Викрасти екскаватор за три хвилини

406

За підтримки: Оренда екскаватора-навантажувача Caterpillar в Петербурзі.

Поки одні люди в Росії мучаться з приводу того, орендувати чи їм будівельну техніку для своїх робіт або купувати, інші це питання давно для себе вже вирішили, вибравши третій варіант.

Ви запитаєте, звідки у даній ситуації виник третій варіант і що він з себе представляє? Поясню. Виявляється, що в Росії, та і не тільки в Росії, частина людей давно вже воліє будівельну техніку не купувати або орендувати, а просто красти. Не вірите? В якості ілюстрації наведу кілька повідомлень з пітерських газет за останній час.

12.02.2010. У передмісті Петербурга викрали екскаватор-навантажувач вартістю понад 1,6 млн руб.

В Петродворцовом районі Санкт-Петербурга невідомі викрали екскаватор-навантажувач. Як повідомили в міліції, ТОВ «Вимпел», якому належить большегрузная техніка, заподіяно збитки в сумі понад 1,6 млн руб. Із заявою про зникнення техніки в правоохоронні органи напередодні звернувся механік зазначеного товариства. За його словами, екскаватор-навантажувач пропав з території південного двору Великого Меньшиковского палацу в Ломоносові в період з 18 січня 2010р. по 4 лютого 2010р.

03.02.2010. Викрадені екскаватор-навантажувач і вантажівка

У правоохоронних органах Санкт-Петербурга повідомили, що в Невському районі зареєстровано два факти розкрадання великовантажної техніки. В період з 18:30 29 січня до 15:30 1 лютого 2010р. від будинку на вулиці Бадаєва невідомий викрав екскаватор-навантажувач. Вночі 23 січня 2010р. від будинку по вулиці Коллонтай зник вантажний автомобіль Scania з причепом.

15.01.2010. У Приморському районі викрали навантажувач-екскаватор

В Приморському районі Санкт-Петербурга невідомі викрали навантажувач-екскаватор вартістю 2,5 млн рублів. Вартість викраденої техніки, як повідомили в правоохоронних органах, становить 2 млн. 500 тисяч рублів. Про зникнення навантажувача в міліцію повідомив співробітник однієї з комерційних фірм міста. За його словами, спецтехніка пропала від житлового будинку з Богатирського проспекту близько 18:00 мск напередодні.

17.11.2009. З будмайданчика викрали техніку на 5,1 млн руб.

У Пушкінському районі Санкт-Петербурга з будівельного майданчика викрадений екскаватор-навантажувач. Заподіяну власникові збиток, як повідомили в правоохоронних органах, перевищив 5 млн 100 тис. руб. Генеральний директор ТОВ «Техсоюз», який звернувся із заявою в міліцію, повідомив, що транспортний спецзасіб викрали з будмайданчика на Городньої вулиці, 3, в Пушкіні вночі з 15 листопада на 16 листопада 2009 року.

І це, я зауважу, тільки частина повідомлень! І лише по одному місту – по Санкт-Петербургу. А здогадуєтеся про те, скільки набереться за рік в масштабах країни? Точної цифри я, на жаль, не знаю, але здогадуюсь, що за рік подібних випадків по Росії набереться чимало.

Адже при всій зовнішній анекдотичність подібних злочинів викрадення спецтехніки – справа дуже і дуже прибуткове. А злочинці проявляють до неї інтерес, так як по-перше, вона більш доступна для викрадень, по-друге, за вартістю найчастіше перевершує навіть найпрестижніші легкові іномарки і, по-третє, може приносити стабільно високий дохід викрадачеві при використанні її за призначенням.

Попит у Росії, та й не тільки в Росії, на будівельну техніку був завжди стабільно дуже високий. І це зрозуміло. Будівництв в будь-якій країні завжди багато і навіть зараз, незважаючи на кризу, на багатьох з них кипить робота. Працюють на цих будовах потрібні вантажівки, крани, бетономішалки, екскаватори, бульдозери та інша техніка, а це значить, що на все це існує попит. Але тим не менш ще зовсім недавно угони будівельної та спеціальної техніки були поодинокими випадками і, якщо згадувалися в пресі, то частіше в розділі курйозів, викликаючи сміх у більшості читачів.

