Як зробити пристосування для абсолютно прямого різу лобзиковою пилкою

26

Електричний лобзик в силу невеликої ширини пилки вважають зручним при пилянні по криволінійним траєкторіях і малопридатним з тієї ж причини для прямолінійних різів. Якщо не використовувати напрямні, то його починає відводити в сторону. Але забезпечивши інструмент елементарним пристосуванням, можна уникнути зазначеного вище недоліку. Для його виготовлення потрібні лише найпростіші матеріали і деякі навички слюсарно-столярної справи.

Матеріали:

  • електро-лобзикова пила;
  • одна дошка ламінату;
  • високоефективний клей-герметик і суперклей;
  • металевий лист;
  • круглі маленькі неодимові магніти – http://ali.pub / 4yy1yd

Інструменти: розмічальний косинець, лінійка і маркер, ручна ножівка, електродриль, струбцини, наждачний верстат.

Процес виготовлення пристосування для забезпечення абсолютно прямого різу

Встановлюємо підошву електролобзика поперечно по краю ламінатної дошки, залишаючи зовні нешироку смугу. На такій же відстані від іншого краю підошви проводимо поперечну лінію і відрізаємо зазначений фрагмент дошки, видаляючи при цьому замок.

Використовуючи отриманий фрагмент ламінату, відрізаємо ще один такий же по ширині.

Відкручену від корпусу лобзика підошву кладемо на один з фрагментів ламінату, обводимо його по периметру маркером і вирізаємо.

Отриману рамку укладаємо на другий фрагмент, а в поглиблення поміщаємо підошву лобзика. Відзначаємо поздовжню лінію симетрії підошви на суцільному фрагменті і положення центрального виступу. На позначці центрального виступу свердлимо наскрізний отвір і від нього вглиб суцільного фрагмента виконуємо проріз.

Високоефективним клеєм приклеюємо рамку до другого фрагменту і, зафіксувавши по периметру струбцинами, залишаємо конструкцію до затвердіння клею. Периметр здвоєних фрагментів шліфуємо на наждачному верстаті.

Вставляємо підошву, прикручену до лобзика, в поглиблення і відзначаємо знизу місце розташування тильної сторони пилки. Заміряємо відстань від глухого кінця пропила до місця розташування пилки і її виліт.

З металевого листа вирізаємо квадрант, радіуси якого відповідають відстані від глухого кінця пропила до місця розташування пилки, зменшеними на 1-1,5 мм.

У днище вирізу під підошву лобзика уздовж боку з великим отвором намічаємо і висвердлюємо чотири невеликих глухих отвори і ще два – з іншого боку. За допомогою високоефективного клею закріплюємо в них неодимові магнітики.

Квадрант одним радіусом вставляємо в проріз підстави з ламінату знизу і закріплюємо за допомогою суперклею.

Вставляємо» рідну ” підошву в поглиблення підошви, виготовленої з ламінату.

При цьому при різанні матеріалу пилкою, розташований за нею в пропилі металевий квадрант, забезпечує прямолінійність різу, не даючи інструменту йти в сторону.

І це чітко простежується при тестових різах.

Дивіться відео