Домен, як засіб для інвестицій

292

За підтримки: дата центр

Сьогодні у нас на блозі буде невеликий офтопік і присвячений він буде темі реєстрації доменів та інвестицій у домени.

До речі, щоб уникнути ваших можливих питань з приводу спонсор цього поста … типу, що це за штука така — дата центр … поясню, що дата-центр (від англ. data center) — це спеціалізоване приміщення (майданчик) для розміщення серверного та комунікаційного обладнання для підключення до каналів мережі Інтернет. Дата-центри підключені до різних вузлів зв’язку (каналами). Саме якість і ширина каналів впливають в першу чергу на рівень надаваних послуг, так як основним критерієм оцінки якості роботи будь-якого дата-центру є час доступності сервера (англ. uptime). У російському середовищі дата-центри часто називають центрами зберігання і обробки даних (ЦХОД) або центрами обробки даних (ЦОД). Ну, а поки перейдемо до теми доменів.

Доменом (від англ. domain — область, територія) називається адресу веб-сайту в Інтернеті. За міжнародною угодою кожній країні виділено деякий кодове позначення довжиною 2-3 букви, яке називається доменом першого рівня або доменом цієї країни. Так, наприклад, якщо адреса сайту закінчується .ru — значить, сайт знаходиться в домені Росії .fr — Франції, .ee — Естонії, .jp — Японії. Крім того, існують кілька доменів першого рівня, не пов’язаних з географією, а з направленістю сайту — наприклад, .com для комерційних, .org для некомерційних, .edu для освітніх організацій. Домен першого рівня також називають «зоною».

Як тільки був створений Інтернет і в ньому з’явилася система доменних імен, люди, що почали створювати сайти, працювати в Інтернеті, швидко зметикували, що знайти потрібний сайт найлегше, якщо його назва добре запам’ятовується, а рекламувати сайт простіше, якщо його ім’я збігається з пропонованою послугою на цьому сайті. Умовно кажучи, якщо хочеш знайти сайт, щоб почитати про будівництво або про роботу на будівництві, то буде виправдано, якщо ти в процесі пошуку набереш і заглянеш на блог з ім’ям stroika24.eu, а інформацію про гастролі улюбленої групи ти пошукаєш на сайті gastroli.eu . Таким чином, на красиві і запам’ятовуються домени в світі швидко з’явився попит.

А як ви розумієте, де є попит, там з’являється і відповідну пропозицію … Підприємливі люди швидко зрозуміли, що якщо хтось десь хоче за будь-які гроші отримати потрібне ім’я для свого сайту, йому цю можливість треба дати. Звичайно, за відповідну цього попиту ціну! 🙂 А щоб інші підприємливі люди не намірилися зареєструвати раніше і таким чином «відвести» сподобався тобі, а може бути, і багатьом іншим користувачам, домен, тобі слід зареєструвати сьогодні! Так сказати, зареєструвати поки просто про запас, тобто тільки на випадок появи в майбутньому покупця на це доменне ім’я. Так з’явилися перші люди, які почали реєструвати доменні імена з метою продажу їх в майбутньому іншим користувачам, тобто з’явилися перші домейнеры, тобто люди, які реєструють доменні імена з метою їх подальшого перепродажу, не є чиїмось товарним знаком та не підпадають під копірайт.

Історії з купівлею і продажем найбільш окремих розкручених і користуються популярністю доменів в даний час відомі багатьом з вас. Нагадаю кілька найвідоміших історій.

Наприклад, ось така історія сталася нещодавно з доменом sex.com :

25.01.2006 Доменне ім’я sex.com продано за 12 мільйонів доларів

Доменне ім’я sex.com, вважається одним з найбільш привабливих в індустрії розваг «для дорослих», за попередніми даними, нещодавно було продано його власником Гері Кременом (Gary Kremen) компанії Escom з Бостона. За повідомленням агентства Reuters, сума угоди склала 12 мільйонів доларів готівкою і акціями, що встановлює новий світовий рекорд в доменному бізнесі. До цього найбільшою сплаченої за домен сумою вважалися 7,5 мільйонів, за які в 1999 році був куплений домен business.com.

