Найдорожчі кімнатні рослини 2021 року

36

Такі фактори, як рідкість сорту, модні віяння, складності догляду і розмноження, вік продаваного рослини, потенційно грають роль в утворенні ціни. Першими, хто почав колекціонувати рослини за нечуваними цінами, були голландці – на початку 1600-х років об’єктом загального божевілля стали тюльпани. “тюльпанова манія” призвела до різкого вибуху цін на тюльпани, які коштували до 5700 гульденів. Слідуючи цій тенденції, наступним рослиною століття стала орхідея. Заможні вікторіанці так їх цінували, що ця одержимість стала відома як «орхіделірум».

Що впливає на високі ціни кімнатних рослин

Топ дорогих кімнатних рослин 2021: добірка олени вогнищевої

Як виглядає топ дорогих кімнатних рослин на аукціоні trade me

Найдорожчі і популярні кімнатні рослини на авіто

В останні десятиліття садівництво стало все більш популярним серед молодого покоління, і спостерігається певний «рослинний бум», викликаний бажанням володіти рідкісними і привабливими видами. Ситуацію з цінами на кімнатні рослини ми попросили прокоментувати олену кострову , нашого експерта з рідкісних кімнатних рослин, колекціонера, автора порталу www.exoticplant.org.

Монстера, monstera obliqua(adansonii ?) white variegate

Що впливає на високі ціни кімнатних рослин

На тлі обмежень по переміщеннями між країнами у зв’язку з ковидом змінилася структура зеленого ринку, і ціни на рослини різко піднялися вгору. Наприклад, філодендрон caramel marble 2 роки тому коштував 100-200 доларів, на даний момент – від 3000 доларів. У чому причина? їх кілька.

По-перше, в таїланді, звідки на європейський ринок, і ринок росії в тому числі, йде основний потік рідкісних колекційних рослин, спостерігається сплеск інтересу до рослин всередині країни. За словами одного з наших постачальників, інтерес до рослин всередині країни (таїланду) виріс в 10 разів. Величезна кількість людей, зайнятих у сфері туризму таїланду, вже другий рік існують в умовах повної відсутності можливості працювати, багато з них вирішили перепрофілюватися і зайнятися вирощуванням рослин. Природно, що люди, зайняті в сфері вирощування та продажу рослин, тут же підняли ціни.

По-друге, людям, які відчувають стрес від обмежень соціальних комунікацій, потрібно якось перенаправляти свою енергію і релаксувати, і вони готові платити будь-які гроші за позитивну емоцію, а володіння рідкісним екземпляром її дає в повній мірі.однак, пандемія не вічна, людина-істота соціальна, а закони ринку працюють незалежно від нашого бажання і очікувань. Ємність ринку обмежена, ринок і зараз вже по деяких позиціях дорогих рослин перенасичений пропозицією, а з приходом в цю сферу діяльності нових гравців пропозицій буде ще більше, і ціна впаде до осудної.так що набираємося терпіння, вчимося у тайців-буддистів їх спокою, розслабляємося і чекаємо, коли після цього світ прийде в рівновагу. Дзеннннн:)

Топ дорогих кімнатних рослин 2021: добірка олени кострової

Монстера деліціоза мінт ( monstera deliciosa mint) – вартість від 3000 $ за держак з одним листом.

Монстера деліціоза мінт (monstera deliciosa mint)

Монстера oblique peru – від 2000 $; один держак — 40 тис.руб., від 23 тис. Руб. За вузол без листя.

Монстера oblique peru

Окремі варієтети неофінетій японської та корейської селекції-500-10000 $ за молоду рослину, яка не досягла віку цвітіння.

Неофинетия, neofinetia falcata benkeimaru shima

Вариегатные сорти хаворт японської селекції: цінник на них від 500 до 5000 $. У колекціонерів є рідкісні haworthia maughanii variegata 4,5 тисячі $ 3-4 листа; haworthia comptoniana variegata і haworthia koelmaniorum variegata. Ростуть вкрай повільно, погано розмножуються. При розмноженні культурою тканини часто втрачають ряболисті, тому і цінник на ці рослини відповідний. Правда, китайські клони можуть коштувати дешевше в рази, але непередбачувано поводяться і іноді не зберігають варіегатность, зеленіють. До того ж, дешевий посадковий матеріал практично зупинив прогрес в дорогій і розрахованої на багаторічну роботу селекції хавортій.

Хавортія, haworthia truncata-варіегатние сорти

Філодендрон caramel marble – від 3000 $ за рослину з 1-2 листям з добре вираженою варіегатностью, у мене 250-300$ за попереднім замовленням. Дійсно, гарний сорт з розсіченими листям і різнобарвною варіегатностью.

Філодендрон, philodendron caramel marble

Філодендрон joepii – вкрай рідкісний філодендрон. Названий на честь французького натураліста joep moonen, який виявив рослину в гирлі річки матароні на сході гвіани. Довжина дорослого листа до 70 см. Філодендрон поки ще не пройшов процедуру офіційної реєстрації назви виду,175$ вкорінений держак.

Сингоніум strawberry ice — 75$ за держак. Це ефектний цінний сорт: на зеленому тлі довільна мозаїка яскраво-рожевих, кремових плям і штрихів.

