Ще раз про пошук роботи в Данії

375

Сьогодні я хотів би знову повернутися до теми пошуку роботи в Данії. Нагадаю, що у мене вже був одного разу на блозі пост на цю тему, і цілком можливо, що багато з вас з них вже знайомі. Ну, а ті, хто з цим матеріалом ще незнайомий, можуть зробити це зараз, перейшовши на цю сторінку.

Ну, а поки перейдемо до сьогоднішньої інформації. Звертаю вашу увагу на те, що громадяни країн, що підпадають під юрисдикцію Європейського Союзу (ЄС), можуть шукати роботу в Данії і приймати пропозиції про роботу у відповідності зі спеціальними правилами, що діють в ЄС. А ці правила наказують даними особам звернутися до влади Данії за реєстраційною карткою не пізніше тримісячного строку з моменту в’їзду в країну. Більш детальну інформацію про це ви можете знайти на сайті www.newtodenmark.dk/eu.

Ну, а якщо ви бажаєте працювати в Данії, але країна, громадянином якої ви є, не входить у Європейський Союз або Європейську економічну зону (EØS), тоді вам необхідно звернутися за дозволом на роботу ще до в’їзду в Данію. Для цього ви повинні будете звернутися в консульство або представництво Данії у вашій рідній країні за дозволом на проживання і дозвіл на роботу.

Ви можете отримати посвідку на проживання і дозвіл на роботу в Данії, якщо ви отримали пропозицію від датського роботодавця про роботу, яка включена в так званий позитивний список. Позитивний список або список Job Card Scheme — це список областей зайнятості, в яких у Данії існує брак кваліфікованих кадрів. Рік тому, тобто в березні 2009 року, цей позитивний список включав в себе фахівців інформаційних технологій, інженерів, лікарів, фармацевтів та медичних сестер. Для того щоб працювати у Данії, наприклад, лікаря, фармацевта або медичної сестри, ви повинні отримати атестацію в Данії. Ви можете ознайомитися з повним позитивним списком на сайті www.newtodenmark.dk/greencard. Я ще раз підкреслюю, що інформація про позитивному списку — це інформація річної давності, так як вона була опублікована в березні минулого року.

Зазначу, що дозвіл на роботу в Данії можна отримати і в тому випадку, якщо вам запропонували роботу з мінімальним річним жалуванням 450 000 DKK (приблизно 60 000 EUR).

Якщо ви отримаєте вид на проживання і дозвіл на роботу в Данії, тоді ви зможете подати заяву про возз’єднання з родиною. Згідно з датським Законом про іноземців особи, які звертаються за дозволом на проживання і дозвіл на роботу, повинні мати можливість себе забезпечувати. Для громадян Європейського Союзу (ЄС) діють спеціальні правила. Більш детальну інформацію ви знайдете на сайті www.newtodenmark.dk/eu.

У Данії існує також спеціальна схема надання виду на проживання типу Грін-карта. Грін-карта – це дозвіл, який дає людині право приїхати в Данію на строк до шести місяців і займатися пошуками роботи. Щоб відповідати вимогам для отримання Грін-карти, людина повинна набрати достатньо високу кількість балів за спеціальною системою. Бали нараховуються за навчання, рівень володіння іноземними мовами та досвід роботи. Більш детальну інформацію про схему Грін-карта ви можете отримати на сайті www.newtodenmark.dk/greencard.

Громадяни країн-членів Європейського Союзу (ЄС) мають право проходити навчання в навчальних закладах Данії. Якщо ви є громадянином країни-члена Європейського Союзу (ЄС) і маєте намір навчатися в Данії, ви отримаєте реєстраційну картку. Для отримання реєстраційної картки ви повинні бути зараховані до відповідного приватне або державне навчальний заклад. Ви також повинні мати можливість себе забезпечувати. Ви повинні звернутися в державну адміністрацію Данії за реєстраційною карткою не пізніше тримісячного строку з моменту в’їзду в країну. З більш детальною інформацією можна ознайомитися на сайті www.newtodenmark.dk/eu

Якщо ви бажаєте проходити навчання в Данії і є громадянином країни, що не входить у Європейський Союз (ЄС) або Європейської економічної зони (EØS), вам необхідно звернутися за дозволом на проходження навчання у Данії до в’їзду в країну. Ви повинні звернутися в консульство або представництво Данії у вашій рідній країні за видом на проживання.

