Як відновити кисть своїми руками-способи та ідеї

29

Як очистити пензлик для фарбування своїми руками від старої фарби

Як би ретельно ми не чистили кисті після кожного застосування, з часом всередині щетинок, на обтискному цоколі і ручці накопичується засохла фарба. Щетина стає жорсткою, а пучок втрачає свою форму. Працювати таким інструментом незручно, але не поспішайте його викидати, все ще можна відновити. Ось кілька простих порад.

Перше, що необхідно зробити — розпушити засохлу фарбу, замочивши кисть у воді, якщо це клейові або водорозчинні фарби, або в розчиннику, якщо фарби масляні.

Потім беремо шпатель і дротяну щітку. Спочатку прикладаємо шпатель під обтискний цоколь і, притримуючи кисть за ручку, ведемо шпатель вниз, придавлюючи його до кисті (фото 1). Цю операцію проробляємо кілька разів для кожної сторони. Потім ретельно» розчісуємо ” кисть дротяною щіткою також кілька разів з двох сторін (фото 2).

Важливо!

Працюючи шпателем і дротяною щіткою, необхідно рухати їх тільки в напрямку від обтискного цоколя до краю кисті і ні в якому разі не назад. Це призведе до механічного пошкодження щетинок.

Після цих двох операцій необхідно прополоскати кисть в розчиннику, натискаючи на ручку і тримаючи її під кутом, потім промити під теплою водою.

Щоб прибрати фарбу з кінчиків щетинок, потрібно дротяний диск d 100 мм.його необхідно закріпити в дрилі. Водити насадкою потрібно уздовж інструменту від основи до кінця (фото 3), обертання повинно як би розтягувати щетинки, але не стискати їх. Цим же диском можна видалити фарбу з металевого обтискного цоколя.

Знову промиваємо кисть під теплою водою, так як ще залишилися сліди фарби і розчинника. Потім додаємо в щетину невелику кількість миючого засобу і починаємо чистити дротяною щіткою, видаляючи останні залишки старої фарби і розчинника. Знову промиваємо кисть (фото 4)

Після повного висихання пучка щетини розчісуємо кисть звичайної пластмасовою гребінцем (можна металевої). В кінці просочуємо щетинки кисті яким-небудь масляним милом (можна гліцериновим) (фото 5) і акуратно розчісуємо, щоб не збити піну. Мило діє як гель для волосся і надає щетині необхідну форму.

Коли мило повністю висохне, щетина на дотик стає сухою і жорсткою. Кисть потрібно рясно промити в теплій воді, одночасно розчісуючи, і повісити до повного висихання.

© автор: денис філянін, г.алатир. Фото від

Як очистити пензлик від фарби – відео

Як очистити малярську кисть від фарби ✔ як вимити брудну пензлик

watch this video on youtube

Як почистити кисті після фарби або лаку

watch this video on youtube

Кисть своїми руками за хвилину

В інтернеті бачив лайфхак, як реанімувати стару кисть. Для цього автор ролика прибирає з основи стару щетину з обтискним цоколем. На торець в цьому місці прикручує са-морезами канцелярський затиск і фіксує в ньому поролон. Я ж вчинив ще простіше. Коли потрібно було підфарбувати стіну в одному місці (буде закрито диваном), взяв звичайну прищіпку і затиснув в ній шматочок поролону. Одноразова кисть готова. Після фарбування поролон викинув, а прищіпку можна використовувати за прямим призначенням.

© автор: микола головачов, кореспондент

Будемо друзями!