Накопичувальний водонагрівач або бойлер непрямого нагріву

65

Бойлер непрямого нагріву

Багато власників приватних будинків задаються питанням, як забезпечити будинок не тільки теплом, але і гарячою водою через систему опалення. Чому виникає таке питання, чому ринок просто кишить пропозиціями щодо зберігання електроенергії і газу і проточних водонагрівачів? все дуже часто: електрика коштує недешево, а газові водонагрівачі не можуть забезпечити постійну комфортну для використання температуру. Тому непрямі обігрівачі-відмінний варіант для будинку з опаленням від газового котла, до того ж вони недорогі.

Проточний або накопичувальний бойлер – що краще?

Проточні водонагрівачі нагрівають воду миттєво, тобто включаються, як тільки відкривається кран, і нагрівають воду в трубі, що проходить через бойлер. Вони займають порівняно мало місця (розміром з взуттєву коробку), дешевше накопичувальних (в сегменті електричних водонагрівачів), але при цьому складніше в установці і вимагають багато енергії для миттєвого нагріву вода – від 8 квт і вище (якщо водонагрівач електричний, необхідно від лічильника тягнути окремі дроти, інакше проводка, швидше за все, не витримає). Джерелом енергії для проточних котлів є газ або електрику – непрямого нагріву проточних котлів немає.

В залежності від ваших потреб потрібно вибрати правильний проточний бойлер відповідної потужності, адже проточного бойлера 3,5-4 вт вистачить тільки на миття посуду і миття (продуктивність близько 1,5 літрів в хвилину), купити буде досить складно навіть в душі – для цього вибирайте бойлер потужністю не менше 6 квт (ми вже на 100% протягуємо окремий провід від лічильника).

Накопичувальні водонагрівачі являють собою ємність з водою, захищену теплоізоляційним матеріалом, яка нагрівається до заданої температури за допомогою зовнішнього джерела енергії, і згодом температура підтримується на цьому рівні. Такі водонагрівачі досить прості в установці і використанні, єдиний недолік – на нагрів води потрібен час (приблизний час ви можете побачити в таблиці нижче).

Обсяг водонагрівача (бойлер)

Якщо ви виберете в магазині занадто великий для вас об’єм бойлера, ви будете довго чекати початкового нагріву і занадто багато платити за змарновану енергію (навіть якщо котел не ізолює, він все одно остигає). Але якщо зупинитися на водонагрівачі малої потужності, швидше за все, буде постійна нестача гарячої води – погодьтеся, неприємна. Тому потрібно вибрати золоту середину, завдяки якій ви зможете задовольнити свої потреби в гарячій воді.

Обсяг бойлера залежить в основному від кількості людей, які будуть ним користуватися, але також сильно впливає кількість точок, що відводять гарячу воду (душ, раковина, мийка на кухні і т.д.). Але не забувайте і про додаткові параметри, таких як тривалість прийняття душу в душі (5-25 хвилин) і необхідність серії гарячих ванн.

 • водонагрівачі об’ємом 50 літрів-досить універсальне рішення для сім’ї з 2-3 чоловік (навіть чотирьох, але, можливо, доведеться почекати). Нагріти баню від цього бойлера досить складно, якщо тільки її повністю не злити в ванну і не розбавити холодною водою (зазвичай вода нагрівається до 70-80 ° – перевірте!).
 • водонагрівачі, оснащені ємністю 100-150 літрів і більше, зазвичай вже встановлюються на підлозі або на спеціально виготовленій підставці – вішати такого бегемота досить небезпечно. При цьому бойлера на 150 літрів вистачить на велику квартиру, в якій проживає близько 6 осіб. Водонагрівачі великих розмірів призначені для установки в приватних будинках – вони займають багато місця і споживають багато енергії. Водонагрівачі великого обсягу (150-250 літрів) призначені для установки в приватних будинках – вони займають багато місця, споживають багато енергії і мають відповідну ціну.
 • ціна бойлера на 80 літрів мало чим відрізняється від вартості водонагрівача на 50 літрів, при цьому на 4 людини його точно вистачить. Але слід враховувати, що при тій же потужності нагріву 80 літрів нагріваються довше.
 • котла на 30 літрів вистачить на потреби однієї людини, ну з натяжкою на двох, гарячу ванну точно не вийде. Також такий бойлер можна придбати для забезпечення гарячою водою в непередбачених ситуаціях (гаряча вода була відключена на пару днів) навіть для великої родини, але врахуйте, що купатися у ванні доведеться по черзі душ в очікуванні нагріву води (так як невеликий обсяг води нагрівається досить швидко).

