Висота щеплення: на що вона впливає і як її не сплутати з кореневою шийкою

46

Редакція інтернет-порталу supersadovnik.ru відвідала розплідник агрохолдингу пошук, де микола сальников із задоволенням показав молоді саджанці з нижнім щепленням і розповів про особливості їх формування і посадки.

Микола відповів на головні питання читачів:

Як правильно визначити місце щеплення і кореневу шийку у саджанця?

По-перше, коренева шийка і місце щеплення – це не одне і теж.

Висота кореневої шийки у саджанців липи і клена

коренева шийка – це умовне місце переходу штамба (стебла) в корені, як правило, коренева шийка трохи темніше кольору основного стовбура, вона знаходиться відразу над корінням. Щоб її виявити іноді доводиться розкопувати заглиблені саджанці. Відразу б хотілося відзначити, що при посадці зазирнути кореневу шийку не можна, це допустимо для троянд (і не просто допустимо, а бажано) і для смородини. Для інших декоративних і плодових культур заглиблення кореневої шийки не допустимо!

Щеплення в нижній частині стовбура на горобині звичайної форма глобоза

місце щеплення – це місце зрощування підщепи і прищепи. Воно добре помітна на штамбі за характерним викривлення: місця зрощування.

Висока щеплення на молодих саджанцях яблунь

Щеплення у верхній частині стовбура часто використовується в плодових культурах, наприклад, для створення багатосортових дерев. Останнім часом набирають популярність саджанці яблунь і груш з багатосортовими привиками, такі дерева називають “дерево-сад”. На цьому штамбі може бути щеплено 2-3 і більше сортів. Це виглядає дуже красиво і екзотично.

Дерево-сад з трьома сортами яблук: верхній-китайка довго, середній-кандиль орловський, нижній – золотий хоней крісп

Переваги нижньої щеплення у декоративних культур

– зимостійкість і довговічність,

– при механічному пошкодженні стовбура (морозобоїна, облом і т. Д.) зберігається сорт (за умови що він пошкоджений вище місця щеплення, при нижньому щепленні випадки пошкодження нижче рівня щеплення досить рідкісні),

– великі можливості для формування крони.

Детальніше дивіться відео з миколою, де він розповідає про щеплені саджанці