Весняна обробка теплиці з полікарбонату. Передпідготовка: найперші весняні роботи в теплиці

35

Весняна обробка теплиці з полікарбонату. Передпідготовка: найперші весняні роботи в теплиці

Щоб дезінфекція пройшла максимально ефективно, теплицю потрібно підготувати до цього заходу. При цьому стартові роботи складаються з декількох етапів.

Етап № 1. Звільняємо площу теплиці

Винесіть з парника все, що перешкоджає вільному доступу до поверхонь теплиці і заважає санітарній обробці. Інвентар, стелажі, огорожі-бортики, стаканчики для розсади, кілочки – словом, все, що благополучно зберігалося тут всю зиму, на час визначте в інше місце. Демонтуйте і підпори, якщо використовували їх для підтримки покрівлі в разі рясних снігопадів. Всі дерев’яні конструкції скрупульозно огляньте. Якщо виявите ділянки, уражені грибком, замініть їх. Металеві елементи також пильно проаналізуйте на предмет іржі. З метою профілактики дерево обробляється гашеним вапном, а метал після усунення іржі забарвлюється.

Етап №2. Утилізуємо сміття

За правилами догляду за парником все сміття потрібно прибрати і утилізувати ще восени. Однак якщо ви не встигли, не пропустіть цей важливий етап навесні. Шматки шпагату, коріння торішніх рослин, кілочки, тканинні клапті для підв’язування та інший одноразовий матеріал краще спалити. При цьому отриману золу можна використовувати в якості добрива.

Етап №3. Боремося з брудом

Стінки теплиці повинні бути прозорими, щоб крізь них проникали сонячні промені. Але якщо плівка, скло або полікарбонат покриті шаром пилу, ні про яке дотримання світлового режиму не може бути й мови. Для усунення бруду можна використовувати розчин господарського мила або спеціальні засоби. При цьому всередині теплиці не змивайте мило і хімію струменем зі шланга, щоб все це не потрапило на грунт. Краще протріть поверхні кілька разів вологою ганчіркою.

І ось коли теплиця прибрана, відремонтована і вимита, можна приступати до її знезараження.

Обробка теплиці навесні без заміни грунту. Обробка теплиці з полікарбонату навесні-з чого почати?

Якщо зима вдалася сніжною, то насамперед акуратно, щоб не пошкодити покриття, необхідно очистити теплицю від снігу. І не тільки прибрати його з даху, але і відгребти від стінок на відстані 1-2 метрів. Снігові замети зовні виконують роль холодильника, зберігаючи холод всередині парника. Прибравши сніг зовні, тим самим повітря всередині швидше прогріється.

Якщо восени ви закрили двері, за зиму в закритій непрацюючій теплиці грунт сильно підсихає. Вона сильно ущільнюється, стає непроникною як для води, так і для повітря. Така жорстка і суха земля абсолютно не підходить для молодої рослинності. Причому полив, навіть дуже рясний і посилене розпушування перед посадкою, не до кінця врятує ситуацію. У такому грунті насіння погано проростає, а розсада слабо приймається і може бути кволою і тонкою.

Тому насамперед необхідно накидати всередину сніг. Його накладають для того, щоб наситити грунт талою водою. У природних умовах або під відкритим небом рослини отримують дощову або талу воду з грунту, а ось в теплиці такої можливості у рослин немає. Тому сніг не тільки накидають на грядки, а й запасають її про запас, наповнюючи снігом бочки та інші ємності.

Тала вода — це найкраща поливна вода, як і дощова. Вона дуже м’яка, не містить солей жорсткості, тому не защелачивает грунт. Сніг краще брати біля будинку або впав з даху. А ось з пристовбурних кіл дерев або під чагарниками краще не брати, так як їм самим вона буде вкрай потрібна.

Обробка теплиці навесні нашатирним спиртом. З чого починати підготовку теплиці до нового зезону?

Промочування грунту. В інші роки в кінці квітня на полях ще лежить сніг. І садівники в цю пору починають з того, що набивають теплицю снігом шаром 1,5 – 2 м, щоб добре промочити землю всередині корисною талою водою.

Адже з осені до весни відкриті городні грядки постійно отримують підживлення вологою (її їм дають дощі, сніг, талі води), а в теплиці – сухо. Так, земля там, звичайно, промерзає, але при відтаванні дуже швидко висихає.

Якщо грунтові води знаходяться глибоко від поверхні землі, то на грядках до глибини 1,5 м грунт не просто сухий. Він висушений і розсипається «в пил».

І якщо землю в теплиці не промочити до нижніх горизонтів, то овочі там будуть рости погано через те, що поливна вода буде швидко йти вниз, не встигнувши напоїти рослини.