Внутрішнє покриття бака накопичувального водонагрівача-емаль vs нержавійка?

Звичайно, резервуар з нержавіючої сталі буде користуватися великою довірою з боку покупців – в цілому такі резервуари просто ідеальні (термін гарантії становить 10 років). Але є один нюанс-корозія по шву, тому виробником рекомендується провести пасивацію (захист від корозії – запитайте у консультанта, дізнайтеся в інтернеті).

Але не варто думати, що сталеві резервуари з емальованим внутрішнім облицюванням будуть гірше або набагато дешевше, ніж їх аналоги з нержавіючої сталі – процес якісного покриття емаллю досить складний і включає в себе додавання спеціальних добавок, завдяки яким емаль добре прилягає до сталі і розширюється при нагріванні, коефіцієнт розширення той же. Крім того, є фірмові емалеві покриття – напилення іонами срібла (як наслідок відмінні антибактеріальні + антикорозійні властивості); напилення титану (підвищує термостійкість і забезпечує рівномірний нагрів рідини в ємності); склокерамічне покриття.

Також слід зазначити, що більшість глазурей відштовхують від себе накип і поступово будуть накопичуватися, але термін служби таких водонагрівачів дуже довгий.

Про ремонт і обслуговування

Накопичувальні водонагрівачі потребують періодичного обслуговування – раз в 1-2 роки. Усередині них встановлений так званий “антикорозійний анод”, який збирає іржу і різні активні хімічні речовини, захищаючи резервуар. Цей анод є витратним матеріалом і підлягає заміні, інакше в майбутньому резервуар буде зруйнований. Крім того, при заміні цього анода дуже бажано промити бак і видалити накип з нагрівального елементу.

Практика та відгуки користувачів показують, що якщо будівля опалюється газовим або твердопаливним котлом, то бойлер непрямого нагріву для потреб гарячого водопостачання – краще рішення. Підігрів і підтримання температури води здійснюється в автоматичному режимі одночасно з підігрівом теплоносія.

Звичайно, у цього варіанту є недоліки:

 • перші бкн працювали виключно в опалювальний сезон. У сучасних приладах є можливість перейти на літній режим і нагріти воду при вимкненій системі опалення.
 • вартість установки: перевищує вартість будь-якого іншого водонагрівача.

Немає сенсу встановлювати бкн, якщо будинок підключений до системи центрального опалення.

Накопичувальні водонагрівачі-часто встановлюються в багатоквартирних будинках без системи гарячого водопостачання. Котел підключений до побутової електромережі і не вимагає авторизації. Перевага-миттєва подача гарячої води відразу після відкриття крана.

Vne відносно недорогі. У продажу є бойлери ємністю від 10 до 300 літрів. Можливі недоліки: швидкий вихід з ладу тена мокрого типу. Апарати з сухими тенами дороги, але служать в 2-3 рази довше.

Проточні водонагрівачі встановлюються, як показує статистика, тільки в крайніх випадках, коли немає можливості встановити бойлер непрямого або прямого нагріву. Серед недоліків-велика витрата електроенергії або газу, затримка між відкриттям крана і подачею гарячої води, вимоги до електромережі. Головна перевага проточних водонагрівачів – їх компактні розміри.

Плюси і мінуси електричних бойлерів

Принцип роботи цих пристроїв полягає в наступному: весь обсяг води в баку нагрівається електронагрівальним елементом до температури, встановленої користувачем. Оптимальне його значення-55 ° с, максимальне – 75 ° с.нагрівання з нуля займає від 1 до 3 годин, в залежності від початкової температури у водопроводі.

