Кузбасу будувати і жити допомагає Китай

317

Сьогоднішній номер газети «Кузбас» опублікував статтю, присвячену роботі китайських будівельників в Кемеровській області. Стаття ця, на мій погляд, вийшла дуже цікава і за її прочитання, як кажуть, виникають питання. Саме тому я вирішив запропонувати цю статтю для прочитання і вам, дорогі читачі мого блогу ….

Нам будувати і жити допомагає Китай

Знайомі помітили: перша для кузбасівській столиці висотка в 25 поверхів у мікрорайоні «Кемерово-Сіті» вздовж Притомского проспекту росте на очах. Питають мене: «З чого б це? Невже і правда будівельний бум знову починається?» Житлове питання завжди цікавий. Ось я і пішла на будмайданчик. Виявила там китайців. Іноземної робочої силою кемеровської фірма-генпідрядник і пояснює швидкі темпи будівництва.

Висотка, за словами представників генпідрядника, будується не ударними темпами, а «просто за графіком». З серпня у 25-поверхівки перед листопадовими святами було вже 8 поверхів. Готова триповерхівка адміністративного корпусу, будується 17-поверхівка. До кінця листопада головний висотний об’єкт може додати ще 2 поверхи. Потім будівництво затихне на зиму. Так по технології покладено. Моноліту низькі температури протипоказані. Китайці – їх зараз на майданчику близько 160 осіб – поїдуть додому, аби навесні повернутися. До кінця наступного року перші об’єкти висотного комплексу «Кемерово-Сіті» повинні бути здані.

У тому, що так воно і буде, ні замовник будівництва, ані генпідрядник не сумніваються. Не тільки з-за відомого китайського працьовитості. Чому, власне, на об’єкт залучили компанію з Піднебесної? Сказати по правді, чутками земля повниться. Будівельна компанія з Харбіна «Велика стіна» (в Китаї все під такою назвою – знак якості) зводила нещодавно об’єкти в Новосибірську. Наші про роботу почули… Ну, і вирішили спробувати. Ні, все було як треба – тендер на вибір підрядника, контракт і все таке. Але, як це зазвичай буває, якщо вже хочеш дістати кого-то в ділові партнери, неодмінно отримаєш. З того ж тендером, при конкуренції. Без демпінгу за ціною договору та ін.

Причин для вибору китайців було як мінімум дві. Вони при будівництві висоток використовують найману дерев’яну опалубку. Спосіб у нас відомий і навіть застосовується, але іноземці використовують іншу технологію кріплення. Кемеровські будівельники вже їздять на висотку вчитися. Кажуть, китайський спосіб працює на строки будівництво і якість. Другий резон – організація самих робіт. Режим дня у людей з «Великої стіни» досить жорсткий. Підйом в 6 ранку. В 7.00 – початок роботи, з 12.00 до 13.00 – обід з 13.00 до 19.00 – робота. Без свят і вихідних. Живуть китайці поряд з будівництвом у вагончиках. Готують їм їх же кухарі з «своїх» же продуктів. На будівництві «сухий» закон. З серпня лише пару раз після роботи будівельники випили по пляшці пива – на честь китайських свят. Плюс іноземної робочої сили, яка живе фактично ізольовано, ще і в тому, що сім’ї далеко, в місті «знайомих» теж немає. А значить, немає і «людського фактора» – піти раніше, подмениться. Проблем зі здоров’ям теж в «Кемерово-Сіті» немає. Лише одна людина за всі ці місяці захворів. Його тут же відправили додому.

Так китайці працювали завжди, запевняють кемеровські будівельні старожили, які ще в радянський час мали з ними справу. Але крім особистої дисципліни, у них – жорсткий контроль за всіма операціями на будмайданчику. 3-4 людини перевірять, як «зав’язана» арматура, і тільки потім «добро» головного інженера. Діє принцип: «одна людина – одна функція». Якщо вже каменяр, то тільки муляр. Чітка спеціалізація, як помітили наші фахівці, – це теж терміни і якість.

Не у виправдання компанії, яка привернула китайців на кемеровську будмайданчик (можна ж міркувати на тему, чиє робоче місце займає китаєць). Просто як факт. Китайці не дешева робоча сила (контракт з ними оцінюється в адекватну термінами та обсягами будівництва суму), не купа народу, яка одним кількістю зводить поверхи. Це фахівці на ринку.

Як наші кузбасские будівельники, які мають (рідкісні, правда, але мають) підряди на роботу в інших регіонах. Працює «Велика стіна» в Росії вже не перший рік. Буквально два тижні тому сама бачила їх на будівництвах Владивостока. Там відразу кілька великих об’єктів – новий житловий мікрорайон тисяч на 40 жителів, три мости, комплекс Далекосхідного федерального університету на острові Російський будують китайці. Але не тільки вони. На корпусах зі скла і бетону Російською можна зустріти литовців, мексиканців, індусів. Всього там вже 10 тисяч будівельників з усього світу. Представники компанії-забудовника запевняли, що привозять на острів кращих. Тому що і об’єкт особливого федерального значення (тут, як відомо, пройде президентський саміт АТЕС-2012), так і небачені для Росії в останні роки масштаби будівництва треба чітко вписати в короткі терміни. Гроші (а кожен об’єкт від 30 до 55 млрд. рублів) Москва виділяє справно. При таких умовах терміни введення навіть не обговорюються.

У Владивостоці все – і мости, і університет, і маса необхідних інфраструктурних об’єктів (від систем водопостачання та очисних споруд до дитсадків і шкіл) – «йде за графіком. І по необхідній якості. І там, як і в «Кемерово-Сіті», не купа китайців-мурах на будівництві будинку. А все та ж кваліфікована робоча сила і фахівці. Причому зі своєю технікою. У Кемерово від баштового крана до маленьких машин-навантажувачів – китайці привезли з собою.

… Судячи по збільшенню кількості заявок на залучення іноземної робочої сили в Кузбас на наступний рік, таку роботу регіональні компанії цінують. Зауважу, що для цього сьогодні вже не потрібно їздити переймати досвід у той же Китай. В той же Харбін, де базується «Велика стіна». Там, до речі, за останній рік побудовано чотири мости. Найдовший – 6 км. Для порівняння: у Владивостоці мости не більше 2 км кожний. Їздити дивитися не треба. Вони вже самі у нас.

Оригінал опублікований в газеті «КУЗБАС» 11 листопада 2010 року

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?