Однак, на початку тисячоліття економічна ситуація на пострадянському просторі докорінно змінилася, будівельні фірми і компанії почали заробляти серйозні гроші і вкладати їх в оновлення свого парку спецтехніки, все частіше віддаючи при цьому перевагу продукції відомих світових машинобудівних гігантів, бо вона більш довговічна.

Ну, а слідом за будівельниками до імпортної будівельної та іншої спецтехніки почав проявляти інтерес і криміналітет, в тому числі, банди автовикрадачів, у яких на це були вагомі причини: подібну техніку легко викрасти і легалізувати. Адже, як з’ясувалося, бізнесмени з легкістю витрачають багатотисячні суми на покупку та оренду спецтехніки, проте вельми безтурботно ставляться до питань їх збереження. Наприклад, до недавнього часу було звичайною практикою, коли будівельники залишали на ніч екскаватор або каток вартістю в 300 тисяч доларів на відкритому майданчику під наглядом лише одного літнього сторожа.

Подібна безпечність, звичайно, не залишилася непоміченою злочинцями, і по Москві, Московській області, Санкт-Петербургу почався шквал викрадень важкої, спеціальної та будівельної техніки. Характерно, що сплеск викрадень спецтехніки зазвичай припадає на весняно-літній період, коли у регіонах починається будівельний бум і там з’являється ажіотажний попит на подібну техніку.

До речі, про цифри і кримінальних заробітках. Приблизна вартість одного крана російського виробництва може становити 80 тисяч доларів, а крана імпортного виробництва – вже 500 тисяч. В середньому вартість хорошого імпортного екскаватора складає більше 200 тисяч євро.

Зрозуміло, що старі екземпляри простіше – бульдозери, навантажувачі і так далі – коштують трохи менше, в межах 100 тисяч. І хоча крадене добро продається майже в два рази дешевше, навіть при цьому вигода від крадіжки одного хорошого екскаватора прирівнюється до прибутку від реалізації десяти викрадених престижних іномарок.

Будівельні машини найчастіше крадуть під замовлення. Грабіжники ретельно готуються до майбутньої операції. Частенько підроблені документи на екскаватор бувають готові заздалегідь, ще до самої крадіжки. Потім машину переганяють в інший регіон Росії, і вона осідає в якому-небудь невеликому будівельному управлінні, начальство якого крізь пальці дивиться на кримінальне минуле нової власності.

Втім, буває, що іноді злочинці викрадають спецтехніку не для продажу, а самі використовують її за прямим призначенням, причому в тому ж регіоні. До того ж рідко хто з працівників ДАІ з’являється де-небудь посеред лісів на прокладці чергового газопроводу. Перевіряти документи там просто нікому. Вкрадену техніку переганяють в основному на Кавказ, Сибір або навіть у країни СНД. Причому роблять це настільки швидко, що буквально через тиждень викрадений і потім перефарбований екскаватор може працювати де-небудь на риття траншей в Андижані.

Природно, що після прочитання подібних новин у кожного власника екскаватора або бульдозера з’являється питання. А як можна попередити розкрадання наявною у тебе будівельної і будь-якої іншої спецтехніки? Виявляється, що в цьому випадку діють рекомендації ті ж, що і при розкраданні легкового автотранспорту. По-перше, не залишати будівельну техніку без нагляду і не кидати її, де попало. По-друге, встановити на будівельну техніку захист.

Ну, а варіантів захисту може бути кілька. Це, наприклад, може бути і сигналізація, і супутникова система навігації. У будь-якому випадку, треба виходити з вартості техніки. Якщо це старий самоскид, то можна використовувати найпростіші засоби, якщо техніка дорога, то і охоронна система повинна бути дорожче. Взагалі існує негласний стандарт, за яким охоронна система повинна складати три відсотки від вартості машини.

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?