Ви можете отримати дозвіл на навчання в Данії, якщо ви зараховані до навчального закладу основного освіти, молодіжного освіти, в народну середню школу або курси професійного удосконалення. Однак, попередньою умовою для цього є доказ того, що ви в змозі забезпечувати себе під час перебування в країні і розуміти мову викладання. Додаткову інформацію про загальні умови можна знайти на сайті www.newtodenmark.dk/study

Якщо Ви отримали дозвіл на проживання для отримання в Данії подальшої освіти, в тому числі вищої, ви можете звернутися за дозволом на право пошуку роботи на неповний робочий день. Ну, а після отримання цієї освіти в Данії, вам буде дозволено залишитися в країні на термін шість місяців після завершення навчання. Ви можете подати заяву на отримання Грін-карти, яка дасть вам право займатися пошуками роботи в Данії. Якщо вам запропонували роботу, ви повинні звернутися за дозволом на проживання і дозвіл на роботу.

Ну, а якщо у вас є всі необхідні документи тоді ви без проблем зможете шукати роботу в Данії. Перед тим, як ви приступите до пошуків своєї першої роботи, за умови, звичайно, що ви вже перебуваєте в Данії і маєте на руках необхідні для пошуку роботи документи, зазвичай рекомендується звернутися за порадою до консультанта з професійної діяльності вашої муніципальної службі працевлаштування.

Головним завданням центру з працевлаштування є допомога в пошуку роботи. Центр працевлаштування – це також місце реєстрації безробітних. У центрах по працевлаштуванню є комп’ютери, якими ви можете користуватися для знаходження роботи, а співробітники центрів допоможуть вам скласти план пошуку роботи. Адреси центрів з працевлаштування ви можете дізнатися на веб-сайті www.jobnet.dk

Способів для пошуку роботи в Данії існує досить багато. У більшості випадків рекомендується шукати роботу наступними шляхами:

* Надсилати заяви у відповідь на оголошення в газетах і виробничих журналах.
* Відправляти самостійно, тобто за особистою ініціативою, листи в компанії, де ви хотіли б працювати або зв’язуватися з цими компаніями безпосередньо.
* Використовувати особисті контакти з людьми, що мають роботу.
* Звертатися в приватні агентства з працевлаштування.
* Шукати роботу через Інтернет (бібліотеки і служби працевлаштування в Данії надають доступ в Інтернет).
* Розміщувати оголошення про те, що ви шукаєте роботу, в газетах та/або в Інтернеті.

Тут я думаю, буде доречно, дати невеликий списочок датських сайтів, на яких ви можете розмістити свою анкету або пошукати підходящі для себе вакансії :

http://www.denmark.plusjobs.com/
http://www.dk-jobs.dk/
http://www.jobstafetten.dk
http://www.jobfinder.dk/
http://job.ofir.dk/
http://www.jobnet.dk/
http://www.jobindex.dk/
http://www.jobzonen.dk/
http://www.job-support.dk/
http://www.studiejobs.dk/

Зазначу, що для реєстрації своєї анкети на цих сайтах вам знадобиться допомога друга, який володіє датською мовою.

Варто почати з отримання додаткової освіти або негайно приступити до пошуків роботи, залежить від ваших навичок і віку. Якщо у вас немає ніякого освіти, ви можете почати з некваліфікованої роботи, можливо, після проходження короткострокових підготовчих курсів.

