Чи можна наносити цементну штукатурку на гіпсову. На які підстави наносять штукатурку

130

Чи можна наносити цементну штукатурку на гіпсову. На які підстави наносять штукатурку

Кожна різновид штукатурки проявляє хорошу адгезію до певних підстав.

  • цементно-вапняна

Підходить для зовнішньої і внутрішньої обробки, в тому числі для поверхонь з підвищеною вологістю або для умов перепаду температур. Вапно в складі робить розчин пластичним.

Цементно-вапняна штукатурка добре наноситься і довго тримається на цегляній кладці, монолітному бетоні, цементно-стружкової і азбестоцементної плиті (цсп і ацп), деревині, дсп і осб. Також її можна укладати на міцну стару фарбу і плитку.

  • гіпсова

Оптимальний варіант для обробки в опалювальних приміщеннях. Штукатурка має гарну тепло – і звукоізоляцією, пластична і проста у використанні.гіпсову штукатурку наносять на цеглу, монолітний бетон, кладку з пористого і полегшеного бетону, плити цсп і ацп, деревину, дсп і осб. Якщо стара фарба або плитка тримаються добре, поверх них також можна наносити цей матеріал.

  • декоративна штукатурка

Декоративна штукатурка пластична, швидко набуває міцність, після висихання утворює паропроникний шар, який не розтріскується. Підходить для експлуатації всередині і зовні будівлі, в тому числі в приміщеннях з підвищеною вологістю. Є можливість вибрати між акрилової, мінеральної, силікатної або силіконової штукатуркою.

Цей матеріал наносять на поверхні з монолітного бетону, кладку з газобетонних блоків, стіну, покриту цементною штукатуркою. Його наносять також на гіпсокартон (гкл), гіпсоволокнисті листи (гвл), скломагнієві листи (смл), цсп і ацп.

Як розвести штукатурку для стін в домашніх умовах. Пропорції для приготування розчинів своїми руками

Кожен вид розчину має свої характеристики, які потрібно враховувати при виборі штукатурного складу для обробки фасаду.

Яка штукатурка краще гіпсова або цементна. Гіпсові або цементні штукатурки: які склади краще?

При будь-якому ремонті без штукатурки не обійтися. З її допомогою обробляються різні поверхні. Існують гіпсові або цементні штукатурки. Які склади краще застосовувати-залежить від декількох факторів, які розглянемо нижче.

Різновиди

Даний вид покриття різниться за своїм призначенням. Звичайну штукатурку застосовують для проведення будівельних робіт. З її допомогою можна вирівняти поверхню, закрити шви, зменшити втрату тепла. Вона може виконувати шумоізоляційну функцію або служити протипожежним захистом.

Декоративна штукатурка являє собою суміші різних кольорів і використовується для обробки приміщення, причому така штукатурка останнім часом набуває популярності. З її допомогою можна реалізувати дуже цікаві ідеї в оформленні приміщень різного призначення.

Штукатурка підрозділяється на види, в залежності від того, який компонент в ній є головним – цемент або вапно, глина або гіпс. Існують і інші варіанти з додаванням тих чи інших речовин. Але багато хто схиляється до думки, що найкраще гіпсова або цементна штукатурка.

Перед тим як вибрати той чи інший вид штукатурки, потрібно провести порівняння, і вирішити – які характеристики в даний момент при проведенні ремонтних робіт будуть краще.

З гіпсу

Таку штукатурку готують зазвичай з порошку, розбавляючи водою в необхідних пропорціях, які вказані на упаковці. У підсумку вона повинна являти собою пасту, яка найчастіше наноситься одним шаром.

Таким розчином користуються для вирівнювання стін, підготовки до фарбування або наклеювання шпалер. Саме цим відрізняється штукатурка від шпаклівки, яка, в свою чергу, використовується, коли на поверхні є більш істотні дефекти у вигляді тріщин і дірочок.

Гіпсова штукатурка має ряд переваг:

  • істотним є те, що вона відноситься до екологічно чистих матеріалів.
  • з її допомогою стіни можна зробити ідеально гладкими.
  • цей вид покриття не дає усадку, і після його повного висихання поява тріщин на поверхні виключено.
  • вага її досить легкий, тому навантаження на стіни відсутня.
  • еластична структура дозволяє наносити щільні шари складу на стіни, якщо в цьому є необхідність. Але навіть тоді можна бути спокійним і не переживати, що десь може з’явитися тріщина.

Відмінність гіпсової від цементної в тому, що армована сітка при проведенні робіт не потрібно, в той час як вона просто необхідна, коли використовується цементно-піщана штукатурка. Завдяки пористості гіпсової штукатурки, стіни не страждають від вологості. І це дуже великий плюс. Адже з грибком і цвіллю боротися нікому не хочеться. Завдяки низькій теплопровідності гіпсу, стіни зберігають тепло. І в плані шумоізоляції показники цього матеріалу досить високі.

Швидкість виконання ремонту з використанням гіпсової штукатурки залежить від того, який шар буде наноситися на стіну. Якщо дуже товстий, для надійності краще почекати тиждень. При тонкому покритті досить двох днів.