової енергії на прогрів основи підлоги або міжповерхового перекриття, потрібно шар ефективної термоізоляції (поз.2). Чи не укладається цей рівень тільки в тому випадку, якщо термоізоляція передбачена самою конструкцією вирівнює стяжки.
 • ще один шар термоізолятора-фольгованої підкладки (поз. 3), підвищить ефективність опалення, відбивши тепловий потік про т т руб, направивши його для прогріву верхніх шарів підлоги. У ряді випадків, при використанні спеціальних утеплювальних матів для теплої підлоги обходяться без нього.
 • нагрівання масиву теплої підлоги обов’язково супроводжується його досить значними температурними розширеннями. Щоб не допустити деформації по периметру приміщень використовують спеціальну демпферну стрічку (поз.4), яка послужить компенсатором.
 • основний елемент т т еплого статі-система труб по яких циркулює теплоносій (поз. 5). В процесі розкладки труб вони кріпляться до термоізоляційної підкладці спеціальними скобами (поз. 6) і чи лі ж фіксуються іншими методами, про які буде розказано нижче.
 • найчастіше пове рх см онтованих трубопроводів заливається бетонна стяжка (поз. 7). Вона не тільки стає надійною підставою для укладання фінішного покриття (поз. 8). Стяжка буде виконувати роль потужного акумулятора тепла, сприяти рівномірному прогріванню всієї поверхні підлоги, тому існують певні вимоги до її товщині.

Як зробити тепла підлога у ванній. Як укладати обігріваються підлоги у ванній

Самостійно зробити водяна тепла підлога у ванній кімнаті не так вже й складно, особливо після отримання всіх необхідних дозволів на зміну системи опалення. Досить слідувати основним етапам монтажу.

 • підготовчіРоботи-на цьому етапі змінюються водопровідні та каналізаційні стояки. Розраховується схема укладання майбутнього теплої підлоги. Купуються комплектуючі та витратні матеріали.
 • пристрій гідроізоляції підлоги у ванній кімнаті або душовою – для цього використовують спеціальну плівку або євроруберойд. Щоб створити міцний захисний шар, стики між гідроізоляцією обробляють паяльною лампою або будівельним феном. Вкрай важливо створити надійний захист від проникнення вологи. У разі протікання конструкції підлоги, вода потече до сусідів поверхом нижче. Гідроізоляція в даному випадку буде єдиним, що не дасть в багатоквартирному будинку відразу ж протекти воді до сусідів.

Чорновий шар-якість пирога теплого водяного статі залежить в першу чергу від стяжки. Підстава заливають з використанням керамзиту або дрібного щебеню. Підстава заливається по маяках. Після заливки підлог у ванній, необхідно витримати як мінімум 5-6 днів до продовження робіт. Весь цей час буде потрібно змочувати підлогу водою, щоб бетон не розтріскався.

фольгований шар-щоб укладання підлоги у ванній кімнаті з водяним підігрівом поверхні мала максимальну тепловіддачу, знадобиться створити своєрідний екран, що запобігає теплові втрати. В індивідуальному будинку для цього можна використовувати як екструдований полістирол, так і будь-яку іншу теплоізоляцію. Одночасно виконується утеплення підлог. Для квартири, де критичним є зменшення висоти стель, стелять фольговану теплоізоляцію.

Прокладка труб-водяний контур монтується або на спеціальну армуючу сітку, або на стирольну підкладку. Фіксація труб здійснюється за допомогою хомутів або спеціальної планки. Попередньо необхідно розрахувати підлогу і вибрати відповідну схему опалення.

Заливка другого шару стяжки. Технологія укладання вимагає використовувати для цього завдання спеціальні клейові розчини з присадками, що дозволяють витримувати постійні перепади температури.

Фінішна обробка-зазвичай теплі підлоги у ванній кімнаті роблять під плитку.

У душовій і ванній кімнаті в багатоквартирному будинку в більшості випадків встановлюють водяний контур без колектора. Невелика відстань опалювальної площі дозволяє живити контур від рушникосушки і отримати достатню кількість теплової енергії.

Як залити підлогу у ванній

Самостійний монтаж теплих підлог набагато легше здійснити при використанні спеціальних вирівнюють, нівелюють сумішей. При цьому, щоб зробити водяний підігрів підлоги у ванній і душовій, необхідно подбати про якість стяжки, яка повинна відповідати вимогам:

 1. витримувати перепади температури-зробити самому цементний склад, здатний не розтріскатися після декількох років експлуатації, практично неможливо, тому найкраще зупинити свій вибір на вже готових сумішах.
 2. зберігати міцність-опалювальні підлоги піддаються постійним навантаженням від перепадів температур і вологості. Для зменшення негативного впливу потрібно закласти шар армуючої сітки. Особливо арматура необхідна, якщо планується установка трапа в душовій.

Склад» пирога ” статі складається з: гідроізоляції, армуючої сітки, фольгованого утеплювача і теплоізоляції. Якісна стяжка дозволяє з’єднати всі чотири типи шару і зробити практично моноліт.

