Світлодіодна атмосферна лампа. Вогонь / вода

18

Доброго часу доби!

Це дуже мінімалістичний, але привабливий об’єкт інтер’єру! як тільки ви включите його, ваша кімната наповниться відчуттям затишного і теплого каміна і легким дотиком миттєво охолодить вас свіжістю водоспаду!

Яскравість і рівень звуку можна регулювати, навіть не торкаючись лампи легким переміщенням руку в повітрі, чим вище ви піднімаєтеся, тим світліше / тихіше стає. Магія інфрачервоних датчиків.

Автор зробив тільки одну фізичну кнопку для включення (довге натискання) і перемикання режиму вогонь / вода (коротке натискання). Ця кнопка ємнісна, це означає, що вона може бути будь-який, якщо вона зроблена з металу.

Давайте почнемо!

Примітка: у цьому проекті 2 датчики зроблені з використанням фототранзисторів (виглядають як чорний світлодіод), а не фоторезисторів (плоский круг з червоною зигзагоподібною лінією), це абсолютно різні пристрої. Не плутайте!

Крім того, автор наводить деякі подробиці про проводку і програмі, але припускає, що у користувача є, принаймні, достатньо знань в arduino, щоб мати можливість завантажити ескіз на плату. Якщо ви не розумієте, про що це, без паніки! просто погугліть «як завантажити скетч на arduino ” » і ви отримаєте (дуже просте) пояснення.

•адресна світлодіодна стрічка (ws2812, apa102 …) * деревина для основи (важка – це добре, використовувалися залишки дерев’яної колоди)•2 довгі дерев’яні дошки для поперечини (краще світла, з тика товщиною 5 мм)•акрилове скло молочного кольору (підійде товщина 1 або 2 мм)•arduino (чим менше, тим краще, я використовував nano)•df-плеєр для arduino •карта micro sd, макс. 32 гб, fat16 або fat32•тонка металева пластина для ємнісної кнопки (автор використовував алюміній 0,5 мм, але паяти складно, краще мідна стрічка)•для верхньої частини лампи використовувалася іншу частину від тієї ж металевої пластини.•2пари іч-світлодіодів / фототранзисторів для 2 датчиків (яскравості і гучності звуку)[/url][leech=http://alii.pub / 60xtyb]•кілька проводів•невеликий динамік, в діапазоні, з яким може впоратися df-плеєр (максимум 3 вт) * кілька маленьких гвинтів * клейовий пістолет * резистори•1×47 ом для світлодіодів•2×47 ком для фототранзисторів, 1×1 ком для df плеєра і один від 500 ком до 2 мом для ємнісний кнопки)інструменти•шуруповерт•фрезер ручний•шліф машинка•паяльник(вам потрібно буде виконати отвори, виконати канавки в довгих дерев’яних дошках, відполірувати дерево і метал і, звичайно ж, припаяти)

крок 1. Підключення • сенсорний резистор знаходиться між контактами 10 і 11. Контакт 11-це контакт датчика, який підключається до металевої пластини, яку ви хочете використовувати як кнопку.* використовуйте резистор від 500 ком до 2 мом (це залежить від вашого обладнання, вам доведеться спробувати різні значення, щоб знайти те, що працює найкраще).* rx і tx для dfplayer-контакти 2 і 3.* контакти 6 і 8 підключені до виведення даних на світлодіодних стрічках 1 і 2 відповідно. + і – на двох смугах йдуть до usb + 5 і gnd відповідно.* ви можете використовувати тут досить великий конденсатор (близько 400 мкф), хоча це і необов’язково.* код використовує a0 і a7 для іч-датчиків (звичайно, ви можете змінити це в коді). Потрібні 2 резистора по 47 ком (по одному на кожен датчик). Номінал цього резистора може залежати від фототранзистора, який ви використовуєте, можливо доведеться спробувати.* резистор 47 ом для послідовних іч-світлодіодів, – до gnd і + до usb 5v.може здатися, що все змішано, але всі ці системи, підключаються одна за одною, дуже прості.якщо ви не знайомі з підключенням arduino, подумайте про все це як про незалежні елементи. З цієї причини в проекті немає жодної картинки з усією розводкою відразу. Щоб не заплутатися!

