Посадка саджанців яблуні навесні в підмосков’ї

41

Вміст

 • 1 особливості клімату в підмосков’ї
 • 2 коли краще садити яблуні навесні в підмосков’ї
 • 3 як правильно посадити яблуню навесні в підмосков’ї
  • 3.1 підготовка саджанців
  • 3.2 вибір місця
  • 3.3 підготовка ями
  • 3.4 схема посадки
 • 4 рекомендації по догляду
  • 4.1 полив
  • 4.2 підживлення
  • 4.3 обрізка
  • 4.4 щеплення
  • 4.5 підготовка до зими
 • 5 захист від хвороб і шкідників
 • 6 висновок

Яблуня-найпоширеніше плодове дерево в підмосков’ї. Вирощування її не викликає труднощів навіть у початківців садівників. Однак продуктивність дерева залежить від декількох основних факторів і одним з них є посадка з урахуванням вимог культури і кліматичних умов регіону. Тому рекомендується заздалегідь ознайомитися, як правильно садити яблуні навесні в підмосков’ї, щоб уникнути серйозних помилок, які згодом можуть стати причиною зниження імунітету і її загибелі.

Весняна посадка дає можливість дереву зміцніти до зими

Особливості клімату в підмосков’ї

Клімат даного регіону є помірно континентальним. А це означає, що літо в підмосков’ї тепле і вологе, а зима, яка триває протягом п’яти місяців, морозна і не завжди сніжна. Це дає можливість вирощувати яблуні різного терміну дозрівання. Але для цього необхідно віддавати перевагу морозостійким видам культури, щоб уникнути підмерзання молодого приросту, на якому формується основна частина врожаю.

Також варто враховувати, що родючість грунту в підмосков’ї не скрізь однакова. Найкращим середовищем для садівництва є південь області, де грунт досить поживний і легкий. А на інших частинах необхідно перед тим, як висаджувати яблуню навесні в підмосков’ї, заздалегідь підготувати грунт для успішного розвитку саджанця. Завдяки цьому дерево надалі зможе давати щедрий рясний урожай.

Посадка саджанців яблуні навесні в середній смузі росії можлива, коли повністю зійде сніг і грунт досить прогріється на глибину 15 см. Зазвичай в підмосков’ї це відбувається в кінці квітня, на початку травня. Тому рекомендується проводити посадку яблунь навесні в середній смузі в ці терміни. Але також варто враховувати температуру повітря, вона повинна бути не нижче +5 °с в будь-який період доби.

Важливо! посадку яблуні навесні потрібно проводити до початку вегетації, інакше дерево не зможе повноцінно вкоренитися.

При занадто ранньому висаджуванні незміцнілі саджанці можуть постраждати від заморозків

Як правильно посадити яблуню навесні в підмосков’ї

Посадка плодового дерева навесні в підмосков’ї передбачає чітке дотримання всіх рекомендацій, що забезпечить швидку адаптацію саджанця на новому місці і його повноцінний розвиток в подальшому. Тому необхідно попередньо вивчити всі нюанси даної процедури.

Підготовка саджанців

Для весняної посадки в підмосков’ї підходять одно – і дворічні яблуні. Вони повинні мати здоровий вигляд без ознак захворювань і шкідників, а також добре розвинену кореневу систему. При виборі саджанців для посадки навесні необхідно уважно вивчати особливості сорту і купувати посадковий матеріал в розплідниках, спеціалізованих магазинах, що гарантує відповідність характеристиці обраного сорту.

У здорових яблунь зріз коренів світлий і вологий, а якщо він бурого відтінку, то краще відмовитися від придбання такого посадкового матеріалу. Висота однорічного саджанця повинна бути в межах 1-1,2 м, а дворічного – 1,5-1,8 м. Істотне відхилення показника в меншу сторону вказує на неправильний догляд за яблунею, що призвело до відставання в зростанні, а в більшу – про надмірне застосування азотних добрив. Обидва варіанти негативно відбиваються на подальшому розвитку яблуні.

