Робота екскаваторником?

754

Ви тут читаєте цей пост. Це означає, що ви — екскаваторник і робота екскаваторником вас дуже цікавить. Втім, я знаю, що деякі екскаваторники воліють називати себе «машиніст екскаваторник», «водій екскаваторник» або «тракторист екскаваторник», так як їм здається, що більш довгу назву їхньої улюбленої спеціальності звучить в устах людини, яка її вимовляє, більш вагомо і солідно, хоча, звичайно, це ілюзія. 🙂 Втім, самі екскаваторники, якщо їх запитати про це, зазвичай пояснюють свою любов до більш довгому назвою виключно тим, що саме так іменується їх спеціальність у посвідченнях екскаваторника, які їм видають після закінчення спеціальних курсів екскаваторників. Втім, досить вступів! 🙂 І так, коротше, у мене сьогодні буде спеціалізований «екскаваторний пост», в рамках якого я збираюся поговорити про проблеми працевлаштування та навчання екскаваторників в Росії. Ми поговоримо з вами про те, наскільки популярна зараз професія — екскаваторник» в Росії, скільки екскаваторники отримують і на що варто звернути увагу, підшукуючи собі вакансію на російських сайтах з працевлаштування.

Ну, а зараз я хотів би представити вам ТОВ «Амур-Імпорт» з міста Благовєщенська, що займається прямими поставками спецтехніки з Китаю. Якщо вам потрібен китайський новий екскаватор або ви хотіли б купити цілу партію таких екскаваторів, тоді вам варто звернутися з цим питанням до ТОВ «Амур-Імпорт». Вам підберуть саме такий екскаватор, який буде максимально відповідати потребам вашої фірми. Зі свого боку я нагадаю, що в даний час китайські екскаватори проводяться тільки на основі ліцензійних технологій Komatsu, Caterpillar, Hitachi та інших відомих виробників. Це означає, що всі основні підприємства-виробники екскаваторів у Китаї пройшли найсуворішу європейську атестацію. Китайські екскаватори мають повністю аналогічну конструкцію і лише незначні відмінності в якості виготовлення, що з лишком компенсується цінами на ці екскаватори, бо середня ціна китайських екскаваторів на 20-30% нижче, ніж в аналогічної техніки інших марок. Залишається додати, що завдяки точності виготовлення, передовим робочим характеристикам, найвищому рівню складання і помірній ціновій політиці, китайські екскаватори стали в даний час цілком конкурентоспроможними, що дозволило їм зайняти хороші позиції на російському ринку будівельної техніки. Тому я раджу вам запам’ятати телефон ТОВ «Амур-Імпорт» — 8(4162)37-04-37. Ну, для «любителів писати листи дрібним почерком» 🙂 повідомляю ще і поштова адреса фірми: 675000 Амурська область, р. Благовєщенськ, Забурхановская 98. Ну, а зараз перейдемо до основної теми мого сьогоднішнього посту.

І так. Хто такий — екскаваторник? Щоб відповісти на це питання і при цьому нічого не вигадувати, я просто процитую опис професії екскаваторника, яке я знайшов на одному зі спеціалізованих сайтів.

Машиніст екскаватора (екскаваторник)

Характеристика професії машиніста екскаватора, вимоги до фахівця та медичні протипоказання

Загальна характеристика професії машиніста екскаватора

Машиніст екскаватора управляє землерийною машиною, призначеною для розробки ґрунту при будівництві фундаменту будівлі, доріг, канатів та інших споруд. Поряд з основними виробничими операціями (наповнення ковша грунтом, підйом і опускання ковша, поворот стріли до місця вивантаження ковша, переміщення екскаватора) машиніст здійснює технічне обслуговування машини, нескладний ремонт, враховує обсяг виконаної роботи, витрати пально-мастильних матеріалів.

Залежно від кваліфікації (професія має 4-6 розряди) екскаваторник виконує роботи на одноківшевих і роторних екскаваторах з ковшем різної місткості — від 0,15 куб. м (4 розряд) до 4,0 куб. м (6 розряд). Труднощі у виконанні виробничих операцій пов’язані з складом і станом розроблюваного грунту, одноманітної робочої позою, напругою зору, слуху (екскаваторник на слух визначає ледь помітні відхилення в роботі двигуна і механізмів, сигнали транспортних засобів про їх готовність вантажити грунт).

Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця

Професія машиніста екскаватора чоловіча, пов’язана зі значними фізичними навантаженнями. Для ефективної роботи машиністові бульдозера необхідні достатня здоров’я, фізична сила і витривалість, висока гострота слуху і зору, висока швидкість і точність сенсомоторних реакцій, розвитий окомір, вміння розподіляти та швидко переключати увагу, хороша зорова пам’ять, схильність до роботи з технікою.

