Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста

419

За підтримки: ремонт квартир

Сьогодні я відповім на запитання, надіслані електронною поштою мені два дні тому москвичкою Світланою Т., і присвячений цей пост буде капітального і поточного ремонту жилих приміщень. При цьому розглядатися ці питання будуть сьогодні виключно з позиції юриста, тобто у відповідності з тим, як трактуються ці поняття російським законодавством.

Всі, хто дочитають цей пост до кінця, зможуть дізнатися наступне:
По-перше, які роботи відносяться до поточного ремонту?
По-друге, які роботи відносяться до капітального ремонту?
По-третє, хто зобов’язаний виробляти в житловому приміщенні капітальний ремонт?
По-четверте, хто зобов’язаний виробляти в житловому приміщенні поточний ремонт?

Я не тільки відповім на перераховані вище питання, але і дам посилання на відповідні пункти російського законодавства. І так, поїхали!

Які роботи відносяться до поточного ремонту?

До поточного ремонту займаного жилого приміщення відносяться наступні роботи: побілка, фарбування та обклеювання стін, стель, фарбування підлог, дверей, підвіконь, віконних рам з внутрішнього боку, радіаторів, а також заміна віконних та дверних приладів, ремонт внутрішньоквартирного інженерного обладнання (електропроводки, холодного і гарячого водопостачання, теплопостачання, газопостачання).

Підстава:

Типовий договір соціального найму житлового приміщення, затверджений постановою Уряду Російської Федерації від 21 травня 2005 року № 315, п. 4, підпункт «е».

Коментар.

Щоб було зрозуміліше, дам визначення поточного ремонту. Поточний ремонт – це роботи, що проводяться регулярно з метою попередження зносу конструкцій, оздоблювання, інженерного обладнання, а також роботи, пов’язані з усуненням дрібних несправностей і пошкоджень.

Які роботи відносяться до капітального ремонту?

До робіт, що виконуються при капітальному ремонті житлового фонду, відносяться:

1. Обстеження житлових будинків (включаючи суцільне обстеження житлового фонду) та виготовлення проектно-кошторисної документації (незалежно від періоду проведення ремонтних робіт).

2. Ремонтно-будівельні роботи за зміну, відновлення або заміну елементів житлових будинків (крім повної заміни кам’яних і бетонних фундаментів, несучих стін і каркасів).

3. Модернізація житлових будинків при їх капітальний ремонт (перепланування з урахуванням розукрупнення багатокімнатних квартир; пристрій додаткових кухонь і санітарних вузлів, розширення житлової площі за рахунок допоміжних приміщень, поліпшення інсоляції житлових приміщень, ліквідації темних кухонь і входів до квартир через кухні з пристроєм, при необхідності, вбудованих або прибудованих приміщень для сходових кліток, санітарних вузлів або кухонь); заміна пічного опалення з центральним пристроєм котелень, теплопроводів і теплових пунктів; дахових та інших автономних джерел теплопостачання; переобладнання печей для спалювання в них газу або вугілля; обладнання системами холодного і гарячого водопостачання, каналізації, газопостачання з приєднанням до існуючих магістральних мереж при відстані від введення до точки підключення до магістралей до 150 м, пристроєм газоходів, водоподкачек, бойлерних; повна заміна існуючих систем центрального опалення, гарячого і холодного водопостачання (в т. ч. з обов’язковим застосуванням модернізованих опалювальних приладів і трубопроводів з пластику, металопластика і т. д. і забороною на установку сталевих труб); установка побутових електроплит замість газових плит або кухонних вогнищ; пристрій ліфтів, сміттєпроводів, систем пневматичного сміттєвидалення в будинках з відміткою сходової площадки верхнього поверху 15 м і вище; переклад існуючої мережі електропостачання на підвищену напругу; ремонт телевізійних антен колективного користування, підключення до телефонної та радіотрансляційної мережі; встановлення домофонів, електричних замків, влаштування систем протипожежної автоматики та димовидалення; автоматизація і диспетчеризація ліфтів, опалювальних котелень, теплових мереж, інженерного обладнання; благоустрій дворових територій (замощення, асфальтування, озеленення, влаштування огорож, дерев’яних сараїв, обладнання дитячих і господарсько-побутових майданчиків). Ремонт дахів, фасадів, стиків повнозбірних будівель до 50%.

