Війні з пермської цвіллю вже чотири роки

408

Війна з цвіллю в квартирах російських новобудов, про яку зняли свій репортаж журналісти телеканалу «Вести», виявилося, що триває без особливих шансів на успіх і перемогу вже четвертий рік. У всякому разі, пермські журналісти про цю проблему написали вперше ще три роки тому.

Три роки тому на сторінках щотижневої ділової газети «Пермський Оглядач» з’явилася стаття з назвою, яка говорить сама за себе — «Війна. Халтура. Травень» і з підзаголовком: «Пересічні жителі в судових тяжбах з бізнесом або чиновниками: сили не рівні, але назад не можна».

Переказувати матеріал, опублікований тоді газетою, я думаю, сенсу немає, так як додати до нього мені по суті нічого … Скажу тільки, що мене вбиває свідомість того, що цій війні з цвіллю вже чотири роки, але мешканцям так нічого домогтися не вдалося.

Текст статті, опублікованій «Пермським Оглядачем» три роки тому: «Є така група «Король і шут». А у них така пісня – «Проклятий старий дім». Будинок сім’ї КУЦЕВАЛОВЫХ зовсім не старий, але прокляття на його стіни, укоси і стелі сиплються градом. Адреса – вулиця Плеханова, 2, можете сходити подивитися. А при вдалому збігу обставин вас, може, запросять в яку-небудь квартиру (краще в ту, де торцева стіна), і ви побачите, як цвіль псує свіжий ремонт, як холодні стіни буквально «заморожують» повітря всередині кімнат.

Може, вам навіть покажуть аналізи десятирічної дівчинки: в її крові виявлені всі грибки, які виросли на стінах. А якщо після цього у вас десь в області ребер заворушиться і стиснеться, назвемо це співчуттям, то будете ознайомлені і з двома (!) томами судової справи.

І це місце стороною…

У минулому році «ЗА» писав про цей будинок. Люди купили в ньому квартири за договорами інвестування будівництва, забудовник – ТОВ «Фірма «Май» (директор Володимир КУФТЫРЕВ). З червня по вересень 2005 року Куцеваловы робили ремонт, вклали чимало, на матеріалах економити не стали, все-таки в сім’ї двоє маленьких дітей. А вже в кінці жовтня в дитячих кімнатах з’явилася цвіль.

Першим ділом перелякане сімейство звернулося в рідне товариство власників житла (ТВЖ) «Кондомініум – 2000», там сказали, що коли зведуть другу чергу будинку, проблеми зникнуть. Але в той час від другої черги був лише фундамент, а квартира Куцеваловых на 13 поверсі. Написали заяву на адресу фірми «Травень». Будівельники, нітрохи не зніяковівши, спробували звалити провину на ТСЖ, мовляв, погано опалюють квартиру. Були зроблені виміри, все відповідало нормам. Після нескінченних і непотрібних дзвінків і листів у різні відомства і інстанції Світлана Куцевалова звернулася в суд.

Світлана Куцевалова:

– Спочатку фірма «Май» звинувачувала ТСЖ, потім мене в тому, що я не вмію користуватися квартирою: не провітрюю, перу білизну, квіточки на підвіконнях, що діти в мене, вентиляція не працює (хоча все працює, і примусова витяжка, і провітрюємо постійно), перепланування, хоча її не було. Потім стали говорити, що неякісні шпалери, фарба, на всі ці матеріали я надала сертифікати.

На свої гроші Куцеваловы найняли фахівця, який взяв проби і виявив велику кількість грибків різних видів (норми перевищені у багато разів), на свої гроші після цього двічі зробили обробку (дезінфекцію). Всі шпалери довелося здерти, від якісного ремонту не залишилося і сліду.

…обходить сільський люд

Суддя Дзержинського райсуду ЗУБАРЄВ призначив судово-будівельну експертизу. Експерт СКОСАРЕВ підтвердив, що вини мешканців немає. Висновки експертизи такі: «В результаті відступів від вимог будівельних норм і правил був порушений температурно-вологісний режим, який призвів до руйнування оздоблювальних перекриттів». Торцева стіна виявилася тонше, ніж за проектом, вікна встановлені не у відповідності з ГОСТом. На суді представники компанії «Домостил Плюс» (субпідрядники) заявили, що фірма «Май» уклала договір, в якому не вказала перелік всіх необхідних робіт при установці вікон.

З експертизою, винесеною на користь жителів, представники відповідача, природно, не погодились, заявивши, що експерт не професіонал.

За словами Світлани Куцеваловой, фірма «Май» всіляко намагається затягувати процес, знаходить різні причини, привертає треті сторони, які до справи відношення не мають. І все эточуть не рік потому після початку процесу.

Світлана Куцевалова:

– В принципі вони відкрито мені кажуть: «Будемо судитися як мінімум два з половиною роки, будемо випробовувати терпіння Ваше».

Два рази намагалися йти на мирову угоду, два рази позивачі погоджувалися на зниження суми збитку, але «Фірма «Май» все тягнула. Між тим збитки Куцеваловых вже перевалили за 300 тисяч рублів (ремонт, адвокат, дезінфекції, дослідження). А як-то представник фірми «Травень» взагалі заявили Світлані, що у неї дуже дорогий ремонт, треба, мовляв, «узбеків наймати». Мабуть, самі так звикли працювати.

І забобонні твердять: там живуть привиди

З роз’їдає стіни і здоров’я цвіллю зіткнулися і сусіди Куцеваловых. Деякі також замовляли дезінфекцію своїх новеньких квартир. Ще промерзали лоджії, їх «Фірма «Май» утеплювала. Зараз будинок добудований, але між торцевими стінами першої та другої черг – повітряний прошарок. На запитання Світлани: будуть надалі промерзати стіни, будівельники відповідали до безглуздого чесно: «Ми не знаємо».

Світлані Куцеваловой заявили відразу, що її фінансове становище незрівнянно з фінансовим становищем фірми «Травень», що одній їй це справа не потягнути. Її також попередили, що за час тривалих судових суперечок може статися різне: фірма може збанкрутувати, можуть не витримати нерви… Наступне слухання відбудеться 7 червня.» Кінець цитати.

Нагадаю, що цей матеріал був надрукований у газеті «Пермський Оглядач» 7 травня 2007 року, проте віз і нині там. А пора б вже, на мій погляд, компетентним людям в Росії і владу застосувати.

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?