Як у ванній підключити водяна підлога

Існує кілька рішень того, як зробити і живити водяна підлога в душовій або ванній. У кожного є свої переваги і недоліки.

 • від рушникосушки-температура теплоносія при цьому буде залишатися незмінною. Так як в більшості багатоповерхових будинків рушникосушки підключають від обратки гарячої води, інтенсивність нагріву багато в чому залежить від того, наскільки встигає охолонути теплоносій.
 • від котла-рішення має певні переваги, що складаються в можливості регулювання водяного підігріву підлоги ванної. Буде потрібно встановити терморегулятор.
 • від центральної системи опалення-ванна з теплою водяною підлогою може бути підключена до системи опалення квартири. Перед проведенням робіт потрібно отримати дозволи і зробити технічний проект.

Тепла підлога монтаж. Як розрахувати теплі підлоги

Попередньо розрахований тепла підлога, і його технологія монтажу дозволяють заздалегідь визначити найбільш оптимальну схему укладання труб і розрахувати кількість необхідних матеріалів. З цією метою складається докладна схема, на якій відзначено точне розташування всіх елементів.

При цьому, слід враховувати наступні правила і технічні умови:

 • місця установки меблів, сантехніки та інших важких предметів визначаються заздалегідь, після чого складається схема монтажу. Укладання труб на цих ділянках не допускається.
 • контур, що складається з труб діаметром 16 мм, повинен мати довжину не більше 100 м, а при діаметрі 20 мм – не більше 120 м.в іншому випадку тиск в системі буде недостатнім. Отже, площа одного контуру в середньому становить до 15 м2.
 • кілька окремих контурів, що встановлюються в одному місці, не повинні істотно відрізнятися по довжині. Як правило, вони використовуються в приміщеннях з великими площами.
 • відстань між трубами дотримується в межах 15 см. Такий інтервал передбачає якісну теплоізоляцію. При частих морозах в зимовий час, коли температура повітря опускається нижче мінус 20 градусів, крок укладання зменшується до 10 см.відстань між трубами в цьому випадку можна зменшити тільки біля зовнішніх стін. У північних районах потрібна додаткова установка звичайних батарей.
 • при розрахунках слід враховувати, що витрата труб з кроком установки 15 см складе близько 7 м на 1 м2приміщення, а з кроком 10 см – 10 метрів на 1 квадрат.

Водяна тепла підлога технологія. Розрахунок водяної підлоги і розподілу труб

Розрахунок протяжності і кроку монтажу труб необхідний окремо для кожного приміщення. Виконують їх або самостійно за допомогою спеціальних комп’ютерних програм, або звертаються в проектну організацію. При проведенні обчислень слід враховувати безліч даних і параметрів. З цієї причини самостійно таку роботу виконати правильно складно, а допущення помилок загрожує сумними наслідками: підлога може обігріватися нерівномірно; утворюються місця втрати тепла і т. Д. При проведенні підрахунків будуть потрібні такі параметри:

 • розміри приміщення;
 • потужність водогрійного котла;
 • інформація про матеріали, з яких зведені стіни, перекриття та міжкімнатні перегородки;
 • вид утеплювача для утеплення основи під теплу підлогу;
 • тип покриття на підлогу;
 • діаметр труб для влаштування водяної теплої підлоги .

Виходячи з цієї інформації, визначають довжину труби для подачі теплоносія, крок її установки, оптимальний маршрут монтажу, враховуючи необхідну потужність (докладніше: “”). При цьому не забувають, що в процесі пересування по системі вода остигає. Розподіляючи труби в кожному контурі, дотримуються декількох правил:

 • технологія монтажу водяних теплих підлог передбачає, що укладання треба починати від більш холодних (зовнішніх) стін;
 • щоб поступово зменшити нагрів підлоги від зовнішніх стін до внутрішніх, труби монтують ” змійкою»;
 • якщо приміщення має тільки внутрішні стіни, використовують спосіб укладання по спіралі в напрямку від краю в центр кімнати. Трубу поміщають, дотримуючись подвійний крок укладання водяної теплої підлоги між витками.

розмір кроку зазвичай становить 10-30 сантиметрів, а в місцях, де можливі підвищені тепловтрати, його скорочують до 15 сантиметрів. Крім довжини труб і варіанту їх розподілу, для них прораховують гідравлічний опір, який підвищується в міру збільшення довжини і після кожного повороту труб. У приєднаних до колектора контурах опір повинен мати однакове значення (прочитайте: “”). Щоб вирішити дану проблему фахівці рекомендують великі контури з трубою, довжина якої перевищує 100 метрів, ділити на кілька невеликих.купуючи необхідні елементи для монтажу системи, потрібно для кожного з контурів брати по одній трубі необхідної довжини. Заборонено застосування стиків і муфт на укладаються в стяжку трубах.

Щоб обігріти веранду, лоджію або мансарду потрібно окремий від прилеглої кімнати контур. В іншому випадку все тепло буде витрачатися на їх опалення, а приміщення залишиться холодним.