Як зробити зробити простий фіксатор шнура зі шматка жерсті для рівної кладки цегли

31

Щоб не витрачати гроші для покупки заводського фіксатора розмічального шнура в магазині, його можна зробити своїми руками з непотрібної бляшанки. З цією роботою впорається будь-яка доросла людина, яка хоча б одного разу щось розрізав болгаркою. За допомогою цього нехитрого пристосування ваша кладка цегли або блоку буде чудовою.

Знадобиться

З матеріалів досить мати непотрібний шматок бляшанки і будівельний шнур. Для роботи необхідно приготувати:

  • вимірювальний косинець;
  • олівець;
  • болгарку;
  • молоток;
  • пасатижі.

Процес виготовлення фіксатора розмічального шнура

Наносимо за допомогою кутника і олівця на поверхню бляшанки рівнобедрену трапецію, більшу основу якої дорівнює 12 см, менше підставу і висота – по 6 см.від точки перетину більшого підстави і висоти відкладаємо по всіх лініях по 1 см і з’єднуємо точки, отримуючи рівносторонній трикутник.

Затискаємо розмічену бляшанку між двома листами фанери і за допомогою болгарки по розмітках вирізаємо фігуру у вигляді рівнобедреної трапеції з вирізом в точці перетину більшого підстави і висоти у вигляді рівностороннього трикутника.

На отриманій з жерсті трапеції через вершину вирізу проводимо лінію, паралельну підстав трапеції. Одну зі сторін рівнобедреної трапеції ділимо на три частини і виконуємо дві неглибокі прорізи.

Використовуючи кромку фанери, молотком згинаємо частину фігури по проведеній лінії, поки не вийде кут між згинається частиною і іншою фігурою, рівний 90 градусам.

Згинаємо фігуру з жерсті по лінії симетрії (висоті трапеції), поки кромки вирізу у вигляді рівностороннього трикутника не стикнуться один з одним.

Відгинаємо планку між двома прорізами на бічній стороні трапеції назовні на 90 градусів.

На кінці розмічального шнура зав’язуємо петлю, накидаємо її на відігнуту планку, обмотуємо планку 2-3 рази, пропускаємо в розріз між відбортовками, фіксатор притискаємо до кута цегли так, щоб відбортовки лягли на верхню постіль цегли, а бічні сторони були притиснуті до ложку і стусана.

Розмічальний шнур, притиснутий відбортовкою фіксатора до верхньої межі цегли, забезпечує рівну кладку на будь-якій довжині.

Дивіться відео