См. Також: схема ітп одиночного теплового пункту, принцип роботи

При досягненні максимального температурного порогу електрокотел здатний відразу подавати великий потік гарячої води при одночасному запиті декількох споживачів. Тривалість роботи до охолодження залежить від ємності бака і кількості витрати. З огляду на ці характеристики, ми перерахуємо сильні сторони накопичувальних теплогенераторів, що працюють на електроенергії:

 1. можливість задовольнити попит на високе споживання води декількомаСпоживачами одночасно.
 2. робота пристрою не залежить від тиску у водопроводі і початкової температури води.
 3. установка і підключення бойлера набагато простіше будь-якого іншого водонагрівача. Для установки не потрібно ніяких дозволів, а також не потрібні димоходи і вентиляція з триразовою заміною повітря.
 4. тривалий термін. У більшості моделей від різних виробників тен захищений керамічною оболонкою і не згорить через утворення накипу.

Довідка. Теоретичний ккд електронагрівачів традиційно найвищий, ккд = 99%. Хоча на практиці в порівнянні з газовим водонагрівачем цю перевагу оцінити складно.

Слабкі сторони водонагрівача накопичувального типу-обмеження загального обсягу подається гарячої води і тривалий час нагріву наступної порції, коли запас в баку був використаний повністю. Недолік може посилитися неправильним вибором котла за обсягом, тому можливі 2 варіанти:

 • пристрій із занадто великим баком довше нагрівається і в режимі очікування споживає більше енергії;
 • маленька ємність-це недостатній запас гарячої води, якої не вистачить на всі потреби, і доведеться постійно чекати, поки нагріється нова порція.

Останній істотний недолік-значні розміри накопичувального бака, який грає важливу роль в квартирі. Виділити місце на кухні або у ванній для 80-літрового приладу непросто, адже сім’ї з 4 чоловік потрібно приблизно таку кількість.

Пристрій

Бойлер непрямого нагріву являє собою великий бак циліндричної форми. Його конструкція складається з наступних елементів:

 • теплоізоляція;
 • магнієвий анод;
 • термометр.
 • рамка;
 • бак з нержавіючої сталі;
 • теплообмінник;

Між корпусом і баком котла розміщена теплоізоляція, щоб мінімізувати теплові втрати до 3-4 градусів на добу. Теплообмінник являє собою вигнуту спіральну трубку зі сталі або латуні, також звану змійовиком. Сам змійовик-найважливіша частина котла, і чим більше у нього завитків, тим ефективніше передача тепла. Зазвичай він має дуже складну структуру і розташований ближче до дна, що дозволяє рівномірно нагріти весь обсяг води.

Магнієвий анод, також використовується в традиційних електричних водонагрівачах, призначений для боротьби з корозією резервуара, викликаної гальванічними процесами. Анод буде приймати на себе всі електрохімічні реакції, залишаючи інші металеві частини системи недоторканими. Особливо важливо захистити зварні шви від руйнування, тому доведеться періодично замінювати зношений магнієвий анод на новий.

Сучасні моделі котлів поєднують в собі кілька джерел тепла. Вони також можуть працювати після опалювального сезону, використовуючи для опалення електрику, газ, а деякі моделі навіть нагрівають воду за рахунок сонця. Такі модифікації мають одночасно два трубчастих теплообмінника, один для води системи опалення, інший – для альтернативного джерела.

Зазвичай разом з бойлером купується бойлер непрямого нагріву. Також існують двоконтурні котли, здатні забезпечити будинок гарячою водою. Але обсяг нагрітої води в двоконтурних котлах невеликий, а бойлер непрямого нагріву може нагрівати набагато більші обсяги, завдяки чому подача гарячої води буде здійснюватися без перебоїв.

Як сказано в назві статті, бойлер непрямого нагріву – це тип водонагрівача, який працює з зовнішніми системами опалення. Теплоносій (вода) подається від цих джерел тепла через змійовик, розташований всередині бака. Вода в котлі нагрівається за рахунок циркуляції теплоносія через змійовик, що можливо завдяки насосу. Стінки змійовика служать теплообмінної поверхнею. Як тільки температура води досягає певного значення, насос автоматично вимикається. Природно, що під час роботи такого котла температура в системі опалення трохи знижується. Але переживати з цього приводу не варто, якщо все встановлено правильно, перепади температур практично непомітні.

Щоб така система мала найменше можливе теплове розсіювання, її ізолюють спеціальними ізоляційними матеріалами, такими як поліуретан, пінополістирол і т.д. Насправді він схожий на величезний термос, добре зберігає тепло.