Працює в дві зміни, індивідуально або у складі комплексної бригади. Можливі відрядження.

Медичні протипоказання професії машиніста екскаватора

До несприятливих факторів професії машиніста екскаватора, що негативно позначається на здоров’я працюючого, відносяться підвищений рівень шуму, вимушена робоча поза, загазованість повітряного середовища, тому існує перелік обмежень для прийому на роботу й навчання по цій спеціальності: хвороби суглобів і хребта (виражений поліартрит, остеохондроз), виразкова хвороба шлунка, захворювання судин (важкий ендартеріїт, варикозне розширення вен нижніх кінцівок, тромбофлебіт), бронхіальна астма та інші хронічні захворювання легенів, а також хвороби, що супроводжуються нападами запаморочення і втратою свідомості. Для підтвердження професійної придатності за станом здоров’я необхідно проходження спеціальну медичну комісію.

Вимоги до професійної підготовки машиніста екскаваторів

Машиністові екскаватора необхідні хороші знання в галузі фізики (електротехніка), геометрії, географії. Він повинен знати будову, принципи роботи і технічні характеристики обслуговуваних екскаваторів та їх обладнання, причини виникнення несправностей та способи їх усунення, гірничо-геологічну характеристику своєї ділянки, фізико-механічні властивості розроблюваних порід, правила переїзду через канави, залізничні шляхи, мости; слюсарну справу Машиніст екскаватора повинен вміти розрізняти склад і стан грунту, вибирати місце стоянки екскаватора, оцінювати грунт по його зовнішньому вигляду, управляти екскаватором, ремонтувати його.

Професії, споріднені професії машиніста екскаватора

Близькі професії (спеціальності): Машиніст бульдозерів і скреперів, машиніст гірничих виїмкових машин, машиніст грейдерів причіпних.

У радянський час професія — екскаваторник була однією з найбільш шанованих професій у будівництві. Втім, у той час екскаваторники потрібні майже повсюдно: на вугільних розрізах, на золотовидобутку, в кар’єрах по видобутку сланцю, вапняку, піску … В наш час, звичайно, ситуація з працевлаштуванням екскаваторників змінилася в Росії і на Україні кардинально. Оголошення «шукаю роботу екскаваторника» в наші дні можна зустріти набагато частіше, ніж оголошення «шукаю екскаваторника», «потрібен екскаваторник», «екскаваторник вахта», «екскаваторник вакансії», «робота вахта екскаваторник» або «потрібен екскаваторник». Впали в наші дні і зарплати екскаваторників. Якщо в радянський час більшість екскаваторників заробляло настільки добре, що їх дружини могли дозволити собі не працювати і повністю віддати себе сім’ї і дітям, то зараз про це у більшості випадків можна навіть не мріяти. Бо рівень зарплати, пропонований зараз экскаваторщикам на російських сайтах з працевлаштування — це від 55000 рублів в Москві до 4330 рублів в якому-небудь Мухосранськ. Якщо у когось повернеться назвати 4330 рублів нормальними грошима і нормальною зарплатою для цієї важкої професії, просто плюньте йому в очі за таку нахабність!

Тепер про затребуваність екскаваторників в цілому по Росії. Російський державний сайт ТрудВсем.ру видав мені на мій запит всього лише 60 вакантних місць, з яких тільки 24 були вакансіями екскаваторників І це на всю величезну Росію. До речі, навіть наявність цих 60 т. н. вакантних місць пояснюється дуже просто — дурнів працювати екскаваторником за горезвісні 4330 рублів треба дійсно ще пошукати … Інакше, як «зарплатних свавіллям» я подібні пропозиції роботодавців назвати не можу. Що ж стосується географії вакансій, то вона теж мене не дуже вразила — домінує Курська область, яка, якщо судити за інформацією сайту, більше за інших потребує людей цієї мужньої професії. У всякому разі, більшість екскаваторних вакансій ТрудВсем.ру відноситься саме до Курської області, слідом за якої йдуть вже Білгородська, Самарська і Нижегородська область …То в інших російських регіонах екскаваторники не потрібні, то в інших областях роботодавці просто «забили великий екскаваторний болт» на сайт ТрудВсем.ру і про наявні у них вакансії його просто не інформують, але я особисто схиляюся саме до другої версії. 🙂