Якщо ви починаєте готувати теплицю зараз, то в першу чергу вам потрібно дуже добре промочити землю на тепличних грядках за допомогою шланга. Воду не шкодуйте.

Дочекайтеся, коли вона буде стояти на грядках великими калюжами. Дайте їй піти вниз, і через годину після поливу викопайте лопатою в двох кінцях кожної грядки глибокі (на 2 багнета лопати), але вузькі ями.

На дні повинна стояти вода. Але цього не достатньо. Через день операцію повторіть. Тоді ви можете бути повністю впевнені, що водою свою теплицю ви напоїли добре.

Обробка теплиці від збудників хвороб. Це наступний важливий захід, з яким ви ніяк не можете запізнюватися, тому що хвороботворна мікрофлора дуже швидко розмножується в сприятливих умовах (тепло, вологість, сонячне освітлення).

І справа не тільки в квітневій аномальній погоді. Вся минула зима була неприродно теплою. В кінці лютого і березні в сонячні дні температура в полікарбонатній теплиці досягала +25 градусів (а в деяких районах навіть вище).

Врахуйте, що спори грибів і шкідливі мікроби можуть бути зосереджені не тільки в землі, але і на каркасі теплиці, дерев’яних кілочках або обрізках шнурів і мотузок, до яких були підв’язані рослини.

Тому потрібно проводити обробку всього внутрішнього приміщення, включаючи сам полікарбонат і навіть ручки дверей і кватирок.

В першу чергу приберіть з теплиці все зайве, включаючи рослинні залишки, які могли залишатися на грядках і доріжках між ними.

Після цього можна приступати до обробки листів полікарбонату (або скла), металевого каркаса, бортиків грядок і землі. Для цього садівники-любителі використовують різні препарати. Ми розповімо про найпоширеніші.

Найвідоміші препарати, якими садівники обробляють теплиці від хвороб-бордоська рідина, настій марганцевокислого калію з часником (на 10 л. Малинового розчину марганцівки-2 склянки протертого до кашкоподібного стану часнику), засіб для прання і відбілювання «білизна», сірчані шашки «фас» (та інші).

Перед початком знезараження полікарбонатної (або заскленої) теплиці добре вимийте посиленим мильним розчином (2 ст.ложки рідкого мила і 1 ст. Ложка нашатирного спирту) стіни, стеля, двері, кватирки і металевий каркас.

Цим розчином ви вже знищите до 70% мікробів. До того ж відмиєте від пилу і бруду полікарбонат або скло, щоб вони стали прозорими і добре пропускали сонячні промені.

Після цього можна приступати до обробки фунгіцидами. Але попередньо накрийте грядки плівкою, щоб сильні хімічні засоби не потрапили на грунт (особливо «білизна»).

Найпростіша обробка – бордоською рідиною. Причому радимо вам купити в будь-якому великому садовому магазині готовий концентрат, з якого можна легко зробити суміш потрібної вам концентрації (як її приготувати написано на упаковці).

Хороший ефект дає настій часнику на марганцівці. При його виготовленні часник відразу засипають в ще теплий розчин марганцівки, проціджують через марлю і тут же починають обробку через пульверизатор.

«білизну», до складу якої входить хлор, що вбиває всіх шкідливих мікробів і спори гриба, використовують тільки в тому випадку, якщо в минулому році спостерігалася спалах якогось захворювання (наприклад, фітофторозу).

Після будь-якої з цих обробок, грунт в теплиці обробляють препаратом “фітоспорін м”, який містить живі спорові бактерії, які пригнічують шкідливу мікрофлору і відновлюють корисну.

Важливий момент-обробку препаратами потрібно проводити при температурі в теплиці вище +20 градусів. Інакше вони будуть неефективними!

Обробка теплиці фітоспорін. Обробка конструкцій парника

Велику увагу при обробці теплиці восени від хвороб і шкідників необхідно приділяти її каркасу і стінок. Рослинні залишки на стінах і з’явилася цвіль на стиках деталей є сприятливим середовищем для розмноження і поширення бактерій і грибків.

Стіни теплиці бажано помити концентрованим мильним розчином, для цього відмінно підійде господарське мило. Будь-які інші миючі сильнодіючі засоби можуть знизити світлопропускні здатності укривного матеріалу. Якщо покриття теплиці плівкове, то плівку найкращеЗняти і почистити окремо. Чисту плівку рекомендується залишити до нового сезону, не повертаючи на зиму на каркас.

Всі деталі і щілини в парнику повинні бути акуратно очищені

Якщо ж стінки зі скла або полікарбонату з незнімними частинами, на допомогу прийдуть щітки на довгих ручках, якими дуже зручно мити важкодоступні місця. Використовувати жорсткі мочалки і залізні губки, при митті покриття з полікарбонату категорично заборонено. Жорсткі краю можуть сильно подряпати пластик, що посприяє його швидкому помутніння.