Вода в котел подається через підвідний патрубок, який підключається до системи опалення. По цій трубі гаряча вода надходить в акумулятор і нагріває воду, а по відвідній трубі гаряча вода подається до місця її використання.

Колонка або бойлер

Необов’язково, щоб у вас було сім дюймів на лобі, щоб здогадатися, що для використання газової плити потрібно подача газу. Це означає, що даний варіант не підходить для використання в заміських умовах або в будинках, де немає централізованого газопостачання. Електрика є скрізь. А це означає, що електронагрівач-кращий вибір для заміського будинку без централізованого газопостачання, особливо якщо ви там постійно проживаєте.

Однак рекомендується встановити в квартирі газову плиту. Колонка забезпечить сім’ю будь-якого розміру необхідною кількістю гарячої води. Електрообладнання з такими ж потужностями має великі габарити. В середньому вам доведеться почекати 5 годин, перш ніж буде подана гаряча вода.

І на закінчення хотілося б відзначити, що який би пристрій ви не вибрали, ви можете бути впевнені, що перебої в подачі гарячої води більше не будуть проблемою.

Див. Також: біопаливо. Види і типи екологічного палива

Звичайна побутова ситуація: влітку відключили гарячу воду. Що вибрати: газову колонку або бойлер? це питання актуальне як для квартирних жителів, так і для власників приватних будинків. Справа не стільки в ціні (хоча це теж важливо), скільки в потужності, експлуатаційних витратах, можливості установки і потенційних збоях. У статті ми розглянемо обидва варіанти, дамо плюси і мінуси кожного, а також зробимо добірку по найбільш популярним моделям.

Як правильно вибрати бойлер?

Важливими особливостями бойлера непрямого нагріву є:

 • матеріал котушки;
 • ізолюючий матеріал;
 • наявність додаткового тена і альтернативних джерел тепла.
 • об’єм;
 • матеріал бака;

Обсяг бойлера

Вибирати обсяг котла потрібно виходячи з потужності вашої опалювальної системи, так як саме на неї падає навантаження на нагрів води. Якщо ви купите занадто великий блок, ваша система опалення може не впоратися з ним. Це загрожує тим, що температура води в опалювальних приладах буде невисокою для того, щоб обігріти приміщення. Щоб не прогадати, потрібно знати обсяг теплоносія котла, він не повинен становити більше 30-40% від обсягу води в системі опалення, інакше сильно постраждає його продуктивність.

Який обсяг котла необхідний для вашого домогосподарства, визначити дуже просто. В середньому 60-80 літрів на людину, щоб прийняти душ. Нагрівання 200 літрів займає приблизно 6 годин. Виходячи з цих цифр, необхідно взяти обсяг котла, якого вистачить для покриття потреб сім’ї, з урахуванням часу до наступного нагріву.

Матеріали

Однією з найважливіших частин котла є змійовик, тому необхідно заздалегідь дізнатися, з чого він зроблений. У бюджетних моделей є сталевий змійовик, який просто приварюється до баку. У більш дорогих моделях він знімний і виготовлений з латуні, що за багатьма параметрами набагато краще. Крім того, знімну версію можна розібрати і видалити накип.

Також дуже важливо, з чого зроблений бак, так як часта проблема будь – якого водонагрівача-протікання. Недорогі моделі мають з внутрішньої сторони шар емалі, але він швидко утворює тріщини через перепади температур. А це, в свою чергу, загрожує швидкою корозією металу. Краще купувати ті варіанти, де бак виконаний з нержавіючої сталі. Це може бути дорожче, але це також займе більше часу, якщо ви вчасно замініть магнієвий анод.

Якість ізоляції також є важливим фактором ефективності такої системи. Іноді використовують звичайний поролон, але він у багатьох місцях протікає. Краще, якщо в якості теплоізоляції буде використаний поліуретан і аналогічні матеріали.

Інші параметри

Крім того, що котел може мати два джерела непрямого нагріву води, він також може бути обладнаний теном в якості джерела тепла поза опалювального сезону. Такі конструкції набагато дорожче звичайних, але при цьому надзвичайно практичні.

Тип котла буває двох типів: настінний або цокольний. Він повинен відповідати типу опалювальної системи. Тому, якщо система настінна, котел теж повинен бути цього типу. Настінне кріплення можливо тільки для моделей об’ємом менше 200 літрів.

