Вимощення, що це таке. Для чого потрібна вимощення навколо будинку?

144

Вимощення, що це таке. Для чого потрібна вимощення навколо будинку?

Завершивши роботи з будівництва будинку, багато людей задаються резонним питанням: з чого і як найкраще спорудити якісну вимощення навколо свіжої споруди? цьому процесу необхідно приділяти особливу увагу. У даній статті розповімо, для чого саме потрібна вимощення, і що вона собою являє.

Що це таке?

Перш ніж розбиратися в призначенні і відмінних характеристиках вимощення навколо будинку, має сенс відповісти на головне питання-що ж це таке? вимощенням називають водонепроникне покриття, змонтоване по периметру збудованого будинку. Це може бути бетонна або асфальтова смужка. Вона триває вздовж всієї споруди. При цьому обов’язково робиться необхідний ухил в напрямку від будівлі.

Вимощення потрібно облаштовувати, незалежно від того, яке фундаментну основу має споруда. Вона може бути зведена на палях, стрічковому або будь-якому іншому фундаменті.

Монтаж такої важливої складової, як вимощення, є обов’язковою умовою, яким не можна нехтувати ні в якому разі.

Значення для захисту від грунтових і талих вод

Одна з найважливіших функцій розглянутої конструкції, обладнаної в оточенні будинку, – захисна. Це функціональне доповнення ефективно захищає фундаментну основу житла від згубного проникнення вологи, а також промерзання і можливого спучування. Це дуже важливі завдання. Від їх вирішення безпосередньо залежить довговічність всієї споруди. Саме з цієї причини захист повинен бути надійним і високоякісним.

Так, для грунтів, що характеризуються високим заляганням грунтових вод, в ролі обов’язкової умови виступає якісна гідроізоляція підготовленої вимощення. У наведеній ситуації одним глиняним пластом заощадити гроші не вийде. На виручку можуть прийти тільки сучасні гідроізоляційні покриття високої якості. Верхній пласт вимощення може бути сконструйований і з щебеню. В такому випадку основа з бетону зможе на всі 100% гарантувати надійний захист фундаменту від проникнення вод. Жоден інший будівельний матеріал або розчин не може гарантувати такий же хороший захист. Правда, у жорсткої вимощення теж є свої недоліки.

Чим закрити щілину між вимощенням і фундаментом будинку. Що таке вузол примикання вимощення до цоколя, в чому важливість його пристрою та ізоляції?

Цоколь до вимощення ніколи жорстко не примикає. Це пов’язано з тим, що при мінусових температурах повітря виникає обдимання грунту, через що на стику примикання з’являється тріщина, яка з плином часу тільки збільшується.

Для того щоб перешкодити цьому руйнівному процесу для всього будинку, створюється вузол примикання вимощення до конструкції цоколя фундаменту.

Його завдання-захист від пошкоджень будівельних конструкцій і забезпечення надійної гідроізоляції з’єднання. Вузол виконується із застосуванням сучасних будматеріалів: демпферної стрічки і герметиків з однокомпонентного поліуретану.

Що собою являє деформаційний шов?

Це спеціально виконаний деформаційний шов, що виконує захисну роль, і дає можливість вимощення витримувати значні температурні коливання грунту. Такі захисні елементи вважаються обов’язковими до установки в сейсмоактивних районах і в будинках, зведених на стрічкових фундаментах.

Категорії деформаційних швів за типом захисту:

 • осадові, від впливу дощових і паводкових вод;
 • температурні, від стрибків температур і морозного обдимання;
 • усадочні, від просадки конструкції;
 • сейсмічні.

Конструкції вузла примикання залежить від типу грунту, кліматичного району будівництва і виконаного пирога вимощення.

Деформаційні шви раніше виконувалися тільки з промазаних бітумом дощок шириною до 20 мм, сьогодні стали застосовуватися штучні матеріали у вигляді спеціальних стрічок і герметиків.

Якою має бути ця відстань?

Розмір деформаційного шва визначають на проектній стадії , щоб створити вузол примикання максимально надійним і довговічним. Шов виконують під час монтажу вимощення до стадії заливки бетону, для цього по всьому периметру закладають на всю глибину бетонного пирога демпфуючий матеріал, який за технологією може залишатися там або вийматися для проведення гідроізоляційних робіт.

Найменша ширина швів 6 мм, вона встановлюється розрахунковим шляхом і залежить від ширини завершального шару пирога вимощення, по висоті шов дорівнює висоті бетонної заливки. За конструкцією шви виконуються абсолютно прямими, дозволяється їх перетин тільки під 90 градусів. Стики розтинів не можуть в плані створювати букву «т».

Чому важливо зробити щілину герметичною?

Відсутність герметичного примикання вимощення до стін веде до формування щілин через які в наслідок буде проникати до фундаменту вода. Вона створює вологий режим, що руйнує будову.

При негативних температурах вода замерзає, в результаті стане деформуватися фундамент, що створить реальну загрозу обвалу будинку або окремих його конструкцій.

Закладення таких швів спеціальними гнучкими матеріалами дозволяє зупинити розвитку таких негативних процесів. Варіанти гідрозахисту вибирають виходячи з конструкції цоколя і вимощення, середньостатистичних обсягів випадаючих опадів і граничної деформаційного навантаження.

Це можуть бути:

 1. застосування полімерних або гумових ущільнювачів.
 2. вставка в шов гернітового джгута.
 3. захист розрізу гідрошпонкою.
 4. Самим недорогим варіантом вважається використання компенсаторів з руберойду або спіненого поліетилену, що має підвищену еластичність, в зв’язку, з чим можуть легко і багаторазово стискатися.

