Товщина фанери для підлоги. Будова і різновиди фанери

47

Товщина фанери для підлоги. Будова і різновиди фанери

Фанера завжди являє собою багатошаровий матеріал, виконаний з натурального деревного шпону. В процесі її виробництва шари шпону розташовуються перпендикулярно один одному і склеюються під тиском. Зазвичай використовується непарне число шарів, мінімум три. Тому часто називають цей матеріал тришарової, п’ятишарової або багатошарової фанерою.

Класифікувати фанеру можна за різними характеристиками. Наприклад, по породі, взятої для виготовлення деревини різниться хвойна і листяна фанера для підлоги в дерев’яному будинку. Для зовнішніх шарів фанери шпон отримують з:

 • ялини;
 • сосни;
 • модрини;
 • ялиці;
 • кедрової сосни.

Внутрішні шари часто роблять з листяних порід. Є і чисто березова фанера, яка коштує трохи дорожче хвойної, тому вона рідше використовується в будівництві для вирівнювання підлоги.

Можна класифікувати фанеру по стійкості до впливу вологи, що робить її в різному ступені стійкою до різних просочень:

  фк-матеріал, в якому шпон склеюється карбамідним клеєм. Ця фанера має низьку вологостійкість, тому годиться тільки для виробництва меблів або внутрішньої обробки приміщень. Фк випускається наступних товщин: від 3 до 10 мм, далі 12, 15, 18 і 21 мм.зазвичай вона випускається квадратними листами зі стороною 1525 мм, щільність яких 640-700 кг/м куб., а вологість до 10%.

 • фсф – тут шпон склеюється фенольними смолами, які надають матеріалу вологостійкість. До того ж він механічно міцний і зносостійкий, тому є звичним вирішенням питання, яка фанера краще для підлоги. Фсф можна використовувати не тільки для внутрішньої обробки, але і для зовнішньої, наприклад, по лагам при настилі покрівлі. Варіантів товщин у цій фанери дуже багато, починаючи від 6 мм і закінчуючи 40 мм.листи її можуть бути розміром як описані вже квадрати або прямокутники 1220 (1250) х 2440 (2500) мм, при номінальній вологості в ті ж 10% і такої ж щільності.
 • бс, фб, фбс варіанти фанери склеєні лаком або бакелітовим клеєм. Це найміцніша і вологостійка фанера, здатна працювати навіть в екстремальних умовах, тому її використовують в суднобудуванні і авіабудуванні. Товщина цих марок фанери знаходиться в межах 5-18 мм.листи її випускаються дуже великі – 1550 х 5300 (5600) мм, з номінальною вологістю 10%, але більш високою щільністю – 1200 кг/м куб.
 • бв – матеріал, просочений бакелітовим клеєм на водній основі. У нього аналогічні попереднім технічні характеристики, але тільки немає тієї вологостійкості – пролилася під ламінат на дерев’яну підлогу вода розчиняє клей, і фанера втрачає свої властивості.
 • фоф-це фанера, поверхня якої ламінована плівкою, а шпон просочений синтетичною смолою. Якою товщиною повинна бути фанера фоф – від 3 мм до 40 мм, а розмір її листів приблизно однаковий – 1220 (1250) х 2440 (2500) мм при звичайній щільності.

Товщина фанери на дерев’яну підлогу. Товщина листів для підлоги

Підлога з лаг являє собою каркас з дерев’яних балок, покладених на основу, і обшитих зверху листовими будівельними матеріалами. Товщина фанери для підлоги по лагам вплине на якість готового статі, а також на те, скільки він прослужить. Більш товста плита буде менше прогинатися під час ходьби (докладніше: “яка товщина фанери для підлоги підійде “).

Різні види і розміри матеріалу матимуть різну вартість, тому, для того щоб зрозуміти, якої товщини фанеру стелити на лаги, потрібно враховувати наступний перелік особливостей:

 1. проміжок між лагами. Каркас з балок може складатися з осередків різних розмірів. При міжбалковому проміжку 500-600 мм товщина листової фанери повинна бути не менше 15 мм. Зі збільшенням навантаження товщина фанери повинна збільшуватися відповідно. Для житлових кімнат буде досить товщини в 10 мм, це при тому, що міжбалочное відстань буде не більше 400 мм.якщо підлога робиться для комерційної організації, товщина листів може доходити до 22 мм.
 2. різновид чистового покриття. Існує чимало матеріалів для лицьового підлогового покриття, деякі з них можуть значно навантажувати фанерний настил. Ламінат, звичайно ж, ніяк не позначиться на покритті, а ось важкий кахель цілком здатний прогнути тонку фанеру. Ось чому важливо чітко визначити, якої товщини фанеру стелити на лаги (прочитайте також: “укладання фанери на лаги – послідовність влаштування підлоги “).