Фактори порівняння

У кожного типу пристрою є своїНедоліки та переваги. Всі вони безпосередньо залежать від умов, в яких ви плануєте працювати.

Однак якщо подивитися на цю ситуацію з іншого боку, таке обладнання стає єдиним джерелом гарячої води, якщо в будинку немає централізованого газопостачання.

Як бачите, обидва пристрої мають достатню кількість переваг і недоліків, як в експлуатації, так і в обслуговуванні. Очевидний недолік котла – його габаритні параметри. Безсумнівним плюсом є те, що його установка можлива на будь-якій поверхні будинку, де є водопровід і електрична розетка. Широкий асортимент приводів, представлений в торгових мережах, дозволяє вибрати оптимальну форму для вашого будинку (бувають круглі і плоскі котли) і габарити. Правильна форма пристрою дозволить оптимізувати внутрішній простір кімнати. Важливо пам’ятати, що цей блок слід розміщувати на рівні, який не ускладнює процес очищення бака і заміни магнієвого анода .

Газову колонку бажано розмістити на кухні, дотримуючись правил техніки безпеки. Для безпечного використання обігрівача необхідна хороша система вентиляції.

Ще одна обов’язкова умова безпеки – наявність димоходу. Використання колони передбачає наявність відкритого вогню. Це призводить до спалювання кисню. Для усунення негативних наслідків необхідно регулярно провітрювати кімнату.

Переваги та недоліки бойлерів непрямого нагріву

Як і будь-який інший агрегат, такий бойлер чимось краще за інших водонагрівачів і якось гірше. Зваживши всі переваги і недоліки, ви зможете вирішити, чи виправдані ці витрати.

Читайте також: теплові печі normal turbo (turbo) thermofor

Переваги

У чому сильні сторони бойлера непрямого нагріву.

 1. головна перевага непрямого нагріву-невисока вартість гарячої води. Ніяких додаткових джерел споживання електроенергії або газу не підключаються, тому споживання цих ресурсів практично не збільшується. Додаткове навантаження на джерело непрямого нагріву мінімальна. Взимку такий спосіб нагріву води дуже актуальний.
 2. в опалювальний сезон бойлер непрямого нагріву дозволяє знизити навантаження на електричну мережу, так як використовує енергію бойлера для нагріву води.
 3. можливість нагрівати великі обсяги води.
 4. подача гарячої води в декількох місцях.
 5. можливість використання альтернативних джерел тепла: сонячне світло, газ або електрику.
 6. відсутність контакту охолоджуючої рідини з нагрітою водою, тому внутрішня поверхня акумулятора завжди взаємодіє з водою, обробленої з низьким процентним вмістом солей.

Як бачите, переваг насправді достатньо-це ідеальна конструкція для забезпечення гарячою водою сім’ї. Однак є і недоліки, особливо в тих проектах, де використовується тільки непряме джерело.

Недоліки

У такого котла теж є слабкі місця.

 1. вартість такого агрегату досить висока. Крім того, необхідно враховувати, що це покривається витратами на опалювальну систему. Дешевше купувати водонагрівач накопичувальний електричний або двоконтурний котел окремо.
 2. нагрівання води займає більше часу, ніж у електрокотлів. На нагрів 100 літрів води буде потрібно кілька годин, за цей час температура в системі опалення трохи знизиться.
 3. сама конструкція непрямого нагріву води досить громіздка. Зазвичай його встановлюють біля котла, іноді для цього потрібно окреме приміщення. Як мінімум, для нього потрібно ретельно продумане місце.

Вибір між дк і ок газовими котлами: особливості пристрою та експлуатації

Вибір газового котла-завдання складне, але посильне. Що краще двоконтурного котла або одноконтурного котла з непрямим нагріванням? перш за все, необхідно з’ясувати, для яких цілей підбирається обладнання, зрозуміти, які потужності у котлів дк і ок, плюси і мінуси двох агрегатів з практично ідентичними комплектуючими.

Газові котли за своєю конструкцією можуть мати один або два контури. Вони схожі за деякими елементами дизайну, але вирішують різні завдання. Однозначно відповісти неможливо, який з них краще.

Котли ок призначені виключно для опалення будинків. Теплообмінник має форму труби, по якій тепло передається безпосередньо воді в результаті згоряння палива, в даному випадку газу.

