Роботи в саду в лютому

359

За підтримки: розбивка і догляд за садом

Сьогодні цією статтею я починаю на блозі нову рубрику. Називатися ця нова рубрика — «Дача і сад» і говорити ми будемо в ній про роботи, які зазвичай проводяться в саду і на дачі. Хочу додати, що я готовий в рамках цієї рубрики відповісти на будь-які ваші питання, що мають відношення до її теми. Мені хочеться, щоб мій досвід, накопичений за чотири роки керівництва фірмою з озеленення та садового ландшафту, служив людям і приносив користь. Ну, а першою темою для нової рубрики, як випливає з назви, я вирішив вибрати тему лютневих робіт в саду.

Нинішню зиму можна по праву вважати дуже вдалою для садівників і городників, так як снігу в цьому році випало на диво дуже багато. Таких сніжних зим, як нинішня, не було на моїй пам’яті вже давно. Сніг — це благо для саду та городу. «Сніг глибокий – хліб хороший» – здавна говорили на Русі. Але ця старовинна народна прикмета має відношення не тільки до хліба і її з повною підставою можна застосувати і до садівництва. Адже сніг – це вода для рослин, захист кореневої системи від вимерзання, гарантія гарного врожаю в садах.

Так, якщо снігу багато, то коріння плодових і ягідних культур у вашому саду надійно захищені. Однак заспокоюватися і розслаблятися я б вам не радив. Так як цей сніг (особливо — мокрий) здатний доставити садівникові і великі неприємності. Якщо снігу випадає дуже багато, під його вагою гілки дерев у саду можуть просто перепаде, щоб такого не сталося, вам слід регулярно перевіряти дерева в саду і при необхідності своєчасно струшувати мокрий сніг з їх гілок.

В цьому році нам зі снігом пощастило і хоча, начебто, і його багато, я все-таки порадив би подбати про всяк випадок (просто, щоб не розслаблятися і не втрачати звичних навичок) про снегозадержании. Найпростіше, що ви можете зробити для цього, це влаштувати в саду і городі снігові вали. Для цього ви можете встановити щити або розкласти на поверхні ґрунту в’язки хмизу. Втім, якщо у вашому саду ягідні кущі посаджені упоперек основного напрямку дмуть в зимовий час вітрів, сніг сам збереться під ними у вигляді заметів.

Ну, і, звичайно, при небезпеці настання сильних морозів (до -30 градусів і нижче) треба обов’язково підгорнути снігом штамби і нижні частини основних скелетних гілок, адже під снігом деревах завжди тепліше. Сніг при цьому краще брати подалі від рослин (у міжряддях), щоб не оголювати ґрунт над коренями. І при можливості обов’язково постарайтеся накопичити побільше снігу на посадках суниці. Під час відлиг варто подбати про те, щоб ущільнити (простіше кажучи, відтоптати) сніг навколо молодих яблунь, якщо вони не були з осені обв’язані лапником або іншим матеріалом для запобігання від пошкодження кори мишами. Ущільнена снігове кільце перешкоджає просуванню мишей до штамба.

Іншими небезпечними ворогами для саду в зимовий час є зайці. Зайцям в цей час року нескладно дістатися до молодої, а отже і більш ніжною, кори гілок. І шкоди заподіяти саду зайці можуть чимало, якщо туди потраплять. Наприклад, бували випадки, коли вони обгрызали не тільки штамбики, але і скелетні гілки 7-10-річних дерев, які тільки вступили в пору плодоношення на висоту до 1,0 метра і навіть вище. Тому обов’язково слід посилити охорону вашого ділянки від цих непроханих гостей.

Обов’язково перевірте, якщо тільки ви не зробили раніше, не залишилися на деревах гнізда зимуючих шкідників. Десятки, а якщо вам «пощастило», то і сотні маленьких гусениць метеликів бояришніци і золотогузки могли зручно влаштуватися у вашому саду на зиму в згорнутих і прикріплених павутинками до гілок листках, щоб пробудитися навесні і відновити свою руйнівну роботу. Щоб цього не сталося, уважно огляньте дерева і, виявивши на гілках гнізда шкідників, неодмінно зніміть їх і спаліть. Знімати і спалювати потрібно і залишилися на гілках з минулого року засохлі, зморщені плоди, які є джерелом інфекції.

Якщо ви своєчасно заготовили і зберігайте в підвалі живці плодових дерев для весняного щеплення, а також живці для посадки ягідників, перевірте їх стан. Не можна допускати в приміщенні підвищення температури, що викликає розпускання бруньок і появи на живцях цвілі. Пісок, у якому зберігаються живці, слід періодично перевіряти, щоб він не пересихав, і при необхідності-зволожувати. Якщо робота по заготівлі живців вами була відкладена на весняний час, зрізи живців потрібно провести в неморозяні дні лютого, найпізніше – в березні.

У підвалі обов’язково перевірте, чи не потрапили туди миші. Ці прожори можуть за лічені дні знищити весь ваш запас насіннєвого матеріалу картоплі, так і інші продовольчі запаси можуть значно постраждати. Тому не полінуйтеся, поставити мишоловки і перевіряйте їх хоча б один раз в тиждень.

Ну, і, звичайно, лютий – це найкращий час для того, щоб відремонтувати стару тару для збору, зберігання і консервування плодів та ягід, придбати насіння овочевих і декоративних культур, поліетиленову плівку, збірні парники і теплички.

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?