Як самому виростити вдома базелу з насіння: покроковий майстер-клас

27

У кулінарії базелла більш відома, як цейлонський шпинат. Через схожість їх листя не тільки зовні, але і на смак. Базелла червона, або цейлонський шпинат – однорічна ліана зі смачними листям

Що знадобиться, щоб виростити базелу будинку?

Базелла червона зовсім невибаглива в культурі. Для її вирощування знадобиться стандартний набір:

  • горщик керамічний або пластиковий об’ємом не менше 3 літрів, краще 5 л.
  • грунт стандартний . Можна використовувати універсальний покупної грунт для розсади з додаванням вермикуліту і добрив.
  • взимку фітолампа . При зимовому вирощуванні (грудень – лютий) досветка буде вам необхідна. Як правильно вибрати фітолампу для досвітки кімнатних рослин взимку і розсади навесні?

покроковий майстер-клас з вирощування базели

Базелу можна сіяти відразу в горщик, в якому вона буде рости і далі або її можна посіяти спочатку в розсадну ємність. Ми посіяли базелу в невеликий розсадний контейнер. Для посіву були взяті насіння базели заморський гість.

1 крок. Насипте в розсадну ємність заздалегідь приготований грунт (грунт для розсади можна приготувати за нашою технологією грунт для розсади за 5 хвилин – найпростіший рецепт грунту для посіву овочів і квітів).

2 крок. Полийте грунт і розкладіть по поверхні насіння базели, вони досить великі. Поглибіть їх в грунт шпажкою, лопаткою або пальцем. Поставте бирку і закрийте розсадний горщик з насінням базели плівкою або склом.

Посів базели, 4 квітня

3 крок. Після того, як у базели з’являться 2 перших справжніх листочка, розсадіть базелу по окремих горщиках. Якщо ви садили базелу відразу в потрібний вам горщик, то видаліть зайві сіянці на стадії перших листочків. Не затягуйте, не давайте коріння часу переплестися між собою.

Пересадка базели, 20 травня

4 крок. Просто вирощуйте базелу, як звичайне кімнатна рослина. Поливати. З підгодівлею будьте обережні, особливо, якщо ви її вирощуєте для їжі, а не просто для краси.

Якщо ви хочете отримати урожай листя з базели, то своєчасно видаляйте квіти. Якщо ви її вирощуєте в якості кімнатної ампельної культури, то квіти залиште, вони дуже прикрашають рослину.

Базелла, 23 липня

Насправді не багатьом подобається смак листя свіжої базели червоної. Якщо листя базелли відварити, вона буде більш ніжною.