Чим помити теплицю з полікарбонату. Догляд за теплицею після збору врожаю

29

Чим помити теплицю з полікарбонату. Догляд за теплицею після збору врожаю

Теплиці з полікарбонату з’явилися порівняно недавно, проте швидко завоювали популярність як серед городників-любителів, так і серед сільгоспвиробників. Полікарбонат досить міцний, довговічний і надійний, а легкий каркас з профільної металевої труби робить всю конструкцію мобільного. Проте, протягом городнього сезону на стінках і несучих елементах накопичується бруд, продукти життєдіяльності комах, різна патогенна мікрофлора, яка посилено розмножується в умовах підвищеної температури і вологості.

Осінній догляд за теплицею включає в себе кілька обов’язкових заходів. До них відносяться:

 1. прибирання бадилля, опалого листя, рослинних залишків після отплодоносивших культур.
 2. перекопування грунту, прибирання бур’янів і личинок комах-шкідників.
 3. знезараження або заміна грунту.
 4. мийка стін і несучих конструкцій теплиці.
 5. знезараження внутрішньої поверхні теплиці.

Якщо взимку укриття не використовується, можна демонтувати різні допоміжні системи, якщо такі були встановлені (освітлення, крапельний полив та інше). Чим менше буде захаращено внутрішній простір, тим простіше буде провести його мийку і дезінфікуючу обробку.

Чи потрібно доглядати за теплицею

Якщо не мити теплицю з полікарбонату восени і не прибирати з неї всі органічні залишки, на майбутній рік тепличним культурам буде забезпечений цілий «букет» різних захворювань. Дуже важливо провести в цей час своєрідну генеральне прибирання, при цьому знезаразивши не тільки тепличний грунт, але і всі елементи споруди.

Коли краще мити теплицю: восени або навесні

Мийку і знезараження теплиці з полікарбонату краще проводити восени. Це пов’язано з багатьма факторами. Одним з них є вільний час, якого восени значно більше, а значить, всі роботи по обробці та дезінфекції можна провести не поспішаючи і з потрібною якістю.

Важливо ще й те, що хімічні препарати, які можуть бути використані при митті і знезараженні, навіть при попаданні в грунт до весни, гарантовано розкладуться і не завдадуть ніякої шкоди майбутнім посівам.

Чи потрібно мити теплицю після збору врожаю

Час після збору врожаю восени – найбільш оптимальний для миття та дезінфекції теплиці. У цей період простіше прибрати всі органічні залишки зі стінок і каркаса, якщо залишити їх до весни, вони скам’яніють і відтерти їх буде набагато складніше. Тут пряма аналогія з брудним посудом, яку помити після їжі набагато легше, ніж потім відмочувати засохлі залишки їжі.

Обробка теплиці білизною. “білизна” у весняній лікувально — викорінюючій обробці саду.

Привіт дорогі друзі. Вітаю вас на каналі»дачні історії”. Сьогодні розповім вам ще про один склад для викорінює обробки саду, який, на жаль, незаслужено забутий дачниками.

Ціна цього розчину невелика, і її собі дозволити зможе будь-який дачник, а ефективність обробки дуже висока. Свого часу цим розчином механізовано обробляли колгоспні сади.

Раджу вам ознайомиться з першою статтею про весняну викорінює обробці саду якщо ви ще цього не зробили.

Отже, почнемо.

Відразу обмовлюся, що застосовувати цю викорінює обробку, можна по всіх садових деревах і плодовим чагарником — без винятку і без остраху, а також можна обробити виноград, полуницю, плюс до цього і хвойні рослини.

Як я вже писав, в першій статті, час для обробки настає тоді, коли, нирки на рослинах тріснули, але ще не розкрилися. Ця так звана фаза « “зелений конус”. Нічого не буде страшного, якщо провести цю обробку раніше, коли нирки ще закриті.

Розчином, рецепт, який я вам дам зараз, можна обробляти рослини, у яких нирки вже розкрилися більше, ніж у фазі зеленого конуса.

Основною діючою речовиною в цій обробці є гіпохлорит натрію, (натрій хлорнуватистокислий) — naocl, який входить, наприклад, до складу такого популярного відбілювача як «білизна».

Https://vk.com/photo-159774511_456241601

У складі “білизни” приблизно 20% стабілізованого гіпохлорит натрію, 5% каустична сода і поверхнево-активні речовини, решта-вода.