4. Утеплення житлових будівель (роботи з поліпшення теплозахисних властивостей огороджувальних конструкцій, пристрій віконних заповнень з потрійним склінням, пристрій зовнішніх тамбурів).

5. Заміна внутрішньоквартальних інженерних мереж.

6. Установка приладів обліку витрати теплової енергії на опалення і гаряче водопостачання, витрат холодної та гарячої води на будівлю, а також встановлення поквартирних лічильників гарячої та холодної води (при заміні мереж).

7. Перевлаштування невентильованих суміщених дахів.

8. Авторський нагляд проектних організацій за проведенням капітального ремонту житлових будинків з повною або частковою заміною перекриттів і переплануванням.

9. Технічний нагляд у випадках, коли в органах місцевого самоврядування, організаціях створені підрозділи по технічному нагляду за капітальним ремонтом житлового фонду.

10. Ремонт вбудованих приміщень в будівлях.

Підстава:

Правила і норми технічної експлуатації житлового фонду, затверджені постановою Державного комітету РФ з будівництва та житлово-комунальному комплексу від 27 вересня 2003 року № 170, додаток № 8.

Коментар.

Як юрист, я повинен цей перелік робіт, які законодавці відносять до капітального ремонту, звичайно, акцептувати, але, як інженер-будівельник, я все-таки з ним не згоден і вважаю, що на сьогоднішній день цей перелік безнадійно застарів. Наприклад, ремонт телевізійних антен колективного користування, підключення до телефонної та радіотрансляційної мережі, встановлення домофонів, електричних замків, влаштування систем протипожежної автоматики та димовидалення відносити до робіт капітального ремонту в нинішній час якось навіть не серйозно. Наприклад, роботи по встановленню домофонів ведуться зараз повсюдно, оплачуються самими мешканцями і ці роботи було б доречніше віднести до робіт з поточного ремонту.

Втім, щоб було зрозуміліше і доходчивей, дам ще тут визначення капітального ремонту. Капітальний ремонт — ремонт об’єкта капітального будівництва з метою відновлення його ресурсу при фізичному зносі або руйнування, а також при необхідності заміни конструктивних елементів і систем інженерно-технічного забезпечення. Складно? Можна дати визначення простіше. Наприклад, таке. Капітальний ремонт-це роботи по відновленню або заміні окремих частин будівель або цілих конструкцій, деталей та інженерно-технічного обладнання у зв’язку з їх фізичним зносом і руйнуванням на більш довговічні й економічні, що покращують їх експлуатаційні показники.

Хто зобов’язаний виробляти в житловому приміщенні капітальний ремонт?

Капітальний ремонт житлового приміщення за договором соціального найму зобов’язаний здійснювати наймодавець.

Підстава:
— Житловий кодекс РФ, стаття 65, розділ 2, пункт 3.
— Типовий договір соціального найму житлового приміщення, затверджений постановою Уряду Російської Федерації від 21 травня 2005 року № 315, п. 5, підпункт «в».

Хто зобов’язаний виробляти в житловому приміщенні поточний ремонт?

Поточний ремонт житлового приміщення за договором соціального найму зобов’язаний здійснювати наймач.

Підстава:
— Житловий кодекс РФ, стаття 67, розділ 3, пункт 4.
— Типовий договір соціального найму житлового приміщення, затверджений постановою Уряду Російської Федерації від 21 травня 2005 року № 315, п. 4, підпункт «е».

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?