Двоконтурні котли по конструкції мають таку ж трубу, але з великим перетином. Створюються два контури, що складаються з трубок і пластин. Труби призначені для нагріву рідини або антифризу в системі опалення. Плити передають теплову енергію воді для подачі споживачам.

Слабкі місця дк котла

Конструкція таких котлів ускладнюється використанням хрестоподібного елемента, так званого триходового клапана. У закритому стані теплоносій рухається до батарей. Але, як тільки кран відкривається, клапан зсувається і подається гаряча вода. Поки крани відкриті, будинок не опалюється. Котли дк працюють як на обігрів приміщення, так і на нагрів води. Така відмінна риса дк котлів вважається не слабким місцем, а конструктивною особливістю.

Переваги котельної системи постійного струму:

 • відсутність додаткових витрат на водонагрівач;
 • можливість регулювати температуру в будинку;
 • регулювання температури води у водопровідній мережі.
 • обігрів приміщення та використання гарячої води;
 • висока тепловіддача;
 • естетичний дизайн;
 • знизити витрати на оплату комунальних послуг;

Мінуси двоконтурних котлів:

 • процес нагріву припиняється при заборі гарячої води;
 • невелика кількість нагрітої рідини на виході.

Відеоогляд: бкн або електрокотел – що вибрати?

Види водонагрівачів

Газові водонагрівачі не нові. Раніше колонки були громіздкими і непоказними, але сьогодні це компактні пристрої з естетичним зовнішнім виглядом. Принцип роботи залишився колишнім. Він полягає в тому, що холодна вода, що надходить в мідний теплообмінник, нагрівається природним газом. Безсумнівними перевагами такого обладнання є миттєвий нагрів будь-якого обсягу води і невисока вартість природного газу.

Дана продукція широко представлена в торговельній мережі як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Щоб бути повністю впевненим в якості таких пристроїв, слід вибирати продукцію відомих і шанованих компаній. Серед них такі бренди, як нева, арістон, електролюкс і багато інших. Висока продуктивність, велика потужність і низька вартість газових ресурсів сприяють високому споживчому попиту на це обладнання. Сучасні моделі колонок діляться за типом запалювання. Вони можуть бути:

 • автоматично-пристрій починає працювати в момент відкриття змішувача;
 • напівавтоматичний: для запуску обладнання потрібно ручне запалювання гніту.

Турбо-динаміки-відносно нове обладнання .

На роботу цього пристрою ніяк не впливає наявність тяги в димоході. Турбіна – це вбудований вентилятор, призначений для нагнітання маси повітря в камеру згоряння і видування з неї продуктів згоряння. Автоматичний режим роботи системи забезпечує надійність і безпеку пристрою. Колонка оснащена датчиками, які фіксують такі важливі показники, як: тиск і температура води, а також теплообмінник. Підвищення нормативів цих показників призводить до автоматичного блокування системи.

Для зручності споживача виробники доповнюють техніку спеціальними опціями. Серед них може бути зручний дисплей, різні індикатори (запалювання і нагрів) і градусник.

Бойлер-накопичувальний водонагрівач. Випускається двох типів: газовий і електричний. До складу електронагрівача входять: теплоізольований бак, трубчастий нагрівач і регулятор нагріву води. Вода, що надходить в резервуар, нагрівається і витрачається в міру необхідності. Газові котли можуть бути:

 • із закритою камерою згоряння і наддувом;
 • відкрита камера і природна тяга.

Другий варіант опалення вимагає наявності каміна. Деякі моделі мають додаткові опції для комфортного і безпечного використання.

Електрокотел використовується для подачі гарячої води не тільки в житлові будинки, але і на промислові підприємства. Вода надходить у внутрішній бак і нагрівається до заданої температури. Автоматична робота тенів дозволяє підтримувати температурний режим. Періодичний нагрів сприяє економному споживанню енергії. Цей пристрій встановлюється у водопроводі. Щільний теплоізоляційний шар резервуара допомагає знизити енерговитрати наОпалення. Внутрішня поверхня бака оброблена спеціальним антикорозійним покриттям. Більш надійними вважаються пристрої з баком, колба у яких виготовлена з нержавіючої сталі. Їх відрізняє надійність і довговічність, на відміну від екземплярів і емальованого бака.