крок 2. Змушуємо все працювати без правильної розводки і робочого коду на arduino ви нікуди не дінетеся. Так що ваша пріоритетна задача-змусити все працювати без пайки (використовуйте тут беспаечные макети).до цього кроку автор вклав 3 файли, які вам знадобляться: 2 звукових циклу (wav) і файл arduino (.ino). Lampa-ogon-voda.rar [2.05 mb] (завантажень: 3) програвач df дуже маленький, працює дуже добре, але дуже примітивний у своїй взаємодії: він не буде посилатися на треки по іменах файлів, тільки за номерами, присвоєними їм (імовірно, що ці номери даються автоматично в порядку завантажити на sd-карту). У вас буде 2 звукових ефекту, які будуть циклічні: один для вогню, один для води.автор сам створював ці звукові ефекти, використовуючи безкоштовну звукову бібліотеку. Не забудьте попередньо відформатувати sd-карту (fat16 або 32)! потім додайте лише ці 2 файли.перевірте іч-датчики, світлодіодну стрічку та конденсаторний перемикач. Для перевірки підійде простий металевий провід. Щоб уникнути небажаного спрацьовування іч-датчика, спочатку ви повинні піднести до нього руку дуже близько, щоб система зрозуміла, що користувач почав взаємодію з системою, потім піднесіть руку на потрібній вам відстані і почекайте протягом 2 секунд, поки система зареєструє це.вам потрібно підрахувати кількість світлодіодів у вашій смузі і відповідно змінити код, те ж саме для типу світлодіодної стрічки, яку ви використовуєте. Ці два рядки коду знаходяться на самому початку коду (рядки 12 і 13):#define chipset ws2811#define num_leds 64

Як тільки все запрацює, підготуємо корпус і зберемо все разом!примітка про інфрачервоні датчики: вони реагують на іч-випромінювання, що випромінюється світлодіодами, а потім відбивається назад на фототранзистор вашою рукою. Але сонце також є джерелом інфрачервоного випромінювання, причому досить сильного! під прямими сонячними променями лампа може вести себе дивно. Щоб обмежити це, ви можете сховати фототранзистор в трубку (або поглибити в підставі). Це дуже допоможе зменшити паразитне інфрачервоне випромінювання, від сонця.

крок 3: збірка динамік якщо ви направите динамік прямо в підлогу, звук буде набагато краще, голосніше (тому що тепер і поверхня куди спрямований динамік теж під грою! ). Можливо вам доведеться кілька разів переробити! щоб підібрати краще положення динаміка. Для об’ємного і натурального звуку. І використовуйте двосторонній скотч зі спіненого матеріалу, щоб гасити зайві вібрації від динаміка які можуть йти від самого корпусу.

про дерев’яні бічні панелі ви можете прорізати дві канавки в дерев’яних стінках, щоб вставити молочний акрил всередину (це те, що зробив автор). Трохи складніше зробити, тому що для цього вам знадобиться додатковий інструмент, але він дозволить вам приховати краї на акрилових пластинах.інше рішення-використовувати додаткові пластини, прикріплені до центру внутрішньої поверхні дерев’яних стінок. Це зображено на 3d малюнку. Це зробити набагато простіше, але вам доведеться як слід відполірувати краю акрилових пластин.

про базу підійде будь-який квадратний або прямокутний шматок важкого дерева. Товщина і розмір на ваш розсуд, але майте на увазі, що вся система має бути прихована під ним. Бажано взяти заготовку з невеликим запасом. Вам необхідно виконати отвір в тому місці підстави, де будуть розміщуватися світлодіодні смуги.нижня частина світлової планки закріплена до основи клеєм: він не дуже міцний, але все ж прийнятний. Якщо ви зможете правильно виконати квадратний отвір, щоб в нього помістилася наш світловод, таке кріплення буде набагато міцніше.інфрачервоні датчики-це просто кінчики світлодіодів і фототранзисторів, розташовані близько один до одного і спрямовані вгору. Вам просто потрібно виконати отвори в підставі. Закріпіть їх клейовим пістолетом.для стопи був, використовував екструдований брусок з гуми, розрізаний на 4 частини однакової довжини, а потім просто прикручений до основи по кутах.

про схему розташуйте макет за своїм бажанням, залежно від розміру і форми вашої бази. Пайка мінімальна: припаяйте тільки потрібні контакти на arduino. Прикріпіть друковану плату до нижньої сторони основи за допомогою невеликих гвинтів або безпосередньо за допомогою клейового пістолета. За допомогою клейового пістолета прикріпіть світлодіоди / фототранзистори і всі дроти до нижньої частини підстави.роз’єм usb вимагає надійного кріплення до основи: тут підійдуть гвинти.

решта деталей виріжте акрилові пластини потрібного розміру, автор залишив невеликий запас вгорі в естетичних цілях. Виріжте, відполіруйте і зігніть верхню пластину (для цього ідеально підходить алюміній товщиною 0,2 мм!) і підготуйте металеву пластину, яку ви будете використовувати в якості сенсорного датчика. Датчик дотику може бути де завгодно, і це може бути що завгодно, навіть оголений дріт. Тут ви можетеПроявити творчий підхід.

Джерело (source)