Сівозміна в городі: таблиця плодозміна овочевих культур

133

Про користь сівозміни вже ніхто не сперечається — вона науково доведена. У більшості дачників слідувати класичному варіанту — з посівом зернових і залишенням землі під парою, – немає можливості. Причина проста-обмежена посадкова площа. В цьому випадку оптимальне рішення-плодозмін. Щоб вам було зручніше складати план посадок, ми зробили компактну таблицю для овочів, які ростуть практично в кожному городі.

таблиця вибору попередників овочевих культур

Принципи чергування культур

1. Повторні посіви тієї ж культури або з одного сімейства (хвороби і шкідники) небажані. 2. Особливості харчування і добрива висаджується культури і попередника (вимоги до родючості землі, винос корисних речовин з грунту, вид і обсяг підгодівлі). 3. Кращий корнесмен (чергування рослин з глибокою і поверхневою кореневою системою). 4. Правильно підібрані сидеральні культури.

Детальніше про теоретичні та практичні нюанси плодозміну розказано в публікації щодо організації сівозміни на дачній ділянці.

Сидерати

Дачники давно і успішно використовують їх в системі плодозміна як проміжну культуру. Але часи, коли будь-які сидерати вважалися панацеєю від усіх ґрунтових бід, давно канули в минуле. При виборі виду для посіву важливо врахувати кілька вимог, про які детально розказано в цих матеріалах:

Тепер скласти план посівів і посадок з урахуванням плодозміна не складе труднощів. А заодно можна відразу вибрати і придбати насіння овочів-вінтернет-магазині агрохолдингу» пошук ” ви напевно знайдете все що вам потрібно.