15 класних планувань маленьких квартир

33

Тіснота малогабаритних квартир — проблема, що з’явилася далеко не вчора. Однак рішення знайдеться завжди, і ми підібрали для вас кращі приклади перепланування, про плюси і мінуси яких кваліфіковано і чесно написано в нашій статті

В цій крихітній, але затишній квартирі вдалося облаштувати спальню як окрему кімнату, що служить безсумнівним плюсом, однак для цього іншим зонам — кухні, вітальні — довелося неабияк потіснитися. Мінусом можна вважати повну відсутність зони передпокою і місця для верхнього одягу.

Досить спірне планування ще однієї маленької квартири, в якій кухонна зона замкнута і відособлена, а спальна зона позначена лише умовно. Спірно і невизначений транзитний простір, що займає половину всієї площі квартири: з одного боку, воно створює відчуття простору, з іншого боку — воно ж виглядає «порожнім» і неосвоєним. З плюсів можна відзначити компактне сусідство санвузла і кухні, що набагато спрощує пристрій комунікацій.

Простір цієї квартири організовано дуже раціонально-спальня, нехай і крихітна, знаходиться в окремій кімнаті, площа коридору мінімальна, а кухонна стільниця витончено продовжується на підвіконні. У число незначних мінусів входить занадто глибокий шафа в передпокої і барна стійка на кухні замість повноцінного обіднього столу.

У цій квартирі можна побачити не надто вдалу спробу організації гардеробної кімнати в спальні, яка при настільки малій площі квартири аж ніяк не обов’язкова — набагато доцільніше використовувати звичайний шафа-купе. Обідній стіл можна зробити навіть більше, ніж в проекті, в цілому площі всіх зон збалансовані і достатні. Можливо, варто було б» віддзеркалити ” кухню до обідньої зони, щоб виділити додаткове місце для передпокою.

Тут рішення практично ідентично попередньому, проте блок з гардеробною і бойлером скомпонований дуже вдало. Найпомітніший недолік-всіяний дверними отворами коридор, який складно використовувати в якості передпокою. Перекомпонування кухонно-їдальні зони дала б можливість розширити передпокій, а стіну з прорізом на кухню замінити шафою-купе.

Несуча колона в цій квартирі розташована окремо, і за допомогою перегородок навколо неї була організована маса допоміжних приміщень. Взагалі, це планування хоч і близька до квадрату, але рясніє безліччю неглибоких ніш, кожна з яких використана до останнього сантиметра. Однак розміщення посудомийної машини та сушіння (w / d-washer / dryer) так далеко від кухні може бути не дуже доцільним.

Перше, що тут кидається в очі — порожній кут кімнати біля отвору з кухні в вітальню. Безумовно, згодом він буде освоєний, але, швидше за все, стихійно. З оригінальних рішень тут прохід в гардеробну через санвузол, що при єдиному і суміщеному санвузлі зручно далеко не завжди. До того ж вхід в гардеробну зі спальні дозволив би розмістити шафи не г-, а п-образно, збільшивши їх розмір в півтора рази.

Розміщувати спальню ближче до входу, та ще й без прямого освітлення — рішення неоднозначне, як і вхід в гардеробну через санвузол. При цьому в квартирі досить просторо у всіх зонах і приміщеннях — приклад того, як планування з вузьким коридором в центрі може бути найбільш виправданою.

У цій квартирі стельова балка визначає місце барної стійки, ефектно і економічно розмежовуючи зони кухні і вітальні. Гардеробна у вигляді наскрізного проходу між шафами-рішення також дуже економічне і при цьому зручне.

У цій досить просторій квартирі зони спальні і вітальні розділені лише умовно. Але головний недолік проекту-відсутність кухні! що дуже дивно при таких площах, величезній ванні на п’єдесталі, передпокої мало не чверть квартири…

Мінімальна по площі квартира-студія, де, з одного боку, дуже раціонально і ретельно прораховані зони кухні, вбиральні і санвузла, але з іншого — величезна невикористовуване простір біля входу і в центрі, частина якого можна було б віддати під передпокій, відокремивши її від спальні невисокою меблями і перемістивши туди телевізор.

Розміщення балкона відразу біля входу можливо при наявності вуличних сходів, що для російських умов, м’яко кажучи, нетипово. В іншому ж рішення досить стандартні і перевірені часом: це відділення зони кухні за допомогою «гібрида» столу і барної стійки, зони вітальні від спальні — за допомогою вільно стоїть дивана, пристрій наскрізного проходу через гардеробну уздовж вбудованих шаф.

Поділ на зони цієї квадратної в цілому квартири задається безліччю колон. Незвично бачити кухню, за площею рази в півтора менше ванної кімнати, а маленький «закуток» перед дверима у ванну і зовсім не має сенсу. За рахунок нього можна було б якраз збільшити кухню, розташувавши двері у ванну на місці умивальника.

Дуже раціональне планування дозволила виділити спальню в окрему кімнату-невеликий, але достатньої площі. Ця квартира спроектована під девізом «все що потрібно, але нічого зайвого», збалансована по площах зон і приміщень, по набору меблів і обладнання. Незначний мінус-досить вузький отвір в передпокій, що залишає її майже без природного світла.

Рішення можуть бути найнесподіванішими, адже останнє слово завжди за тим, кому жити в цій квартирі. Почитати про вибір і покупку квартири можна тут, також буде цікаво вивчити приклад реалізованої перепланування московської квартири.