Домен sex.com Кремен отримав в 1994 році, першим здогадавшись зареєструвати його. Він не зробив на його базі сайту, а в наступному році ім’я вдалося перехопити Стівена Коена, двічі судимому до того часу за шахрайство. Коен написав фальшивий лист яка управляла тоді доменом .com компанію Network Solutions, там повірили в його історію про намір власника передати права на sex.com і Коен став керувати цим ім’ям. Він створив сайт, на якому розміщувалася реклама інших порносайтів.

У 2000 році Кремену вдалося засудити Коена і Network Solutions і отримати домен назад. Коен, не бажаючи виплачувати компенсацію в 65 мільйонів доларів, зник і був оголошений в розшук. Його знайшли в Мексиці в жовтні 2005 року. Кремен після повернення домену також організував у ньому сторінку з рекламою інших ресурсів, створювати власний сайт він не став. Разом з тим, Кремен відомий як засновник популярної служби знайомств Match.com, яку він згодом продав. Тепер Кремен вирішив продати sex.com. Нові власники імені збираються зробити в цьому домені повноцінний сервіс з мультимедійними «дорослими» матеріалами і сервісом онлайн-знайомств.

А ось така історія трапилася з доменом business-com :

26.07.2007 Домен business.com продано за бюджет невеликої держави

Домен business.com продано за суму від 340 до 360 мільйонів доларів США, що приблизно дорівнює річному бюджету Мальдів або Сьєрра-Леоне, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела, близькі до операції.

Покупцем є компанія R. H. Donnelley Corp., надає послуги платного пошуку компаній і організацій. За словами аналітиків, з купівлею домену Business.com, що є одним з найбільших бізнес-каталогів в інтернеті, R. H. Donnelley може істотно розширити свою сферу впливу. Зараз ця компанія видає довідник «Жовті сторінки» у 28 штатах США.

Нагадаємо, що в 1999 році домен business.com був проданий за 7,5 мільйона доларів. До 2006 року, коли за 12 мільйонів доларів був проданий sex.com, ця угода була найбільшою в інтернеті. Нинішня угода, поки не підтверджена офіційно, може стати новим рекордсменом в історії інтернету.

В результаті на сьогоднішній день в Інтернеті створено понад 270 доменних зон, але тим не менш красивих і пам’ятних доменів все одно не вистачає, так як користувачів, що створюють собі сайти з кожним днем стає в Інтернеті все більше і більше. А значить зростає і попит на красиві і запам’ятовуються доменні імена. Керуючись цим попитом домейнеры, а також люди, які намагаються на цьому заробити, продовжують реєструвати все нові і нові домени. Але … як ви розумієте, багато з цих доменів так ніколи і не будуть продані й принесуть домейнерам тільки збиток, бо користувальницький попит на маловідомі слова у майбутньому досить важко передбачити на момент реєстрації домену, а всі поширені і користуються величезним попитом слова давно вже зареєстровані в якості доменних імен.

Так що я можу з упевненістю сказати, що інвестиції в доменні імена є самі по собі інвестиціями з високим відсотком ризику, а це значить, що і викладати величезні гроші тільки за гарне слово — вкрай ризиковано. Безумовно, має сенс придбати п’ять-десять-двадцять доменів на майбутнє за ціною реєстрації в надії, що в майбутньому на ці домени з’явиться попит і ви на них заробите. Але викладати великі гроші за невідомі, так само, як і займатися кіберсквоттінгом, тобто реєструвати на себе домени, які містять товарні знаки, фірмові найменування, популярні імена власні, тобто, кошти індивідуалізації, охоронювані законом з метою їх подальшого перепродажу, я вам настійно не раджу, так як в цьому випадку ви просто ризикуєте втратити вкладені вами гроші.

На закінчення ви, мабуть, хочете мене запитати про те, чи інвестую я сам в хороші доменні імена. Так, інвестую. А я реєструю всі свої домени з недавніх пір на сайті domains.ee . Чому я реєструю свої домени саме на цьому сайті? Причин у мене для цього багато. Назву лише деякі з них. По-перше, розумні ціни — на цілий ряд доменів вони найнижчі в Естонії. По-друге, чималу частину доменів я можу зареєструвати повністю в автоматичному режимі, тобто без допомоги адміністратора, а це значить, зможу зареєструвати сподобався мені домен майже миттєво. По-третє, я можу оплатити реєстрацію домену будь-якими з трьох способів: WebMoney, PayPal або банківським перерахуванням. Тобто на domains.ee можна провести реєстрацію домену швидко і недорого!

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?