Злегка про домашні справи. Ремонт світильника

29

Одного разу в коридорі згасла одна лампа світильника.

Дурниця яка, бадьоро лізу на тубареточку

Вкручую нову-не горить.

Викручую лампочку, встановлюю її в торшер-горить. Ага, і першу зі світильника, теж горить в торшері.приїхали, значить патрон.і знову бадьоро на табуреточку, знімати світильник. Ну так розігнався, а світло вимкнути. Слезаю вимикаю. Темно однак. Відкриваю двері в туалет і ванну, включаю там світло. Трохи краще.

Стеля натяжна, тому максимально обережно махаю викруткою. Зняв конструкцію з гачка, все повисло.

Відкручую гвинтики і знімаю конструкцію разом з проводами. Як перевірити. Мультиметра немає. Зате є новий партон, правда чорного кольору.

Патрони такої конструкції можна замінити без застосування спеціального інструменту.

Просто руками. Відкручую від досочки бракований патрон. І правда контакти підгоріли. Цей простенький по суті одноразовий патрон пропрацював 8 років. Для такої кидової конструкції рекорд. Потім протираю всю конструкцію ганчірочкою від пилу. І знімаю плафони. Їх теж можна помити, вже коли зняв. Нехай будуть чисті.

Розщеплюю кріплення верхньої частини і знімаю.

Намагаюся витягнути дріт з пружинних затискачів, не піддається. Все розраховано тільки на” всовування”,” висовування ” неможливо. Хоч щось хороше. Провід затиснуті на смерть. Можна звичайно віджати пружинки шилом…, але навіщо. Кінці дроту теж на в кращому стані. Просто відрізаю звичайними канцелярськими ножицями.

І так-же ножицями зрізаю ізоляцію з кінчиків. Потім скручую провід і відрізаю на потрібну довжину.

Знімаю з патрона нижню частину ( в цьому випадку верхню). Взагалі патрони і лампи дуже довго служать коли конструкція встановлена вертикально. В цьому випадку вона досить добре охолоджується. Мені наприклад подобаються керамічні патрони з потужними контактами. Знайшов на барахолці кілька штук ще радянського виробництва і встановив в гаражі. Під потужні лампи.будинки в деяких приладах коштують приблизно такі.

Ага, трохи відволікся.вкручую, значить, нижню частину патрона на місце попередньо протягнувши дроти.

Потім кінці дроту вставляю в засувки “неповоротні”.

Далі все просто, підтягую провід і замикаю верхню частину патрона на нижню.

Поки все на зібрано і не підвішено потрібно перевірити. Вкручую на місце лампочки ібодро вставляю кінці проводів в розетку (я вам цього не говорив)все горить і світиться. Можна підвішувати на місце. Монтую на світильник чисті плафони. І знову лізу на табуретку.

Прикручую дроти. Ще раз пробую, все горить.

Піду чайку поп’ю.