Як зробити просту і надійну дверну засувку із залишків металу

36

Гараж, дачний будиночок, сарай або інструментальний шафка необхідно закривати, щоб в них не могли проникнути або відкрити сторонні люди. Звичайно, дверні засувки можна придбати в магазині, але навіщо витрачати гроші, коли їх можна зробити своїми руками із залишків металевого листа, які вже ні на що не придатні.

Матеріали:

  • металевий лист;
  • сталевий круглий пруток;
  • катанка;
  • болт і гайка;
  • шурупи.

Довговічні диски для ушм на аліекспресс зі знижкою – http://alii.pub / 61bjly

Інструменти: молоток, лінійка і маркер, пасатижі, лещата, зварювальний апарат, дриль, мітчик, болгарка, керн.

Процес виготовлення дверної клямки своїми руками

Вирізаємо з металевого листа смугу 140×20 мм, пластину 120×50 мм, квадрат 50×50 мм і три однакових пластини приблизно 20×30 мм, кінці яких згинаємо на 90 градусів в одну сторону такої довжини, щоб між ними без заїдання могла рухатися смуга шириною 20 мм

Зігнуті краї трьох пластин укорочуємо до товщини смуги 140х20 мм і отримуємо свого роду скоби.

Укладаємо смугу 140×20 мм на пластину 120×50 мм по центру в поздовжньому напрямку. Поверх сталевої смуги кладемо картонну смужку шириною менше 20 мм. Зверху поперек сталевий і картонної смуг укладаємо скобу, поєднавши її край з краєм пластини, і приварюємо.

Відрізаємо від прутка діаметром 15 мм валик висотою 20 мм.на його бічній поверхні зі зміщенням до одного краю свердлимо наскрізний отвір.

Якісні свердла на аліекспресс зі знижкою –

З катанки або товстого дроту на пристрої у вигляді обертового ступінчастого циліндра виконуємо кільце, і на один з розведених кінців надягаємо валик і зводимо їх в поперечному і поздовжньому напрямках.

Укладаємо другу скобу на пластину, поєднуючи з вільним краєм, заводимо в неї смугу, прикладаємо підставу валика з кільцем до смуги посередині, обводимо маркером і свердлимо отвір трохи менше розмітки. Прикладаємо смугу отвором до верху валика і заварюємо.

Другу скобу приварюємо до пластини, як і першу, підклавши попередньо ту ж картонну смугу.

Укладаємо поруч з пластиною сталевий квадрат, пересуваємо смугу по скобах в його сторону і по центру поверх смуги укладаємо третю скобу. У далекій від квадрата скобі свердлимо наскрізний отвір, включаючи смугу і пластину. Нарізаємо мітчиком різьблення і вкручуємо болт з гайкою під головкою.

Шестигранну головку болта і гайки за допомогою дрилі і болгарки обточуємо до циліндричної форми. Стрижень болта з тильного боку зрізаємо під площину пластини.

Свердлимо в пластині і квадраті по кутах отвору з рассверливанием лицьового боку і закріплюємо пластину до полотна двері, а квадрат на тому ж рівні – до косяка за допомогою шурупів.

Для фіксації засувки в закритому положенні вворачиваем болт і стопоримо переміщення рухомого елемента (засувки).

Проста дверна засувка готова до використання.

Дивіться відео