Фіттонія-невибагливий почвопокровник з яскравими листям

29

Фіттонія, або фітонія-повзучі низькорослі почвопокровні трав’янисті рослини декоративними, іноді хвилястими листям з білими, червоними, рожевими візерунками, родом з південної америки. Рід названий на честь англійських ботаніків хіх століття сестер фіттон. У квартирах використовується як декоративнолиственное рослина для північних вікон і флораріумів.

Цінність фітонії в кімнатній культурі:

фітонія, або фітонія – рослина дуже компактна. фіттонію можна вирощувати в невеликому горщику, який прикрасить ваш робочий стіл, невелику поличку на стіні або північне вікно.

фіттонія тіньолюбна, можна вирощувати в глибині кімнати або на північному вікні, де нічого більше не росте.

Повний список рослин для північних вікон>>>

фіттонія підійде для створення декоративного напочвенного покриву в діжках з великими фікусами і пальмами, а також для створення зеленого килима в оранжереях.

фіттонія-ідеальна рослина для флораріумів : вона компакта, тіньовитривала і любить підвищену вологість.

– в даний час виведені декоративні сорти з сріблястою, зеленою і яскраво-цегляної візерунчастої забарвленням листя. Також є сорти з декоративною хвилею по краю листа.

фіттонія легко розмножується живцями або відводками, а також діленням куща.

Мінуси фітонії (фітонії)

– у фітонії на рідкість малодекоративні квітки.

Цвітіння фітонії (фітонії) і різноманітність забарвлення листя

Види і сорти фітонії. Як вибрати фіттонію в магазині?

Звичайно, в природі є різні види фітонії і ботаніки часто дають їх опису на різних квіткових сайтах. Однак, в магазинах ви знайдете тільки рослина під назвою фіттонія, або фіттонія мікс. Навіть назви сорту буває знайти дуже складно, тому просто приходите в магазин і вибираєте собі фітонії, яка вам більше сподобається по листю: зеленіша або покраснее; з хвилястим краєм або звичайним; побільше, на зразок фиттонии гігантської або дрібніше, на зразок нани і т. Д.

Що треба врахувати при покупці фиттонии в магазині?

Найголовніше завдання при покупці фітонії – це купити не просто красиве рослина, які підходять до вашого інтер’єру. Це купити-здорова рослина.

Тому при покупці уважно огляньте кущик фітонії: на листя не повинно бути ознак гнилі і шкідників. Особливу увагу приділіть низу стебел (у самій кореневої зони), там не повинно бути слідів гнилей і затоки.

Фіттонія і гіпоестес! дивись не переплутай

Як самому відрізнити фіттонію від гіпоестеса?

А ось тут криється помилка, яку іноді допускають недосвідчені квітникарі: тобто плутають два абсолютно здавалося б різних рослини. Насправді жодна людина ніколи не переплутає ці дві рослини, якщо хоч раз побачить їх разом:

  • у фітонії м’який, матовий лист, а гіпоестеса жорсткий і глянсовий. Гіпоестес виглядає грубіше і крупніше.

Як відрізнити фіттонію від гіпоестеса? дуже просто! порівняйте між собою дві фотографії: на першій гіпоестес, на другій – фіттонія.

Вирощування фітонії в кімнатних умовах

Пересадка фітонії після покупки

Всі кімнатні рослин, крім орхідей, необхідно пересадити через пару тижнів після покупки. Чому через пару тижнів? це період адаптації і спостереження за рослиною. В цей час рослина тримають окремо від інших кімнатних квітів на випадок, що ви принесли таки з новим мешканцем нових небажаних мешканців: кліщів, тлю. Як правило, двох тижнів карантину цілком достатньо.

Після цього рослину пересаджують в горщик або флораріум. Фіттонія-одне з ідеальних рослин для створення флораріума з імітацією вологого тропічного лісу.

Детальніше про створення флораріумів для новачків>>>

Вимоги фітонії до освітлення

Розміщувати фіттонію слід на світлих, але не сонячних вікнах. Вона добре переносить деяке затінення, і навіть півтінь, від прямих сонячних променів може загинути. Переміщати рослина не рекомендується, тому що воно не переносить протягів і різкої зміни температури.

Вимоги фітонії до температури

Фиттония – тропічна теплолюбна культура:

  • влітку +20…+24 °с
  • взимку не нижче +18 °с.

Фіттонія як ґрунтопокривні культури у флораріуме

Вологість для фітонії і особливості поливу

Необхідно постійно стежити за вологістю повітря, тому рослина часто обприскують за допомогою дрібного розпилювача, так, щоб вода не накопичувалася на листках рослини, а контейнер з квіткою ставлять в піддон з торфом, гравієм тощо

Поливають фіттонію рясно, підсушування земляної грудки не допускається, але і застою води в горщику бути не повинно .

Підживлення фітонії

Фіттонію підгодовують навесні і влітку 2 рази на місяць комплексними мінеральними добривами для кімнатних культур в половинній концентрації.

Формування фітонії

Пагони фіттонію необхідно постійно прищипувати над 5-6 листом. На 3-4 році життя фіттонія часто втрачає декоративність, викидаючи довгі, оголюються в нижній частині пагони.

Фіттонію омолоджують обрізанням стебел, залишаючи над поверхнею грунту 2-3 нирки.

Фіттонія легко преносіт обрізку

Коли пора пересаджувати дорослу фіттонію?

Фіттонію пересаджують щорічно навесні. Для посадки можна використовувати як звичайні, так і підвісні контейнери. Грунтова суміш складається з листової і дернової землі, торфу, піску (1:1:1:0,5).

Розмноження фітонії

Фіттонію розмножують живцюванням, відводками і діленням куща.

Розмноження фітонії живцями

Час для розмноження: весна або літо

Живці фітонії укорінюють у воді або в суміші торфу з піском навпіл і при підвищеній вологості повітря в теплі.

Фіттонія легко дає коріння без прімненія стимуляторів корнеообразованія.