9 хитрощів для дому, майстерні та ремонту

28

При роботі з деревом можуть виникати складнощі з розміткою, зіпсованими кріпленнями і т.д. Щоб їх вирішити, доводиться поламати голову. Пропонуємо 9 відмінних рішень рядових завдань, з якими ви можете зіткнутися.

1. Як рівно повісити на стіну зарядну станцію

Щоб підвісити зарядний пристрій, модем або інший прилад, потрібно закрутити в стіну 2 самореза на певній відстані один від одного. На ділі це зовсім не складно. Просто приклейте на ваш пристрій малярську стрічку так, щоб перекрити монтажні отвори. Потім продавите її над ними.

Скотч зривається, і клеїться горизонтально на стіну. По ньому видно, де повинні розташовуватися саморізи. Закручуємо їх, і тепер можемо підвішувати необхідний прилад.

2. Як викрутити саморіз із зіпсованою капелюшком

У дешевих саморізів злизуються насічки на капелюшку. В такому випадку викрутити їх неможливо. Нові шліци можна розрізати бормашиною з відрізним диском. Робиться один надпил, після чого все прекрасно викручується плоскою битою або викруткою.

3. Розмітка обрізки кута під трубу

Якщо впритул до труби потрібно стикувати кут деталі, тоді слід зробити шаблон обрізки. Для цього прикладіть папір впритул наскільки це можливо. Потім прикладаємо косинець з одного боку. За його лінійці на папері залишається мітка, віддалена від краю деталі на відстань, на яке вона не дістає до упору косинця.

Потім папір прикладається з іншого боку, і робиться аналогічно. Від перетину міток до кута листа проводиться діагональ. Знаходимо її центр, і циркулем малюємо коло діаметром рівним трубі, в даному випадку 110 мм.вирізаємо шаблон і перевіряємо. Якщо все в порядку, то готуємо по ньому деталь.

4. Як приховати капелюшок самореза

Якщо ви не хочете, щоб було видно капелюшок самореза, тоді перед його закручуванням засвердлите неглибоке отвір по діаметру наявного дерев’яного шканта. Потім можна закрутити в нього кріплення.

Після цього заливаємо в отвір клей, і вбиваємо шкант. Залишається спиляти його виступаючу частину, і відшліфувати поверхню. Якщо деталь буде фарбуватися, то вставки видно не буде.

5. Вимірювання відстані між внутрішніми кутами рулеткою

Щоб точно виміряти відстань між внутрішніми кутами, не потрібно загинати стрічку рулетки, так як це дасть невелику похибку. Подивіться на її корпус, на ній має бути написано його довжину. Цей напис можна визначити по стрілочки з двох сторін.

Для точного вимірювання потрібно впертися корпусом рулетки і в один кут, а початком стрічки в інший. Потім до отриманого значення на шкалі додаємо довжину рулетки, написану на корпусі. Це і буде точна відстань.

6. Стягування широких деталей короткими струбцинами

Якщо у вас є тільки короткі струбцини, але потрібно стягнути широку деталь, тоді з’єднайте їх разом. Для цього губки струбцин зчіплюються, і потім вони затягуються гвинтом.

6. Мітчик для нарізки різьби в дереві

Щоб нарізати різьбу в дереві, візьміть болт такого ж діаметру, що потрібно закрутити. З краю в ньому прорізається 4 поздовжніх паза.

Край болта потрібно злегка сточити під конус, щоб зменшити висоту різьблення. Тепер його можна загортати в отвори меншого діаметру, і він буде нарізати в них щільну різьбу.

Вона виходить дуже потужною, практично як в металі.

7. Промальовування овалів

Якщо потрібно накреслити на деталі овал, тоді вбийте в неї 3 гвоздика трикутником. Потім беремо нитку, пов’язуємо її кінці, і накидаємо кільце між цвяхами.

Підставте під нитку олівець, і максимально її відтягніть. Потім проведіть олівець по колу, тим самим вийде промальовувати овал.

Якщо потрібно зробити його паперовий шаблон, тоді відкушуємо капелюшки цвяхів і нанизуємо зверху листочок. Аналогічно малюємо зверху овал олівцем з ниткою. Потім вирізаємо його, і застосовуємо як шаблон.

8. Як знайти центр кола

Щоб визначити центр кола, прикладіть на нього лінійку в будь-якому місці, і прокресліть лінію. Посередині на ній ставиться відмітка.

По позначки прикладаємо косинець, і ведемо перпендикулярну лінію. Вона вже пройде точно через центр кола. Потім лінійкою міряємо її довжину, і відзначаємо середину. Ця точка і буде центром кола, в чому можна переконатися, скориставшись циркулем.

9. Кріплення ручки струбцини

Ручку саморобної струбцини з гвинтом зі шпильки можна зробити наступним чином. На її кінці затискається 2 гайки. На їх стику просвердлюється отвір.

У нього вставляється штифт, край якого потрібно розкувати молотком. Таким чином, виходить відмінна ручка.

Дивіться відео