Хоча, може бути, справа з вакансіями екскаваторників йде трохи краще на російських регіональних сайтах з працевлаштування? Що ж …Перевіримо і заглянемо на деякі обласні і міські сайти, що мають відношення до працевлаштування. Почнемо, як водиться, з Москви. І так, що ми маємо у видачі за запитами: «робота в Москві екскаваторником», «екскаваторник Москва вахта» і «вакансії екскаваторника в Москві»? Скажу відразу, якщо ви думаєте, що Москва — це рай для екскаваторника, тоді я запевняю вас, ви будете жорстоко розчаровані, бо вільних вакансій тут теж майже немає … Ну, хіба що зарплати в Москві экскаваторщикам пропонують вище, ніж платять за таку роботу в якому-небудь Мухосранськ … Ось, наприклад, що мені вдалося знайти сьогодні …

Регіон
Район
Професія
Зарплата
Розміщено
Кількість
Москва ТОВ Аландр
7(965)1020433
ЕКСКАВАТОРНИК 25.000 — 50.000 25.08.2010 1-10
Москва Компанія Гарантія-Буд ЕКСКАВАТОРНИК від 20.000 25.08.2010 1
Москва СК Готика ЕКСКАВАТОРНИК 30.000-40.000 24.08.2010 1
Москва Північні Технології ЕКСКАВАТОРНИК НА JCB 3CX від 30.000 23.08.2010 1
Москва Група Квадро Телеком МАШИНІСТ-ЕКСКАВАТОРНИК від 30.000 23.08.2010 1
Москва ТОВ Білс ЕКСКАВАТОРНИК 25.000-55.000 23.08.2010 1
Москва АрендаСпец
(495)9787922
ЕКСКАВАТОРНИК 30.000-70.000 24.08.2010 1

Хоча, може бути, справи будуть краще в інших російських містах? Пробуємо. На жаль! Вакансії, що випадають за запитами «робота екскаваторником в Санкт-Петербурзі» і «вакансії екскаваторник СПБ» здатні … на жаль … загнати в безпробудний запій навіть екскаваторника, є за життя переконаним «язвенником і непитущим», бо пітерський ринок праці, як і московський, не здатний порадувати нас кількістю вакансій … Іншими словами, «зелена туга» …

Регіон
Район
Професія
Зарплата
Розміщено
Кількість
Санкт-Петербург Офіс-М
8(921)9670962
ЕКСКАВАТОРНИК
HITACHI230
від 20.000 26.08.2010 1
Санкт-Петербург Спецтехніка ЕКСКАВАТОРНИК від 40.000 21.08.2010 1
Санкт-Петербург БМУ 57
89112958235
ЕКСКАВАТОРНИК
HUYNDAI
30.000-50.000 19.08.2010 1
Санкт-Петербург
Карелія
ТОВ Баутехнік
8(921)7693549
ЕКСКАВАТОРНИК 35.000-50.000 12.08.2010 1

Але ще гірше справа йде з вакансіями в менших містах. Наприклад, за запитами: «екскаваторник Ярославль», «екскаваторник робота в Ярославлі» взагалі майже нічого не видається. Набираю запит «екскаваторник Перм» і отримую відповідь типу «піщаний кар’єр сьогодні заявок на роботу не надіслав …..» Пам’ятаєте стару радянську кінокомедію «Операція И та інші пригоди Шурика»? 🙂 Набираю запити: «екскаваторник у Києві» та «робота екскаваторник Іркутськ» — отримую те ж саме. Вакансій не видається …

Згадую про олімпійському Сочі і набираю запит: «Сочі робота екскаваторник». Отримав на виході величезна кількість лохотронских сайтів, обіцяють легковірним претендентам райські кущі і небачені зарплати. Загальним для більшості подібних лохотронских сайтів є кричуща безграмотність текстів, опублікованих на сайті, що говорить про те, що люди, які вирішили заробити гроші на працевлаштуванні на олімпійські об’єкти, школу не відвідували зовсім або їх пускали туди не далі коридору. Страшна безграмотність. Спотворені тексти. Анонімні фірми і роботодавці, про яких невідомо нічого, окрім мобільного телефону, що працює через куплену в найближчому кіоску телефонну картку. Багато сайтів, які обіцяють небачені заробітки, самі тим не менш розміщуються на безкоштовних хостингах і мають хитромудрі адреси … закінчуються словами .narod.ru, .ucoz.ru або .wordpress.com. Частина з цих сайтів обіцяють відкрити здобувачеві інформацію та телефон майбутнього роботодавця тільки після відправки СМС-ки зі свого телефону ….при цьому на сайті, як правило, не повідомляється про те, що після відправки такого СМС-повідомлення з мобільного телефону претендента буде негайно знята сума у 150-400 рублів. Іншими словами, шахраїв домінує на російському ринку праці, нещадно наживаючись на проблеми людей, які потрапили в скрутне становище і опинилися без роботи. Покопавшись з годинку на подібних сайтах я нарешті плюнув, бо зрозумів, що корисної та достовірної інформації з більшості з них я не зможу … З величезної кількості так званих олімпійських вакансій екскаваторників я вибрав лише одну … вона перед вами:

Регіон
Район
Професія
Зарплата
Розміщено
Кількість
Сочі
Червона Поляна
ЛСМ-Механізація
8(916) 0750215
ЕКСКАВАТОРНИК
CAT 330
від 50.000 20.08.2010 1-10

Набравши в пошукових системах запити: «екскаваторник вахта», «робота вахта екскаваторник», «робота вахтовим методом екскаваторник», «вакансії екскаваторник вахта» я знову отримав на виході, як і у випадку з працевлаштуванням на олімпійські об’єкти, в основному, тільки пошуковий сміття, бо назвати це сайтами у мене просто язик не повертається, бо єдина мета цих сайтів — це будь-якою ціною витрусити з зайшов на подібний сайт людини гроші за інформацію, якій ці сайти не мають. Я вже докладно писав про подібних сайтах у себе на блозі і ті з гостей, хто захоче, можуть прочитати про цих шахраїв тут.

Ну, а мені хочеться ще раз дати пораду тим людям, хто намагається знайти собі роботу через інтернет: «Панове екскаваторники, будьте пильні! Користуйтеся, підшукуючи собі роботу, інформацією, отриманою тільки з солідних сайтів, що мають хорошу репутацію, так як ці сайти дорожать своєю репутацією і не будуть намагатися вас обжулить, намагаючись виманити сотню-другу рублів, як це відбувається на безлічі так званих сайтів з працевлаштування. Тому якщо ви бачите на сайті оголошення про вакансії, в якому вам обіцяють відмінну роботу, але при цьому в оголошенні немає ніякої інформації про вашому майбутньому роботодавця, крім хіба що номери мобільного телефону, просто ігноруйте таке оголошення і переходите до наступного, бо ясно, що за цим оголошенням шахраї ховаються. Якщо фірма-роботодавець приховує свою назву, прізвище свого керівника і свою юридичну адресу, то це теж свідчить не на користь цієї фірми і з великою ймовірністю можна припустити, що це оголошення про роботу теж розміщено шахраями. Якщо фірма або осіб, що опублікували оголошення про так звану вакансії, вас просять відправити СМС-ку на невідомий номер перед тим, як повідомити вам телефон або адресу роботодавця — це знову означає тільки одне — перед вами шахрай і його єдина мета — це змусити вас відправити платне СМС-повідомлення після якого баланс вашого мобільного телефону зменшиться на 150-400 рублів, а сам шахрай після цього: або пропаде, або повідомить вам адресу сайту, інформація з якого доступна всім безкоштовно … Тому ніколи і нікому не відправляйте ніяких СМС-ок з вашого мобільного телефону!!

Якщо ви знаходите на якомусь сайті приблизно таке оголошення: «Великому транспортному будівельному холдингу потрібно водії В. С. С. Е, водій з категорією СD: трактористи, бульдозеристи, також потрібно автокрановщики, екскаваторники, грейдеристы, також потрібні диспетчера, а також потрібні будівельники всіх спеціальностей. Терміново потрібні різноробочі та вантажники!!! Зарплата висока від 30 000-70 000 т. р. Всім іногороднім проживання, вахта є, різні графіки роботи, робота в Москві і в московській області. Приймаємо СНД», а в кінці цього оголошення вам пропонують пройти за інформацією з працевлаштування в який-небудь музей, ВДНГ або в психіатричну лікарню, то це означає знову тільки одне — вас знову намагаються розвести … Запам’ятайте, що «великі будівельні холдинги» не пишуть оголошень з купою помилок і не сидять в музеї воскових фігур, у венерологічних або психіатричних лікарнях або просто на квартирах, до яких потрібно проходити по зассанным котами сходах … Там можуть сидіти тільки шахраї! І ще пам’ятайте, що вимагати з шукача роботи гроші за послуги з працевлаштування в більшості європейських країн просто-напросто заборонено законом … Ну, а тепер … на закінчення сьогоднішнього поста пропоную маленький бонус для екскаваторників. Цей бонус — дуже простий …. Екскаваторники, які в даний момент шукають собі роботу, можуть залишити свої оголошення про пошук роботи безпосередньо в коментарях до сьогоднішнього посту, хоча зазвичай я і вимагаю, щоб це робили на спеціальній сторінці з оголошеннями. Так, до речі, резюме екскаваторника тут теж можна буде залишити.

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?