Виробники і ціни

Бойлери непрямого нагріву мають широкий діапазон обсягів-до 900 літрів і вище.

Найбільш популярні виробники і моделі бойлерів непрямого нагріву:

 • 160 літрів ” дражице “(чехія) ≈ 30 тисяч рублів;
 • 500 літрів комбінований хайду (угорщина) ≈ 90 тисяч рублів;
 • 210 літрів acv (бельгія) ≈ 50 тис. Руб.
 • 70 літрів valliant (німеччина) – 32 тисячі рублів;
 • 100 літрів з чотирьох опором (швеція) ≈ 45 тисяч рублів;

Примітно, що тільки у бельгійських моделей acv в якості теплообмінника використовується не спіральний змійовик, а циліндр з рифленою поверхнею, який встановлюється всередині бака, тобто це конструкція типу бочка в бочці, яка є дуже цікава альтернатива котушці.

Обслуговування бойлера

Один або два рази на рік бойлер непрямого нагріву вимагає технічного обслуговування – заміни магнієвого анода і видалення накипу. Як це можна зробити вдома?

В першу чергу необхідно досвідченим шляхом перевірити, чи немає накипу на теплообміннику. Накип значно знижує тепловіддачу, тому необхідно вимірювати температуру на вході в котел і на виході. В цьому випадку різниця повинна бути близько 15 градусів, тобто, якщо теплоносій входить під 80 градусами, а виходить під 65, то поки все в порядку. Але якщо змійовик «покритий» солями, тепловіддача неефективна і температура теплоносія на вході і виході має різницю всього в 5-10 градусів і вода буде нагріватися все повільніше і повільніше.

Якщо температура на вході-виході відрізняється на 12-14 градусів, поки все не так погано і можна впоратися методом теплового удару. Для цього необхідно повністю злити воду з котла і дати теплоносія з котла пройти через змійовик на хорошій потужності протягом 10 хвилин, тоді змійовик буде добре нагріватися, втрачати тепло нікуди, а значить необхідно залити бойлер холодною водою на 3-5 хвилин. Такий великий стрибок температури повинен відірвати окалину від котушки. Тепер потрібно промити бойлер і повторити процедуру.

Якщо ситуація з відкладеннями складніша, необхідно застосовувати більш ефективні методи. Необхідно використовувати хімічні речовини, рекомендовані виробниками конкретної моделі. При випадковому використанні коштів частини агрегату можуть бути пошкоджені. Спеціальні засоби для чищення для бойлерів непрямого нагріву розбавляються водою і заливаються в бак бойлера, щоб повністю покрити змійовик. Необхідно почекати від 4 до 8 годин і повністю видалити брудну воду, тому необхідно 2 рази всмоктати холодну воду і злити. Прибирання завершена!

Чи є альтернатива бойлеру непрямого нагріву? порівняємо різні варіанти водяного опалення:

 • проточний електричний водонагрівач – не найдешевший спосіб опалення, а подача води можлива лише в обмеженій кількості місць;
 • двоконтурний котел нагріває приміщення і певну кількість води одночасно. Але в порівнянні з двоконтурним бойлером бойлер непрямого нагріву забезпечує нагрів набагато більшої кількості води – 200, 300 і більше літрів. А якщо врахувати, що багато моделей суміщені і мають додаткові тени, то замінюють відразу 2 одиниці: бойлер непрямого нагріву і електричний водонагрівач.
 • електричний накопичувальний водонагрівач у багатьох випадках є реальною альтернативою бойлеру непрямого нагріву, але витрата електроенергії у нього високий;
 • газовий водонагрівач або газовий накопичувальний водонагрівач вимагає окремого проекту для його установки. Гейзер також не забезпечує стабільної температури води. Бойлер непрямого нагріву хоч і нагрівається газом, але побічно, тому в окремих проектах не потребує;

Вам вирішувати, чи потрібен вам бойлер непрямого нагріву або інший водонагрівач. Якщо подивитися на переваги та особливості цього способу нагріву води, ми однозначно можемо порекомендувати бойлер непрямого нагріву для великих приватних будинків. Взимку додатковою вигодою від роботи котла буде гаряча вода, а влітку можна включити опалення від тена або іншого додаткового джерела.