Для того щоб знайти роботу в Данії, вам буде необхідно мати кваліфікацію і навички, що відповідають можливостям на ринку праці. Для роботи на багатьох посадах потрібно короткий або тривалий період навчання. Для виконання практично будь-якої роботи потрібна наявність спеціальних навичок або бажання їх отримати. Це також відноситься до роботи, що не вимагає високого освітнього рівня: прибиральники, робочі на фабриці і т. д., де для виконання робіт вам доведеться освоїти безліч робочих операцій. Це в рівній мірі відноситься і до тих, хто хоче відкрити власний магазин або інший бізнес.

Цілком можливо, що ваша перша робота не буде тієї, про яку ви мріяли, а головне — не буде високо оплачуваною. Тим не менш, для вас дуже важливо потрапити на ринок праці Данії, бо почавши працювати в цій країні, вам буде легше потім удосконалювати свої навички та кваліфікацію для пошуку кращої роботи.

Якщо ви освічені і добре володієте датською мовою, тоді у вас є прекрасні шанси знайти хорошу роботу. Варто підкреслити, що у багатьох випадках володіння датською мовою в поєднанні з вашою рідною мовою, буде вашою перевагою.

Якщо у вас низький рівень кваліфікації, і ви слабо володієте датською мовою, знайти роботу може бути дуже важко, однак, є різні можливості, які можуть підвищити ваші шанси на працевлаштування. Ви можете пройти мовний курс, отримати тимчасову практику на фірмі, або, наприклад, прийняти пропозицію про субсидованою роботі на підприємстві державного сектора. Пізніше вам буде легше знайти роботу на звичайних умовах.

Знайти роботу в Данії завжди легше, якщо ви в достатній мірі володієте датською мовою. Але навіть при наявності хорошої кваліфікації пошук роботи може зайняти час. Вам потрібно відправити безліч заяв про прийом на роботу і пройти ряд співбесід з роботодавцями до того, як у вас з’явиться можливість влаштуватися на роботу.

Більшість датських роботодавців зазвичай просить надіслати заяву про прийом на роботу в письмовій формі. Найкраще буде, якщо ви напишіть його самі, але в крайньому випадку, якщо ви не зможете зробити це самостійно, то цілком можливо, що вам зможуть допомогти його написати в центрі по працевлаштуванню, у профспілці або в фонді страхування на випадок безробіття. Зазначу, що заява має бути написано на одній сторінці. У ньому повинна міститися інформація про те, чому ви хочете отримати саме цю роботу, відомості про вашу кваліфікацію та досвід роботи та коротка інформація про ваших інтересах.

До заяви вам обов’язково слід додати своє резюме (CV), тобто стислий опис вашої освіти, кваліфікації, досвіду роботи та інтересів. До резюме рекомендується прикласти копії сертифікатів про складені іспити та рекомендаційні листи від попередніх роботодавців, документи, що підтверджують вашу трудову діяльність на колишніх місцях роботи.

Якщо вас запросили на співбесіду в зв’язку з прийомом на роботу, важливо добре до нього підготуватися. Роботодавець чекає від вас розповіді про те, які ваші сильні сторони, які здібності, захоче почути від вас причину, за якої ви вважаєте, що ваша кандидатура підходить для цієї роботи, і який внесок ви можете внести в розвиток компанії.

Рекомендується використовувати співбесіду для того, щоб задати роботодавцю питання про цікавить вас роботу, про компанії і про те, що від вас очікують. Зазначу, що у співбесіді зазвичай можуть брати участь кілька осіб з боку компанії або організації, один з яких може бути представником профспілки.

Коли вас приймуть на роботу, тоді ви отримаєте від роботодавця трудовий договір, або договір про найом, що містить інформацію про всіх найважливіших умов роботи, таких, наприклад, як:

* Опис роботи і робочих обов’язків
* Розмір заробітної плати і тривалість робочого дня
* Свята
* Час роботи
* Терміни, протягом яких роботодавець і працівник повинні повідомити один одного про припинення трудового договору.

Після отримання та підписання трудового договору, ви зможете нарешті-таки приступити до роботи. Ваша мета — знайти роботу в Данії досягнута і можна зробити в пошуках невелику перерву. 🙂

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?