Як правильно доглядати за лазнею?

56

Протоплювання

Після банних процедур всі поверхні приміщення залишаються мокрими, а зайва волога – це завжди прямий шлях до гниття і утворення грибка. Тому після прийняття лазні, її необхідно протопити так, щоб повністю просушити всі поверхні.

Провітрювання

Після використання лазні, в ній необхідно відкрити вікна і двері на кілька годин (ідеально 2-3 години), щоб повністю провітрити приміщення.

Очищення зливу

Далеко не в кожній лазні передбачений злив. Однак якщо у вашому випадку він все-таки є, то його слід періодично очищати.

Але на відміну від протоплювання і провітрювання очищати слив не обов’язково після кожного відвідування лазні. Досить проводити дану процедуру один раз в кілька місяців або частіше, якщо раптом слив засмітився раніше.

Щоб уникнути накопичення в лазні бруду, після банних процедур всі поверхні слід протерти вологою ганчіркою без миючих засобів і витерти їх насухо.

Кварцування (дезодорування)

Вкрай бажано іноді здійснювати дезодорування повітря в лазні за допомогою уф-випромінювача (кварцователя). Всупереч поширеній думці, кварцователи коштують зовсім недорого, а ціна багаторазово окупається їх користю.

Раз в кілька місяців або частіше в лазні необхідно проводити генеральне прибирання. Виконується вона так само як і вищезгадана вологе прибирання, але вже з використанням миючих засобів.

Крім цього під час генерального прибирання вишукуються і інші проблеми, наприклад, поява цвілі або гнилі.

Обробка антисептичними засобами

Щоб уникнути появи в лазні грибка і цвілі, необхідно використовувати спеціальні антисептики. Вони одночасно знищують вже утворилася цвіль і перешкоджають появі нової. Тому використовувати їх варто не тільки на уражених ділянках, а й на всій площі.

Видалення уражених елементів

Іноді елементи лазні вражає деревний рак або білий гриб. За появою цих хвороб варто стежити дуже ретельно, так як розвиваються і передаються на інші елементи споруди вони дуже швидко.

Наприклад, деревний рак здатний за місяць перетворити в труху дошку товщиною 4 см.якщо ви виявили, що якийсь елемент споруди вражений цими захворюваннями, то можете навіть не намагатися вирішити проблему антисептиками або іншими засобами, швидше за все вони не допоможуть, а час буде безповоротно втрачено. Єдиний спосіб – це видалити уражену частину лазні і спалити, а на її місце поставити нову деталь.

Можливо, комусь могло здатися, що деревина – це занадто вимогливий матюкав для лазні, але насправді це зовсім не так. Якщо догляд проводити регулярно і правильно, то лазня прослужить багато десятиліть, а догляд за нею не буде віднімати багато часу. Тим більше, що доглядати доведеться за лазнею з будь-якого матеріалу.