Тюльпан багатоквітковий: сорти, фото, секрети посадки та догляду

62

Вирощування багатоквіткових тюльпанів в однорічній культурі більшості російських садівників не до вподоби: полюбився сорт хочеться зберегти якщо не на століття, то хоча б на кілька років. Щоб багатоквітковий тюльпан в умовах вашого саду зберігав сортові особливості, потрібно виконати кілька правил.

  • цибулини багатоквіткових тюльпанів
  • посадка і догляд
    • полив багатоквіткових тюльпанів
    • підживлення
  • що робити з багатоквітковими тюльпанами після цвітіння?
  • чи потрібно щорічно викопувати багатоквіткові тюльпани?

Цибулини багатоквіткових тюльпанів

Купуйте тільки великі цибулини – першого розбору або “екстра”. Велика ймовірність, що дрібні дадуть недорозвинені бутони або поодинокі квітки в перший же рік.

Діаметр гарної цибулини багатоквіткового сорту не менше 4 см.

Посадка і догляд букетних, або багатоквіткових тюльпанів

Посадка в пухку поживну добре дренований грунт – загальне для цибулинних правило, з яким ви, звичайно, знайомі. У випадку з багатоквітковими тюльпанами його дотримання особливо важливо: для гарного цвітіння в майбутньому році їх потрібно інтенсивно “відгодовувати” в період зростання. Якщо рослини не утворюють великої маси коренів, або занадто важка грунт обмежить доступ до них кисню, або рослина буде відчувати надлишок (недолік) вологи, посилені підгодівлі будуть марні – поживні речовини не засвоїться рослиною. Грунт повинна бути вологоємною, але пухкої, з щедрою добавкою добре розклалася органіки і хорошим дренажем.

1. Тюльпан colour spectacle (колор) відноситься до сорту багатоквіткові. Цвіте в травні, утворюючи на одному стеблі від 3-х до 5-ти жовтих квітів з широкими червоними смугами і штрихами. Висота квітки 8-10 см, висота квітконосів 45-60 см. Квітконіс міцний.2. Тюльпан red bouquet (ред букет) відноситься до групи багатоквіткові. Висота квітконосів 45 см, квітки червоні, келихоподібні, висотою 6-8 см.

Полив багатоквіткових тюльпанів

Забудьте про те, що “тюльпани не поливають”. Багатоквіткові тюльпани поливають!

З моменту сходу снігу до цвітіння грунт в зоні коренів повинна бути помірно вологою. Найчастіше саме весняна посуха спонукає рослини позбутися від зачатків “зайвих” квіток, і на наступний рік цвітіння буває слабким.

Три підгодівлі багатоквіткових, або букетних тюльпанів

Не нехтуйте підгодівлею!

Триразової підгодівлі, рекомендованої для всіх тюльпанів, багатоквітковим сортам досить. Важливо тільки, щоб ви дійсно її провели.

1-я підгодівля тюльпанів. навесні розкидайте по тане снігу повне мінеральне добриво (40-50 г на квадратний метр).

2-я підгодівля тюльпанів. коли з’являться бутони, внесіть добриво ще раз в тій же дозі (перед поливом).

3-я підгодівля тюльпанів. під час масового цвітіння по вологому грунті підгодуйте розчином монофосфату калію (столова ложка без гірки на відро води, витрата розчину – піввідра на квадратний метр).

Що робити з багатоквітковими тюльпанами після цвітіння?

Після цвітіння якомога раніше видаліть зав’язі. Знімають тільки головку-стебло залишають на місці. Це викликає відтік поживних речовин з надземної частини рослини в цибулину і допомагає їй набратися сил для цвітіння в майбутньому році.

Чи потрібно щорічно викопувати багатоквіткові тюльпани?

Щорічно викопуйте цибулини після пожовтіння листя. Багатоквітковим тюльпанам для повноцінного цвітіння потрібен більш глибокий і тривалий літній жаропокой, ніж звичайним тюльпанам. Після викопування зберігайте цибулини при температурі +30…+ 32°с не менше 30 днів. На початку серпня приберіть їх в більш прохолодне приміщення, наприклад в сарай або битовку, де температура трохи вище, ніж на вулиці. Тут цибулини будуть поступово охолоджуватися: з +22…+18°с у серпні до +10…+15°с до кінця вересня, коли прийде час їх посадити.