Органайзер для палиць-рейок

36

Одного разу в модельки разом закінчилися палиці-рейки для виготовлення літачків. У терміновому порядку стався черговий “пілінг-стругалінг”. Практично цілий день присвятив пиляння і калібрування рейок. Основна ширина закладалася виходячи з товщини стельової плитки. Це в 4, 8 і 12 мм.товщина варіювалася від 2 мм, до 5 мм.

Спочатку розпускав великі рейки на циркулярної пилці.типу такої.

Потім калібрував на верстаті “умілі руки”, типу такого. На ньому встановлена тонка фреза по металу і рейки виходять практично чисті без задирок.

До речі в процесі попалося кілька клеєних дощечок. Їх теж розпустив і калібрував. На подив досить міцно склеєні. Підуть на не відповідальні деталі.

І так все попиляно і відкалібровано, утворилася досить велика гора паличок, реечек. Для зберігання всього дерева є велика і довга коробка. Звалив все в неї.

Але….виникла проблема.занадто довго доводиться юним пілотам перебирати всю цю купу в пошуках рейок потрібного розміру і довжини.починаю напружувати звивини.

Знайдено трохи паперових трубочок. Буду робити органайзер для вертикального зберігання рейок і трохи розсортувати хоча б по довжині. Трубочки дуже добре ріжуться простий пилкою з дрібними зубами. Порізав досить багато заготовок різної довжини.

За допомогою обрізка труби і олівця розмітив кружечків на затичку. Вирізаю з подвійного картону злегка більшого розміру. При вклейке картонка трохи сумніветься і міцно увійде в трубку.

В хід пішов складаний ножик куплений в фікс-прайсі за смішну ціну. Але зроблений досить якісно, плюс з нього закупив трохи змінних лез.

Потім наношу улюблений клей титан на край картонної трубочки. Для зручності користування розлив в пляшечки від пва. Коли клей в них закінчився промив у теплій воді, просушив і розлив титан. У флакончиків тонкі носики, зручно наносити у важкі місця.

Клей намазаний потім з іншого кінця вставляю кружечок днища і опускаю за допомогою палиці.

Краї картонного кружечка трохи мнуться і вклеюються досить щільно.

Трохи шкуринга зовнішнього краю за допомогою прасування і внутрішнього просто шкіркою і все гладко і красиво.

Заготовки трубочок є можна збирати конструкцію. Але мені хочеться “зробити красиво”.

В куточку знайшовся рулончик хороших шпалер. У нас в моделке багато чого можна знайти в різних куточках і закуточках.

Досить красиві шпалери виявилися.

Починаю нарізати заготовки для обклеювання трубочок. Потрібну довжину визначаю досить простим способом, за допомогою відрізка шпалер.

Підбираю трубочки приблизно однієї довжини.

Ось з них і почну процес. Розводжу клей пва до потрібного стану просто водою у відповідній ємності.

Наносити клей буду великий пензликом, вона називається “флейц”. Перші рухи уздовж заготовки потім розмазую поперек. Поки шпалери трохи просочуються наношу клей на трубочку, для гарантованої приклейки.

Шпалери флізелінові практично не намокають і не розширюються від нанесеного клею.

Потім акуратненько обгортають трубочку намагаючись зберегти паралельність і перпендикулярність. Прокатую по столу особливу увагу стику шпалер. Потім обрізаю зайве і розрізаю край на смужки, буду загортати всередину. Інакше в процесі експлуатації шпалери будуть відходити і рватися по краю. Трохи промазую клеєм внутрішній край трубки. Загортаю смужки всередину і приклеюю.

Попалася одна обгортка від офісного паперу, теж наклеїв для естетичного розмаїття. Готові трубочки.

Склеюю все разом за допомогою термопістолета і для гарантії ще проливаю клеєм стики.

По немногу витягаю рейки зі старої коробки, сортую і рассовываю по трубочках. Різноманітність заготовок занадто велике. Тому сортую лише по довжині.

Нарешті все готово і стоїть біля віконця в куточку.