Перед посадкою навесні рекомендується видалити поламані і пошкоджені частини коренів. Обрізку проводити до здорової тканини. Також за добу до посадки яблуні навесні в підмосков’ї необхідно поставити саджанець в воду для насичування коренів. Це дозволить активізувати ростові процеси і прискорити укорінення.

Вибір місця

Для успішного вирощування яблуні в умовах підмосков’я необхідно вибирати сонячне відкрите місце, захищене від протягів. При цьому відстань до паркану та інших високорослих культур має бути не менше 3 м,а будівель-5 м.

Важливо! для яблуні важлива хороша освітленість протягом усього дня.

Успішне вирощування цього плодового дерева в підмосков’ї також залежить і від рівня грунтових вод на ділянці. Він повинен бути не менше 2,5 м. В іншому випадку після декількох років повноцінного росту саджанець загине, так як її кореневу систему розмиє вода.

Висаджувати яблуню рекомендується на узвишші

Підготовка ями

Готувати яму для посадки яблуні навесні в підмосков’ї потрібно як мінімум за два тижні до процедури. При цьому варто розуміти, що вона не просто лунка для коренів, а джерело живлення саджанця на початковому етапі зростання і повинна містити всі необхідні компоненти.

Яму для посадки яблуні навесні потрібно робити діаметром 60-70 см і глибиною 80 см. Її необхідно наповнити повністю родючим почвосмесью, що складається з дерну, піску, перегною, торфу, листової землі в пропорції 2:1:1:1:1. Також додатково потрібно додати суперфосфат 50 г і сірчистий калій 40 г, а потім ретельно перемішати добрива з землею.

Схема посадки

Садити яблуні навесні в підмосков’ї потрібно за стандартною схемою. Проводити процедуру можна в будь-який період дня. При посадці декількох дерев витримувати дистанцію 4 м. Як правильно садити яблуні навесні в підмосков’ї, показано у відео:

Алгоритм дій:

 1. у підготовленій посадковій ямі по центру зробити невелике піднесення.
 2. поруч встановити дерев’яну опору.
 3. поставити на горбок саджанець, розправити коріння.
 4. рясно полити з розрахунку два відра на рослину.
 5. присипати коріння землею.
 6. ретельно заповнити всі порожнечі;
 7. ущільнити грунт біля основи яблуні.
 8. підв’язати її м’яким шпагатом до опори.

Кореневу шийку саджанця при посадці заглиблювати не можна

Рекомендації по догляду

Важливо знати не тільки оптимальний час для посадки яблунь навесні в підмосков’ї, особливості процедури, але і який догляд необхідний дереву протягом усього сезону. Адже від цього залежить їх розвиток, а, значить, морозостійкість. Оскільки ігнорування правил агротехніки призводить до ослаблення яблуні, що може стати причиною її загибелі.

Полив

Перший місяць після посадки навесні необхідно постійно контролювати вологість грунту, не допускаючи пересихання коренів. Тому в посушливі періоди поливати яблуню рекомендується щотижня з розрахунку два відра на саджанець. Після того як вона адаптується і піде в зростання, зволоження рекомендується скоротити до одного разу на два тижні, але при цьому збільшити обсяг рідини в два рази. Для цього можна використовувати відстояну воду температурою +15-22 °с.

Також яблуня в умовах підмосков’я потребує вологозарядному поливі восени. Робити його потрібно в кінці вересня. Для цього необхідно вилити під саджанець 5-6 відер води.

Дорослі яблуні в підмосков’ї вимагають поливу чотири рази за сезон: під час бутонізації, після цвітіння, на етапі формування плодів і перед зимою. Зволоження проводити з промоканням грунту в прикореневому колі на глибину 20 см.однак процедура рекомендована тільки при тривалій відсутності дощів, так як це дерево погано реагує на застій вологи в грунті.

Неприпустима посадка яблунь в низинах

Підживлення

Підгодовувати саджанці рекомендується починати на третій рік після посадки. До цього вони будуть витрачати поживні компоненти, додані в посадкову яму.

