Декор в скандинавському стилі своїми руками

30

Ваза з гілками

Шведський і датський інтер’єр важко уявити собі без однієї або декількох ваз, в яких красується мальовнича корч, зв’язка прутів, пучок засушеної трави. Вази можуть бути підлоговими або настільними, але вони завжди мають лаконічну форму і виконані з простого надійного матеріалу: пластика, металу, дерева. Якщо це скло, то загартоване, щоб декор не розбився.

Підібрати вподобану гілку в найближчій гаю або скласти невелику композицію — завдання з нульовим рівнем складності, а щоб ваш твір виглядало цікавіше і служило довше, залакуйте або пофарбуйте його.

Полігональна фігура

Звернемося до фінів і норвежців, чия культура тісно пов’язана з видобутком диких звірів. Сьогодні мало хто з нащадків грізних вікінгів відправляється за їжею в ліс з рушницею, але пристрасть до трофеїв не згасла. Холодні береги фіордів забудовані комфортабельними будинками, несхожими на мисливські хатини, проте майже в будь скандинавської вітальні ви побачите статуетку або голову оленя, лося, ведмедя, кабана, лисиці, вовка.

Змайструвати полігональну фігуру найпростіше з щільного паперу або ниток, протягнутих між цвяхами, а можна сколотити з дощок і перетворити в поличку.

Диванні подушки

Яскрава розсип декоративних подушок на великому однотонному дивані — ще одна візитна картка стилю хюгге. Практичний сенс цього рішення очевидний, але скандинави звикли додатково висловлювати свій настрій і світовідчуття за допомогою орнаментів на домашньому текстилі. Те, що нам здається набором паличок, ялинок і чоловічків, може мати несподівано глибокий сенс.

Скандинавські диванні аксесуари в’яжуться з фактурної натуральної пряжі, шиються з бавовни або льону і прикрашаються вишивкою, а якщо рукоділля — не ваша стихія, замовте сподобався комплект в інтернеті.

Надихаючий постер

Типова картина в стилі хюгге-морський пейзаж, рослинний етюд, оригінальний портрет або напис. Купівля розкішного полотна пензля іменитого майстра не здається шведам і фінам вдалою ідеєю, коли можна роздрукувати будь-яку вподобану картинку або фразу, вставити її в просту раму і повісити на стіну.

Скандинави рідко використовують в своїх інтер’єрах один виразний постер, частіше довільно компонують групу з декількох зображень.

Гірлянда з фотографій

Знімки улюблених осіб і пам’ятні кадри з життя — найкраща заміна дорогим картинам. Так вважає більшість північноєвропейців, в чиєму характері химерно поєднуються ощадливість і сентиментальність. На стінах їх кабінетів, спалень і дитячих кімнат часто можна зустріти сімейні фотогалереї у вигляді гірлянд. Особливо популярні моментальні» полароїди ” на прищіпках.

Декор можна доповнити сяючими лампочками і включити до складу різдвяного оздоблення. Напередодні свята ця низка буде нагадувати вам про значущі події року, що минає.

Бляшані кашпо

Любов скандинавів до бляшаних банків пояснюється широкою практикою консервації продуктів, головним чином оселедцевих риб, якими багаті тамтешні морські води. Чого вартий один тільки сюрстреммінг… Суворий клімат змушує людей запасатися про запас за всяку ціну, а дбайливий підхід до ведення господарства не дає викидати спорожнілу тару. З неї виходять брутальні, але симпатичні кашпо для кімнатних рослин, наприклад сукулентів або папоротей.

Консервні банки краще використовувати саме в якості кашпо, а не квіткових горщиків з дренажними отворами в днищі, оскільки жесть швидко іржавіє.

Міні-вігвам

Проста підлогова конструкція з довгих міцних палиць, мотузки, килимка і покривала з етнічним принтом максимально наблизить ваш інтер’єр до філософії хюгге, зажадавши мінімальних зусиль і вкладень. Не кажучи вже про те, скільки радості це імпровізоване житло доставить дітлахам.

Скандинавський міні-вігвам доречний не тільки в сімейному будинку, де тупають маленькі ніжки. Дорослим теж хочеться зачаїтися в затишному притулок з книгою і чашкою гарячого чаю, особливо коли за вікном негода, а поруч потріскує камін.

Сніжинки з паличок

Коль скоро гряде 2022 рік, подумаємо, чим ще, крім фотогірлядни, можна оформити святковий інтер’єр і не вибитися з концепції сканді. Для цього стилю характерний пріоритет натуральних матеріалів. Знову звернемося до природи і назбираємо тонких прутиків для виробництва невигадливих ялинкових іграшок.

Переконливі сніжинки виходять з гілок з бічними відростками, схожими на промінчики, а надійно скріпити прикраса дозволяє мотузка або клейовий пістолет.

Куля з шишок

Утикавши поверхню гумового м’ячика, пінопластового кулі або грудки газети дрібними шишками, ви отримаєте скромний, але аж ніяк не банальний різдвяний декор, на який можна напилити білу фарбу і блискітки — припустимо, він припорошений снігом. Навіть ціла серія таких виробів не відніме багато часу, а повісити їх краще на ялинку або люстру.

Куля з шишок може виступати не тільки в ролі новорічної прикраси — покладіть його на книжкову полицю або робочий стіл і використовуйте для зберігання паперових записок і дрібної канцелярії.

Свічник-будиночок

В кінці повернемося до поняття «хюгге» і спробуємо відтворити самий душевний різдвяний атрибут — будиночок, вікна якого привітно осяяні зсередини запаленою свічкою. Відповідним “будівельним” матеріалом виступить глина, метал, скло.

Захоплююче і наочне відео розповість, як переробити доступні предмети в оригінальні сканді-аксесуари, в тому числі в чарівний свічник.