Незважаючи на таке “страшне” назва, здавалося б, абсолютно неорганічна речовина, знайшло своє застосування і в сільському господарстві. Крім обробки, наприклад теплиць, парників, систем водопостачання, їм проводять дезінфекційну обробку гноєсховищ і систем гноєвидалення птахофабрик, свинарських і тваринницьких господарств, загонів для худоби, вагонів для їх перевезення, годівниці і т.д.

Крім цього, розчини містять гіпохлорит натрію, вже багато років застосовують в якості фунгіцидної і бактерицидної обробка зерна.

Застосовують його так само, в боротьбі зі шкідниками. Кілька років тому була проведена величезна обробка, розчином містить гіпохлорит натрію, зелених насаджень в м сочі. Де серйозну загрозу представляла одна з шкідливих сімейств метеликів-вогнівки, яка знищує рід вічнозелених чагарників і дерев сімейства самшитових. Розчини, що містять гіпохлорит натрію, прекрасно знищує павутинного кліща, щитівок, тлю.

Особливо перспективно використання електролітичного гіпохлориту натрію.

Одним з потрібних нам властивостей гіпохлорит натрію, є виділення при розкладанні, у великих кількостях активного кисню, а тільки потім вільного хлору. Активний кисень має так само окислюючу і дезінфікуючу дію.

Багато хто вважає, що «білизна» і хлорка практично одне і теж. Це не так. Те, що у нас традиційно називають хлоркою, є хлорним вапном — ca(clo)2. У нашому випадку це-натрієві солі, хлорка — кальцієві солі.

У чистому вигляді не можна застосовувати «білизну «в полікарбонатних теплицях.

Але вистачить теорії. Як же розводити» білизну ” для викорінюючої обробки?

1 літр “білизни” вилити в десять літрів води, ретельно розмішати і додати сто грам монофосфату калію, розмішати до повного розчинення.

Використовувати відразу. Краще обробляти в безвітряну погоду, при температурі від + 5 градусів.

Буває «білизна» 10%-ва, а не 20%-ва, її відповідно потрібно два літри, а не один.

У баковій суміші відбуваються хімічні реакції, завдяки чому утворюється активний кисень і незначна кількість кухонної солі. Хлор у вільній формі не виділяється і з іншими речовинами не з’єднується.

Дякую за інтерес до моєї статті.

Якщо ви хочете поділитися своїм досвідом, застерегти інших дачників від помилок, розповісти про вдалі експерименти, тоді відправляйте свої повідомлення на електронну пошту я їх із задоволенням опублікую на нашому каналі.

Чим помити теплицю восени. Навіщо обробляти теплицю восени

Відразу після збору врожаю в тепличному приміщенні необхідно провести комплекс знезаражувальних заходів, це дозволить позбутися від хвороб, в тому числі, від поширеної фітофтори і шкідників. Обробка теплиці восени істотно мінімізує ризик захворюваності, вирощуваних згодом овочевих культур і значно полегшує підготовку теплиці навесні.

Восени потрібно готуватися до весни

Важливість осінньої чистки парника

Багато практикують спільне вирощування культур з різними вимогами до змісту, хтось, економлячи місце, намагається посадити овочі впритул один до одного. Недотримання елементарних агротехнічних вимог швидко призводить до різких спалахів захворюваності і заселення шкідливих паразитів.

Не всі овочівники приділяють належну увагу осінній підготовці теплиці, вважаючи, що всі підготовчі роботи можна швидко зробити навесні. Це в корені неправильно, так як грибок, цвіль, личинки комах прекрасно зимують в парнику, а навесні перед висадкою розсади боротися з ними стає вже занадто пізно. Комах, на зразок білокрилки, можна знищити тільки на стадії личинки, оскільки в дорослому стані їй вже не страшні хімікати.

Саме тому дуже важливо почати комплексну профілактичну обробку восени, а продовжити її навесні. Своєчасно проведена чистка тепличного приміщення допоможе вберегти майбутній урожай від багатьох напастей.

Після збору врожаю обов’язково потрібно проводити чистку і обробку

Необхідність сезонної підготовки грунту

Відомо, що за один весняно-літній сезон грунт в парнику виснажується, з нього вимиваються мікроелементи і необхідні рослинам речовини. Верхній шар заселяється паразитами і хвороботворними бактеріями, які,Перебуваючи в теплій, живильному середовищі, активно розмножуються, заповнюючи всю площу парника. В ідеалі почвогрунт потрібно оновлювати раз в п’ятиріччя, якщо ж такої можливості немає, досить щорічно якісно його обробляти.

Осіння підготовка і знезараження тепличної землі просто необхідні, оскільки допоможуть вирішити ряд проблем:

 • усунуть джерела захворювань;
 • знищать личинки шкідників;
 • посприяють підвищенню родючості грунту.