Дерев’яний каркас теплиці необхідно обробити антисептиками, а для металевого обов’язкова антикорозійна обробка. Для дезінфекції деталей каркаса і покриття парника використовують обробку розчином міді сірчанокислої (100 г + 10 л води) або хлорного вапна (400 г + 10 л води).

Як відмити теплицю від зелені. Як помити теплицю навесні зсередини і зовні

Чистота-запорука здоров’я. Це твердження так само вірно для рослин, як і для людей. Якщо восени теплиця була вимита, то навесні клопоту буде набагато менше. Залишиться тільки оновити результат: пройтися по всіх деталях покриття чистою водою за допомогою звичайної ганчірки. Можна так само використовувати електричний обприскувач, заряджений чистою водою або мийну систему, якщо вона є в наявності.

Полікарбонат вимагає ніжності! миття теплиці з стільникового полікарбонату повинно проводитися акуратно, з використанням серветок з мікрофібри або м’яких губок. Це дозволить запобігти появі подряпин і тріщин. Напір води в мийної станції при її використанні повинен бути мінімальним.

Чим же помити теплицю навесні, якщо вона зимувала брудною? найкраще для цих цілей підійде звичайна мильна вода (використовувати краще господарське мило або ж спеціальне садове). Можна додати в воду препарат від особливо докучливою хвороби або шкідника минулого сезону, якщо такі були.

Спочатку можна пройти теплицю всередині, потім зовні, залишаючи піну на поверхнях хоча б на 10 хвилин. Якраз до завершення миття зовнішніх частин, підійде час повертатися всередину. У тій же послідовності промийте всі поверхні начисто. Усередині при змиванні варто бути акуратніше, щоб мильний розчин не потрапляв на землю.

Рада! перш ніж приступати до вологого прибирання, проведіть суху чистку від пилу і бруду. Тоді миття пройде швидше і легше.

Обробка теплиці білизною. “білизна” у весняній лікувально — викорінюючій обробці саду.

Привіт дорогі друзі. Вітаю вас на каналі»дачні історії”. Сьогодні розповім вам ще про один склад для викорінює обробки саду, який, на жаль, незаслужено забутий дачниками.

Ціна цього розчину невелика, і її собі дозволити зможе будь-який дачник, а ефективність обробки дуже висока. Свого часу цим розчином механізовано обробляли колгоспні сади.

Раджу вам ознайомиться з першою статтею про весняну викорінює обробці саду якщо ви ще цього не зробили.

Отже, почнемо.

Відразу обмовлюся, що застосовувати цю викорінює обробку, можна по всіх садових деревах і плодовим чагарником — без винятку і без остраху, а також можна обробити виноград, полуницю, плюс до цього і хвойні рослини.

Як я вже писав, в першій статті, час для обробки настає тоді, коли, нирки на рослинах тріснули, але ще не розкрилися. Ця так звана фаза « “зелений конус”. Нічого не буде страшного, якщо провести цю обробку раніше, коли нирки ще закриті.

Розчином, рецепт, який я вам дам зараз, можна обробляти рослини, у яких нирки вже розкрилися більше, ніж у фазі зеленого конуса.

Основною діючою речовиною в цій обробці є гіпохлорит натрію, (натрій хлорнуватистокислий) — naocl, який входить, наприклад, до складу такого популярного відбілювача як «білизна».

Https://vk.com/photo-159774511_456241601

У складі “білизни” приблизно 20% стабілізованого гіпохлорит натрію, 5% каустична сода і поверхнево-активні речовини, решта-вода.

Незважаючи на таке “страшне” назва, здавалося б, абсолютно неорганічна речовина, знайшло своє застосування і в сільському господарстві. Крім обробки, наприклад теплиць, парників, систем водопостачання, їм проводять дезінфекційну обробку гноєсховищ і систем гноєвидалення птахофабрик, свинарських і тваринницьких господарств, загонів для худоби, вагонів для їх перевезення, годівниці і т.д.

Крім цього, розчини містять гіпохлорит натрію, вже багато років застосовують в якості фунгіцидної і бактерицидної обробка зерна.

Застосовують його так само, в боротьбі зі шкідниками. Кілька років тому була проведена величезна обробка, розчином містить гіпохлорит натрію, зелених насаджень в м сочі. Де серйозну загрозу представляла одна з шкідливих сімейств метеликів-вогнівки, яка знищує рід вічнозелених чагарників і дерев сімейства самшитових. Розчини, що містять гіпохлорит натрію, прекрасно знищує павутинного кліща, щитівок, тлю.

Особливо перспективно використання електролітичного гіпохлориту натрію.

Одним з потрібних нам властивостей гіпохлорит натрію, є виділення при розкладанні, у великих кількостях активного кисню, а тільки потім вільного хлору. Активний кисень має так само окислюючу і дезінфікуючу дію.