Розміри фанери для підлоги. Класифікації фанери

Визначаючись з тим, яку фанеру краще стелити на підлогу, потрібно орієнтуватися в наступних параметрах:

 • марка фанери . Як було описано раніше, для житлових кімнат з помірною вологістю якнайкраще підійде фанера марки фк.
 • клас фанери . Тобто її емісія, для підлоги можна використовувати лише клас е-1.
 • сорт фанери . Існує 4 сорти, разом з тим різні сторони фанерних листів можуть відрізнятися сортом. Наприклад, можна побачити маркування: 1/1, 1/2, 2/2 та інші. Для чорнового підстави підійдуть марки 3 і 4. Для чистового підстави – 1 і 2.
 • вологість . У якісних сортів фанери рівень вологості повинен становити 12-15 %.
 • число шарів . Застосовується шпон може мати товщину 1,7-1,9 мм фанера, у якої більше шарів, є міцніше. Цей параметр визначає, де вона буде використовуватися. Для чорнового покриття знадобиться фанера товщиною 12-18 мм, а для чистового покриття – 10-12 мм.для монтажу фанери на виробництві рекомендується застосовувати фанеру більше 25 мм завтовшки (прочитайте: “яка товщина фанери для підлоги підійде”).
 • розміри фанерних плит . Бувають малоформатні, великоформатні і форматні листи. Розміри фанерних плит більше важливі для транспортування, ніж для монтажу. З великими листами складніше працювати, але їх завжди можна підігнати під потрібний розмір поменше. Головне, ще до монтажу не забувати нумерувати розкроєні листи, щоб не переплутати їх під час установки. Фахівці рекомендують укладати листи зі зсувом.
 • виробник фанери . Приблизно однакові за якістю зразки фанери власного виготовлення, а також від європейських виробників, чого не можна сказати про китайську фанеру, про яку часто негативно відгукуються покупці через невідповідності з вказуваними характеристиками.

Яку фанеру стелити на підлогу під лінолеум. Особливості фанери

Фанера-це універсальний листовий будівельний матеріал, призначений для вирівнювання будь-яких поверхонь: стіни, стеля, підлога і т.д. Мова йде не тільки про найпростішому тонкому матеріалі з пресованого шпону, але і про такі різновиди як дсп, osb та інші.

У нашому випадку варто розглядати фанеру, як матеріал для вирівнювання підлог. Природно вона не буде потрібно, якщо попередньо була проведена стяжка за допомогою самовирівнюється суміші або звичайного цементно-піщаного розчину. Насправді ідеально рівне покриття зустрічається дуже рідко, а це означає, що перш, ніж укласти лінолеум, варто подбати про вирівнювання підлоги під лінолеум . Перевага полягає в тому, що фанера під лінолеум на бетонну підлогу може бути покладена незалежно від кількості дефектів чорнової підлоги.

У той же час багато власників у своєму житлі мають дерев’яні підлоги не найкращої якості. В цьому випадку фанера під лінолеум на дерев’яну підлогу буде як не можна до речі (детальніше: “укладання фанери на дерев’яну підлогу – яку вибрати і як класти “). У господарів не виникне проблем в процесі укладання. Ще одним позитивним моментом у використанні фанери є те, що вартість матеріалу дуже низька.

У фанери також є перевага і перед звичайним дощатим підлогою.

Незважаючи на рівність дерев’яного покриття у нього є цілий ряд недоліків:

 • дошки схильні до деформації з часом;
 • при ходьбі дефектні частини покриття дають про себе знати, видаючи характерний звук і прогинаючись під вагою мешканця;
 • у перекритті утворюються щілини;
 • якщо дошки покриті лакофарбовим шаром, то з часом він почне облуплюватися.

Незалежно від того наскільки якісно зроблені роботи з укладання лінолеуму, всі перераховані вище недоліки позначаться на покритті при експлуатації. Неприпустимо, щоб на поверхні лінолеуму проявилися будь-які фізичні дефекти або сліди від хімічних процесів, що відбуваються в деревині. На фото таке покриття буде виглядати негарно, і перед гостями таким підлогою вже точно не похвалишся.

Фанера на підлогу у ванній. Плюси і мінуси використання підстави з фанери

Перш ніж з’ясовувати, як здійснюється укладання керамічної плитки на фанеру, потрібно розібратися: чому її не можна просто укласти на підлогу з дерева? відповідь проста:Фізичні характеристики деревини та керамічної плитки занадто сильно відрізняються, і ні до чого хорошого така затія не призведе.

Для укладання плитки потрібно абсолютно нерухоме підставу. В іншому випадку плитка зруйнується або почне «гуляти», по швах підуть тріщини. Деревина ж змінює свої геометричні розміри під дією температури і вологості. Тому для суміщення цих матеріалів потрібні великі підготовчі роботи, в ході яких формується проміжний шар, нівелює відмінності між плиткою і деревом.

Для підготовки якісного підстави можна застосувати різні способи і матеріали. Але укладання фанери має ряд незаперечних переваг:

 1. це найбільш швидкий спосіб: не треба чекати тривалий час, як, наприклад, при засиханні цементної або самовирівнюється стяжки.
 2. при укладанні фанери на підлогу утворюється набагато менше пилу і сміття, ніж при інших способах.
 3. вага споруджуваної конструкції незначний, тому навантаження на лаги або дерев’яні перекриття зросте несуттєво.
 4. спосіб досить простий, не зажадає специфічних навичок або матеріалів. Одночасно він дозволить отримати підставу високої якості з необхідними характеристиками.

Природно, недоліки теж є:

 1. фанера несумісна з пристроєм «теплих» підлог.
 2. велике значення матиме якість гідроізоляційних робіт, особливо в приміщеннях з підвищеною вологістю. Це може призвести до додаткових витрат.

Для укладання на підлогу потрібно товста фанера, не менше 22 мм. Переважно (а для ванної або кухні – обов’язково), щоб вона була ще й вологостійкою. Це теж позначиться на кінцевій вартості ремонту.