Якість майбутнього врожаю залежить від стану грунту

Верхній шар почвогрунта (10-15 см) необхідно зняти лопатою. Після цього грунт потрібно перекопати, вручну видаливши личинки з перевернутих пластів. Відмінним способом збільшення родючості грунту і придушення розмноження комах стане посів сидеральних культур (гірчиці, злаків або бобів). Скошену зелень сидератів можна залишити на поверхні або закрити на глибину, створивши таким чином своєрідну «повітряну подушку».

Свіжозавезену землю потрібно обробити за допомогою спеціальних біопрепаратів (»фітоспорін«,» сяйво-1″) або хімічних засобів (бордоська рідина, перманганат калію).

Якісна підготовка, обробка і добриво грунту восени відмінно підготує його до наступаючого посадкового сезону. Це позбавить від частини весняних турбот в теплиці-грунтовий грунт вже буде готовий до посадки овочів.

Як відмити теплицю від зелені. Листопад зустрічаємо-теплицю на зимівлю проводжаємо

Наша теплиця-велика трудівниця і помічниця. Велика у всіх сенсах. Її розмір-3×10 м.з весни вона відкриває свої двері для розсади і в теплі і світлі вирощує її, створюючи комфортні умови «тепличним рослинам» протягом усього життєвого циклу. Триває це як мінімум до середини осені. Наприклад, в цьому сезоні останній збір овочів (трохи томатів, перців, огірків і один баклажан) припав на 31 жовтня.тепличне середовище приваблива не тільки для рослин, але і для бактерій, шкідників та інших мікроорганізмів. Вони також активно заселяють комфортний простір і добровільно не залишають окуповану територію. Тому необхідно починати позбавлятися від небажаних мешканців вже восени, що дозволить в новому сезоні отримати хороший урожай. Домогтися цього можна, поетапно виконавши ряд заходів, перерахованих нижче:

 • очищення теплиці від рослин і рослинних залишків;
 • звільнення від опор, а в нашому випадку ще й від бордюрної стрічки;
 • миття стінок (всередині з знезаражувальним розчином);
 • робота з грунтом.

теплиця напередодні прибирання сезон закінчений, і в останні теплі дні, а випали вони на найперші дні листопада, ми приступаємо до прибирання. Перш за все звільняємо теплицю від бадилля. Потім прибираємо опори і бордюрну стрічку, прополюють, позбавляючись від бур’янів. Цього року верхній шар землі не знімаємо, тому що робимо це не щороку. У такому вигляді теплиця готова до очищує водних процедур.теплиця перед миттямстінки теплиці, на яких оселилися зелена цвіль ще навесні в їм було придбано засіб спеціально для миття теплиці, але моторні миші вирішили, що їм воно потрібніше і спустошили пакет. Засіб, що складається з гірчичного порошку і натуральних карбонатів, довелося мишкам за смаком. Ми ж відчули почуття досади і розчарування, замовити знову не представлялося можливим: засіб потрібно тут і зараз! на допомогу прийшли кошти, які були під руками-гірчичний порошок і чайна сода.у теплу воду додаємо половину пачки соди і половину пачки гірчичного порошку. Одержаний розчин має яскраво виражений запах гірчиці і характерний колір. Діємо за рекомендаціями, знайденими в терміновому порядку на просторах інтернету.інгредієнтиприготування знезаражувального розчину цим розчином відмиваємо теплицю, а потім споліскуємо чистою водою. Для миття зовні використовуємо тільки воду.буду-буду я теплицю відмивати, від зеленої цвілі і бруду очищатистінки теплиці відмиті після миття стінок можна приступати до грунту. Оскільки грунт має кислу реакцію, необхідно її розкислити. Для цього використовуємо доломітове борошно, яка, крім розкисляючих властивостей, є природним добривом. У складі доломітового борошна міститься кальцій, магній, фосфор, марганець і калій. Допомагає борошно боротися з дротяником і таким злісним бур’яном, як мокриця, або зірочник, яка любить кислий грунт.мокриця-злісний бур’яндоломітове борошно розсипаємо доломітове борошно і золу, вони добре взаємодіють один з одним. Звертаю увагу, що одночасно з іншими добривами доломітове борошно не поєднують. Допустимо вносити разом з гноєм, але не змішуючи їх один з одним. Після цього переорюємо грунт.до оранки все готово після оранки наша теплиця готова до зими.приведена в порядок теплиця готова до зимівлі, в середині залишений кущ ромашки, який сам по собі влітку виріс до речі, взимку теплиця продовжує працювати, перетворюючись в сховище снігу.