Добрива рекомендується застосовувати тричі за сезон. Першу підгодівлю проводити навесні на початку вегетації. У цей період актуально застосування сечовини з розрахунку 30-150 г на рослину, в залежності від його віку. Надалі яблуню потрібно удобрювати після цвітіння. В цей час можна використовувати нітроамофоску. Рекомендований витрата 40-160 г на рослину. Третя підгодівля рекомендована в період формування плодів. У цей час можна застосовувати суперфосфат 40-80 г і сірчистий калій 30-60 г.

Вносити мінеральні добрива можна вологим і сухим способами. У першому випадку рекомендується приготувати на його основі живильний розчин і вилити під корінь. А в другому-внести в прикореневій коло, з подальшим закладенням в грунт.

Обрізка

Для правильного формування крони і підвищення врожайності яблуні в подальшому необхідно проводити обрізку. Процедуру потрібно робити навесні до початку вегетації.

Перший раз обрізати саджанець необхідно відразу при посадці. Для цього рекомендується вкоротити основний провідник на 1/3 висоти, залишивши кілька молодих нирок, з яких виростуть скелетні гілки. При цьому важливо, щоб сама верхня з них була спрямована на зовнішню сторону.

На другий і третій рік після посадки потрібно залишити найміцніші бічні пагони. Кут відходження їх від стовбура повинен бути не менше 45 градусів. Саме вони і сформують скелет дерева. Також рекомендується видалити всі конкуруючі пагони, які згодом будуть заважати розвитку основних. На четвертий рік після посадки потрібно вкоротити всі пагони на 1/3 довжини, залишивши верхню зовнішню нирку.

Для яблуні рекомендована не тільки формує, але і санітарна обрізка. Проводити її можна протягом усього теплого періоду року. Вона передбачає видалення всіх пошкоджених, поламаних гілок, а також загущающих крону пагонів.

Обрізку потрібно робити гострим продезінфікованим інструментом

Щеплення

Цю процедуру в умовах підмосков’я рекомендується проводити навесні, коли нирки ще не прокинулися, а сокорух в тканинах вже почалося. У середній смузі росії це відбувається в період з середини квітня до перших чисел травня. Також можливе щеплення яблуні влітку з кінця липня до середини першої декади серпня, і восени – на початку вересня.

Для цього можна використовувати різні способи. Їх вибір залежить від бажання садівника і його досвіду.

Рекомендовані способи:

 • за кору;
 • окулірування;
 • ниркою;
 • в розщепів;
 • в бічній заріз;
 • вічком;
 • містком;
 • клином;
 • копулировкой.

Важливо! дорослі яблуні рекомендується прищеплювати навесні, молоді саджанці влітку, а восени проводити процедуру тільки в крайньому випадку, коли в інші періоди не було можливості.

Підготовка до зими

Молоді яблуні потребують перші 2-3 роки після посадки в укритті на зиму. Для цього необхідно обгорнути стовбур спандбондом в кілька шарів. Також восени рекомендується укласти біля основи дерева шар перегною товщиною 5-10 см.

Важливо! укладати органічну мульчу впритул до кори не можна, так як це може привести до її подпреванию.

Яблуня при вирощуванні в підмосков’ї схильна до ураження грибковими захворюваннями. Тому рекомендована профілактична обробка ранньою весною фунгіцидами, такими, як бордоська суміш, мідний або залізний купорос. Обприскувати потрібно стовбур і крону яблуні. Для цього можна використовувати 3% розчин препаратів при температурі від +5 до +12 °с.

Шкоди дереву здатні нанести і шкідники: зелена попелиця, листовійка, плодожерка, мідяниця, листоблошка. Тому яблуню потрібно регулярно оглядати і при появі ознак ураження обприскувати інсектицидами: бі 58; фуфаноном, актелліком, фітовермом.

Наочно побачити, як проводити посадку яблуні навесні в підмосков’ї, можна в відео:

Висновок

Знаючи, як садити яблуні навесні в підмосков’ї правильно, можна розраховувати на те, що дерево швидко адаптується і піде в зростання. А це дасть можливість йому повноцінно розвиватися і надалі, що необхідно для регулярного рясного плодоношення. Однак при виборі сортів яблуні потрібно віддавати перевагу районованим видам для даного регіону, що значно спростить догляд після посадки і забезпечить безпроблемну зимівлю.