Для газового водонагрівача миттєвої дії таких проблем з видачею необхідної потужності немає-газ легко може дати вам 24 квт потужності. Але для звичайного використання досить 17-18 квт (одночасне користування раковиною і мийкою або прийняття душу – виходить близько 8 літрів води, нагрітої до 40 ° с в хвилину). Якщо у вас дуже велика сім’я і ви нерідко можете одночасно приймати ванну і мити посуд, виберіть більш потужні варіанти з потужністю близько 8 квт.

Газова плита повинна бути встановлена кваліфікованим персоналом.

Також необхідно враховувати деякі недоліки, пов’язані з проточними котлами – температура під час використання буде коливатися. Тому, щоб уникнути не надто приємних сюрпризів при прийнятті душу, краще встановити змішувач, що підтримує задану температуру.

Газові проточні водонагрівачі необхідно обладнати датчиками:

 • датчики іонізації і горіння – використовуються для захисту від витоків незгорілого газу (наприклад, згасла пальник), встановлюються як окремо, так і разом (дублювання системи безпеки).
 • датчик падіння тиску води: при занадто низькому тиску колонка не запалюється (запобігає загоряння теплообмінника).
 • детектор перегріву рідини-відключення при перегріванні води в системі.
 • датчик зменшення тяги димоходу – якщо тяга зменшується і чадний газ починає зменшуватися, система відключає нагрівач.
 • датчик витрати-самозаймання при відкритті крана гвп.

Спосіб запалювання головної головки

 • за допомогою постійно палаючої маленької лампочки в обслуговуванні так звана свічка-надійний старовинний спосіб. Сама голова запалюється за допомогою п’єзо-розпалу або вручну (сірником), це не дуже зручно і є постійний потік газу, але немає підключення до електрики.
 • електронний підпал – відмінний спосіб, але якщо немає електрики, немає гарячої води (є варіанти акумуляторної батареї або міні-генератора, що запускається від проточної води – дуже дорого). Правда, можна купити дбж, особливо якщо у вас ще є газовий котел опалення, прив’язаний до електрики.

Регулювання потужності газового проточного нагрівача

 • автоматичний-дозволяє забезпечити певну температуру води при зміні її потоку (головне, щоб потужності вистачило), але, швидше за все, система буде підключена до електричної мережі.
 • ручний-потужність встановлюється вручну, потім температура на виході буде змінюватися в залежності від витрати води.

Типи теплообмінників

Основним показником, що характеризує теплообмінник, є матеріал, з якого він виготовлений:

 • сталь-теплообмінник дуже якісний, при невисокій вартості ви отримуєте відмінну стійкість до корозії і надійність, єдиний недолік-вага (не надто великий);
 • високоочищена мідь-володіє відмінною тепловіддачею, що збільшує ккд пристрою, при цьому механічні властивості цього теплообмінника аналогічні сталевому.
 • звичайна мідь-оскільки мідь має ряд домішок, теплообмінник нагрівається нерівномірно, що в результаті призводить до його вибуху. Ніякі додаткові покриття термостійкою фарбою в цьому випадку мало допомагають. Теплопередача, природно, краще, ніж у сталі, але менш надійна.

Спосіб виведення чадного газу

Через димохід

Класичний надійний спосіб видалення чадного газу. Єдиний мінус – в більшості квартир відсутня фізична можливість відводити гази через димохід через його відсутність.

Бездимохідний (парапетний)

В цьому випадку вихлопні гази примусово відводяться через отвір в стіні за допомогою турбіни або вентилятора. При цьому в тому ж середовищі, де встановлений газовий проточний водонагрівач, повинна бути хороша примусова або природна вентиляція.

Спосіб запалювання головної головки

 • за допомогою постійно палаючої маленької лампочки в обслуговуванні, так званої свічки, надійний старовинний спосіб.
 • електронний підпал – відмінний спосіб, але якщо немає електрики, немає гарячої води (є варіанти акумуляторної батареї або міні-генератора, що запускається від проточної води – дуже дорого).

Примітка: газові котли-накопичувачі, як правило, доступні на ринку, але не дуже популярні через їх більш складноюУстановки, ніж електричні. В іншому параметри їх вибору практично не відрізняються від параметрів електрокотлів, тому я не буду на цьому зупинятися.