Як зонувати кімнату рейками?

33

Комбіновані з меблями

Рейкові системи, плавно переходять в тумби для тб, вішалки для одягу, барні стійки і полиці для декору, виглядають особливо лаконічно і оригінально. Інтеграція перегородок з меблями дає можливість не тільки швидко розмежувати простір, але і заощадити вільне місце, необхідне для їх роздільного розміщення.

Перегородка, навіть споруджена з тонких ламелей, є перешкодою для поширення сонячного світла по всій кімнаті. Додати освітлення можна за допомогою світлодіодної стрічки або світильників, вбудованих в рейкову конструкцію. Варіантів розташування ламп кілька:

  • встановити світлодіодні ліхтарі в підстави рейок.
  • заповнити світиться стрічкою зазори між ламелями.
  • закріпити точкові світильники поверх конструкції.

Рейки з підсвічуванням можуть грати роль нічника при виключенні основного освітлення в дитячій. У вітальні такий декор створює затишну атмосферу для вечері в колі сім’ї або друзів. При зонуванні рейками передпокої лампи зручно розміщувати близько дзеркал.

Горизонтальні

Горизонтальне розташування баффелів використовується в кімнатах, де необхідно візуально збільшити ширину стіни: на балконах, в маленьких дитячих, коридорах. Ними досить часто замінюють перила на домашніх сходах.

Горизонтальна орієнтація виглядає оригінально, проте має один невеликий мінус-на поверхні рейок швидко накопичується пил.

Перехідні на стелю

Рейки можуть займати невелику ділянку, покривати всю стіну або навіть переходити на стелю. Такий хід не тільки допомагає оформити функціональні зони, але і робить простір більш пропорційним.

Під розташованими кутом баффелями можна заховати проводку, що важливо для тих, хто не бажає прибирати дроти під гіпсокартон.

Кольорові рейки

Для зонування простору колір використовується нітрохи не рідше перегородок. А якщо об’єднати ці два ходи, вийде особливо оригінальне дизайнерське рішення.

У разі якщо в обробці кімнати використана чорно-біла палітра, в ці ж відтінки можна пофарбувати і рейки. Вийде графічний, в міру строгий і елегантний інтер’єр. Для дитячих кімнат і спалень рейки можна пофарбувати в більш яскраві кольори. Відтінок може поєднуватися з текстилем або стати яскравим акцентом на тлі нейтральної обробки.

Експериментувати можна не тільки з кольором ламелей, але і з відтінком підстави, який видно в зазорах між ними. Одну зону фарбують в тон рейок, другу – роблять контрастною. Балки виступають в якості сполучного елемента.

З поворотним механізмом

Щоб регулювати кількість сонячного світла, рейкові конструкції оснащують поворотним механізмом. Елементи перегородки можуть обертатися синхронно або окремо, забезпечуючи великий вибір сценаріїв освітлення.

Особливо такий спосіб зонування зручний, коли необхідно відокремити спальну зону. Розташовані боком один до одного рейки утворюють практично глуху стіну, повністю відгороджуючи ліжко від іншої частини кімнати.

Діагональні

Велике значення при зонуванні кімнати грає спосіб розміщення рейок. Якщо баффелями вирішено декорувати всю стіну, на невеликій ділянці рейки можна розташувати діагонально.

Такий хід акцентує увагу на потрібній області. Діагональними рейками позначають столову зону на кухні, прикрашають узголів’я ліжка в спальні або обрамляють простір біля дверей, замінюючи лиштви.

Рейки з постаментом

Рейкова система може бути встановлена на всю висоту кімнати або займати лише невелику ділянку, розташовуючись на постаменті з гіпсокартону, дерева або бетону. Такий варіант перегородки дуже практичний для дитячої зони в малогабаритній квартирі. За ним можна заховати іграшки або дитяче ліжечко, зберігши максимум природного світла.

Рейками, встановленими на постаменті можна відокремити вітальню від кухонної зони. В основу в цьому випадку вбудовують розетки для підключення побутової техніки.

Мобільні рейкові конструкції

Рейкові конструкції використовують в інтер’єрі в двох основних варіантах: у вигляді перегородки або настінного декору. У першому випадку ламелі безпосередньо ділять кімнату на кілька зон, у другому – акцентують увагу на тій чи іншій її частині. Якщо настінний декор, як правило, кріпиться до опори «намертво», то перегородки можна зробити пересувними або складними.

Мобільні перегородки ідеально підходять для малогабаритних квартир. Вони можуть відокремити зону кухні від вітальні або спальні від навчального куточка в звичайний час і розширити простір під час приходу гостей.

В інтер’єрах, оформлених в еко-або скандинавському стилі, де натуральне дерево особливо вітається, часто стоїть завдання приховати побутову техніку. Тут мобільні рейкові перегородки особливо знадобляться. За ними, як за дверцятами шафи, можна заховати телевізор, акустичну систему та інші невідповідні за стилем предмети.

Технологій виготовлення мобільних рейок кілька. Перегородка може складатися гармошкою, відкочуватися по спеціально закріпленої рейкової системі або, при горизонтальній орієнтації, збиратися подібно жалюзі.

Незвичайної форми

Крім прямокутних і квадратних баффелів, в оформленні сучасних інтер’єрів зустрічаються круглі рейки і конструкції з більш складною геометрією. Експериментуючи з формою профілю, можна створити оригінальну хвилеподібну обробку, чіткий кутовий малюнок або фантазійну зону.

До основних переваг рейкових конструкцій відносять їх екологічність, простоту монтажу і світлопроникність. Ламелі вписуються в інтер’єр спалень, дитячих, кухонь і ванних кімнат. При цьому важливо не перевантажувати простір. Щоб надмірна кількість декору» не з’їдало ” квадратні метри, рейками в більшості випадків обробляють не більше двох стін.