Як виглядає топ дорогих кімнатних рослин на аукціоні trade me

Щоб задовольнити підвищений попит, живці строкатих рослин монстери продаються за тризначними цінами в австралії, канаді та сполучених штатах: від 700 до 5000 $. Улюблена в новій зеландії та інших частинах світу, варіегатна монстера в даний час стала одним з найпопулярніших рослин на аукціоні trademe. Звичайні зелені сорти продаються в садових центрах всього за 20 доларів, в той час як ціни на модні дивини ростуть. Так, варіегатная монстера з великим листям m. Deliciosa продана за ціною до 5000 $; m. Adansonii за 700 $, а m. Aurea за 3726 $.

Hoya carnosa compacta (від 40 до 6500 доларів) hindu rope, стала найдорожчою кімнатною рослиною, проданою на trade me в червні 2020 року. Учасник сайту продав його за 6500 доларів, додавши в опис, що внутрішня сторона листа містить ознаки кремової варіегатності. Любителі кімнатних рослин дуже активно клюють на варіації плям, смуг і блоків.

Хойя, hoya carnosa compacta hindu rope

Philodendron minima (від 50 до 8 150 доларів), також відомий як “міні-монстера»або “пікколо”. Оскільки пристрасть нової зеландії до кімнатних рослин зросла, варіегатний екземпляр був проданий в серпні 2020 року за 8 150 доларів. Інтрига виникла в результаті опису, в якому рослина було анонсовано як “дуже рідкісне»і” з приголомшливою жовтою строкатістю на кожному аркуші”. Типові сорти p. Minima продаються за ціною від 20 до 50 $.

Philodendron minima

Орхідея шеньчжень нонгке (до 200000 доларів) пафіопеділлум, широко відомий як орхідея «золото кінабалу» або орхідея-черевичок ротшильда, являє собою крупнолистний вид орхідей (paphiopedilum rothschildianu). Зустрічається в тропічних лісах навколо гори кінабалу на півночі борнео. Орхідея шеньчжень нонгке повністю створена руками людини: протягом восьми років вчені копітко працювали над її вирощуванням.

Орхідея ротшильда (фото: ivanoel28/getty images plus)

Old pine bonsaii (від 50 до 1,3 мільйона доларів). Стара сосна (pinus parviflora) бонсай в горщику – це одне з найдорожчих кімнатних рослин бонсай в світі. Вікова біла сосна була продана за 100000000 ієн (близько 1,3 мільйона доларів) на 11-й азіатсько-тихоокеанській виставці бонсай і suiseki convention&exhibition в такамацу, кагава, японія.

Є і бонсай, який не продається і не буде. З цього дерева вирощують бонсай майже 400 років, що є результатом 6 поколінь наполегливої праці і терпіння сім’ї ямаки. Але те, що робить його справді особливим, полягає в тому, що в хіросімі атомна бомба впала в 1945 році; дерево вціліло і пізніше було передано в подарунок національному музею бонсай у вашингтоні.

Найдорожчі і популярні кімнатні рослини на авито: топ-10

Якщо пробігтися за пропозиціями профільних компаній, рулять крупноміри і діжкові рослини, тут цінник за ціною дачного будиночка:

  • пальма юбея н-12 м – 4 999 000 руб.
  • фікус алі штамб н-950 см – 3 960 000 руб.
  • буцида гігантська, 8 м – 2 990 770 руб.
  • подокарпус бонсай гігант – 2 990 770 руб.
  • пальми висотою близько 5 м — 1,5 млн. Руб.
  • фікуси великомірні близько 3,5-4 м — 1,3 млн. Руб.
  • фікус панда карликовий н – 180 см – 648 тис. Руб.
  • олива 2,5 м – 250 тис. Руб

У приватників як і раніше лідирують фікуси, орхідеї, монстера, пальми, заміокулькас, драцени, філодендрони, аглаонеми. Наприклад, фікус бенджаміна подвійна спіраль н-170см-31 тис. Руб. А ось офіційна інформація прес-служби авіто :

“цього року найпопулярнішою рослиною серед росіян стала орхідея-попит на неїВиріс на 46% в порівнянні з минулим роком, а оголошень про продаж стало на 54% більше (1 000 рублів).

2 фікус-користувачі майданчика цікавилися ним на 40% частіше, ніж минулого року, а кількість оголошень про продаж зросла на 42% (в середньому 700 рублів).

3 фіалка – популярність виросла на 18%, а продавати стали на 13% більше в порівнянні з 2020 роком (в середньому в 100 рублів).

4 антуріум – в цьому році його шукали на 61% частіше в порівнянні з минулим роком, а бажаючих продати кімнатна рослина стало на 47% більше (в середньому за 400 рублів).

5 монстера, попит на яку в цьому році підскочив в 2,1 рази. Продавати її стали на 62% частіше, а середня ціна рослини становить 800 рублів.

6 заміокулькас-рослина шукали на 67% частіше, а продавали на 51% більше (в середньому за 850 рублів).

7 алое – інтерес до цього корисного рослині виріс на 10%, а оголошень про його продаж стало більше на 38% (200 рублів).

8 сукуленти-їх шукали на 57% частіше, а пропозицій з продажу рослини стало більше на 69% (250 рублів).

9 пальми – їх популярність серед росіян зросла на 65%, а продавати на авито їх стали на 56% частіше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (1 000 рублів).

10 пеларгонія, попит на яку з минулого року виріс на 19%, а кількість оголошень про продаж рослини зросла на 29% (150 рублів).