Багато хто вважає, що «білизна» і хлорка практично одне і теж. Це не так. Те, що у нас традиційно називають хлоркою, є хлорним вапном — ca(clo)2. У нашому випадку це-натрієві солі, хлорка — кальцієві солі.

У чистому вигляді не можна застосовувати «білизну «в полікарбонатних теплицях.

Але вистачить теорії. Як же розводити» білизну ” для викорінюючої обробки?

1 літр “білизни” вилити в десять літрів води, ретельно розмішати і додати сто грам монофосфату калію, розмішати до повного розчинення.

Використовувати відразу. Краще обробляти в безвітряну погоду, при температурі від + 5 градусів.

Буває «білизна» 10%-ва, а не 20%-ва, її відповідно потрібно два літри, а не один.

У баковій суміші відбуваються хімічні реакції, завдяки чому утворюється активний кисень і незначна кількість кухонної солі. Хлор у вільній формі не виділяється і з іншими речовинами не з’єднується.

Дякую за інтерес до моєї статті.

Якщо ви хочете поділитися своїм досвідом, застерегти інших дачників від помилок, розповісти про вдалі експерименти, тоді відправляйте свої повідомлення на електронну пошту я їх із задоволенням опублікую на нашому каналі.

Обробка теплиці мідним купоросом. Як обробити теплиці мідним купоросом навесні

Вирощування зелені і овочів в теплиці – досить трудомісткий процес з безліччю нюансів, які спрямовані не тільки на безпосередню культивацію культур, а й на догляд за грунтом і самою конструкцією. Ключова роль відводиться дезінфікуючим заходам, які допоможуть захистити рослини від хвороб і шкідників під час вегетації.

У цій статті ми розглянемо один з найефективніших способів обробки теплиці – з використанням мідного купоросу. У нашій статті ви знайдете не тільки особливості весняної та осінньої обробки, але і поради з приготування і безпосереднього використання дезинфікуючого розчину.

Необхідність дезинфікуючого очищення теплиці пояснюється дуже просто: миття звичайною водою не зможе усунути патогенні мікроорганізми і личинки шкідників, які можуть перезимувати в грунті або на внутрішніх поверхнях конструкції.

примітка: мідний купорос належить до фунгіцидів, і використовується в боротьбі з різними хворобами. Крім того, його використовують для чищення дерев’яних поверхонь в якості антисептика.

Для садових і городніх робіт речовина випускають у вигляді порошку, упакованого в окремі пакетики. Його потрібно розвести водою, а готову рідину можна використовувати для профілактичної обробки проти грибків, знищення паразитів і знезараження поверхонь.

Готувати робочий розчин дуже просто: 100 г порошку потрібно розвести в 10 л теплої (але не гарячої) води і ретельно перемішати. Таку суміш використовують як антисептик для різних поверхонь. Однак, якщо ви збираєтеся використовувати цю речовину для знезараження грунту, суміш повинна бути менш концентрованою, тому необхідно скоротити кількість купоросу в два рази, тобто, розвести в 10 л теплої води 5 г речовини (малюнок 1). Отриманою рідиною поливають грунт з розрахунку 2 л на квадратний метр.

Знезараження навесні

Весняну обробку проводять за кілька тижнів до посадки культур. Така процедура допоможе знищити патогенні мікроорганізми і личинки шкідників, які могли перезимувати в грунті або на поверхнях конструкції (рисунок 2).

Для обробкиГрунти і каркаса розчини повинні бути різними. Грунт знезаражують менш концентрованим, так як цей хімікат здатний накопичуватися в грунті і знижувати його родючість.

Знезараження теплиці мідним купоросом навесні проводиться так:

  1. внутрішній простір теплиці очищають від сміття і рослинних залишків, виносять з приміщення інвентар і контейнери, які слід дезінфікувати окремо.
  2. далі приступають до обробки каркаса і інших поверхонь теплиці. Для цього потрібно приготувати більш концентрований розчин (100 гр купоросу на 10 л теплої води). Щоб готова суміш володіла більш високими очисними властивостями і краще фіксувалася на поверхні, в розчин можна додати трохи тертого господарського мила.
  3. металевий каркас потрібно попередньо очистити, а потім покрити ґрунтовкою і пофарбувати. Коли фарба висохне, її додатково покривають шаром мідного купоросу.
  4. дерев’яні конструкції потрібно просочити ще більш насиченим розчином (700 гр на 10 л води), дати просохнути і побілити гашеним вапном або пофарбувати спеціальною фарбою для дерев.
  5. для знезараження грунту 5 грамів речовини в 10 л теплої води і поливають грунт з розрахунку 2 л готової суміші на квадратний метр землі.