  На бетонній вимощенні такі шви просочують мастикою, яка після затвердіння, набуває властивостей гуми. Для вирівнювання суміші застосовують м’який шпатель.

  Причини негерметичності

  Головною причиною утворення деформацій у вимощенні з порушенням герметичності вузла примикання є нерівномірна осаду будинку.

  Крім того, негерметичність проявляється в наступних випадках:

  1. у старих конструкціях при багаторазових процесах температурного розширення і стиснення.
  2. просадка вимощення через порушення технології зведення захисної конструкції.
  3. пучение грунту при мінусових температурах.
  4. тепловий вплив на цементну стяжку дає подовження 0.5 мм / м, в зв’язку, з чим бетон натискає на цоколь фундаменту, з навантаженням достатньою для утворення тріщин.

  Чим можна заповнити або залити зазор між вимощенням і цоколем?

  На практиці підтверджено, що будь-яка жорстка бетонна вимощення, встановлена без компенсаційних швів, здатна зруйнується відразу ж після настання морозів. Тріщини ущільнюють такими будматеріалами:

  Піна будівельна

  Переваги:

 • багатофункціональність,
 • теплоізоляція,
 • герметичність,
 • стійкість до перепадів температур.

Недоліки: руйнування під ультрафіолетом.

Бітумна мастика

Переваги:

 • стійкість по відношенню до агресивних зовнішніх факторів,
 • простий спосіб обробки,
 • допустимість роботи в будь-який час року,
 • великий термін експлуатації,
 • безшовність покриття,
 • відмінна вологостійкість і адгезія з поверхнею цоколя і вимощення,
 • низька закупівельна вартість.

Недоліки:

 • пожежонебезпека при виконанні робіт,
 • вимагає час для полімеризації.

Чим покрити вимощення з бетону. Як виглядає правильна гідроізоляція вимощення

Досить часто для захисту вимощення будинку використовують обклеювальну гідроізоляцію. Нерідко застосовується глина або притискна цегляна кладка. Горизонтальна гідроізоляція вимощення здатна забезпечити захист для фундаменту і стін підвалу, створюючи таким чином бар’єр грунтовим водам.

Якщо ж в конструкції не передбачений підвал, то монтаж гідроізоляції здійснюється на одному рівні з цоколем. В середньому це на 20 сантиметрів вище рівня землі.

Якщо вимощення має ухил по периметру будівлі, гідроізоляція вимощення навколо будинку проводиться в каскадному варіанті. Тобто, матеріал укладають у формі виступів, при цьому кожен попередній шар зобов’язаний заступати на наступний.

При наявності в будинку підвалу, гідроізоляція вимощення фундаменту повинна мати два рівні. Перший з них зобов’язаний відповідати рівню підвального статі. Другий повинен розташовуватися на рівні цоколя, трошки вище самоїВимощення.

Горизонтальна гідроізоляція вимощення може бути проведена за допомогою цементної стяжки. Тут все залежить від клімату регіону (важливі такі критерії як рівень розташування грунтових вод, вологість грунту, і так далі).

Дуже популярний в цьому плані портландцемент з ущільнюючими добавками, в якості яких може виступати алюмінат натрію.

Хороший захист бетонної вимощення досягається з товщиною бетонного шару близько 20-25 мм.замість бетону цілком підійде руберойд або толь. Будь-який з цих матеріалів слід постелити двома шарами, після чого приклеїти мастикою.

У рідкісних випадках для гідроізоляції вимощення застосовується асфальтова стяжка. Її шар в середньому становить 30 мм.

Крім первинної існує також і вторинна гідроізоляція вимощення. Вона покликана виконати роль додаткового захисту. При такому варіанті виконання в більшості випадків використовується гідроізол. Даний матеріал при установці слід укласти на стіни будинку на висоті до 20 сантиметрів. Така конструкція додатково захистить будівлю від негативного впливу води.

Чи потрібна вимощення для пальового фундаменту. Що таке вимощення

По суті, даний елемент являє собою смугу певної ширини, що йде під невеликим ухилом до стін будівлі. Вона виконується з досить міцних матеріалів, щоб мати можливість витримувати певні вагові навантаження. Наприклад, удар м’яча, поставлений біля будівлі велосипед, дитячу коляску і так далі.

Щоб зрозуміти, чи потрібно робити вимощення при пальовому фундаменті, варто розглянути її функціональне призначення. Така конструкція виконує важливу роль:

 1. декоративна-вимощення прикрашає фасад будинку і будівлю, в цілому. Якщо правильно підібрати її під стиль оформлення котеджу і дворових доріжок або майданчиків, вийде стильний тандем,
 2. захисна – в фундамент і технічний підпіл не проникає атмосферна волога і вода, це вберігає матеріали від гниття, корозії, деформації та інших негативних впливів. До того ж, стіни будівлі більш сухі, тому підвищується комфортність його використання. Ця функція особливо важлива з урахуванням того, що пальові фундаменти, в основному, робляться на слабких і легко розмиваються типах грунту. Якщо основа будівлі була виконана з металевих стрижнів, від впливу води вони швидко зіпсуються, вимощення стає бар’єром між ними і вологою,
 3. теплоізоляційна – утеплення вимощення помітно підвищує збереження тепла підвалом і підполом. У свою чергу, утеплений підвал дозволяє розширювати корисну площу житла, оскільки там можна розташувати лазню, сауну, технічне приміщення і так далі,
 4. благоустрій території навколо будівлі – за допомогою вимощення створюються прогулянкові зони, які не тільки підвищують естетичність будинку або котеджу і його двору, але і дозволяють акуратно ходити по території навколо будівлі, коли йдуть дощі і земля розмокає.