Олімпійська «проза»: «12% – це набагато більше норми, але у мене не було вибору»

362

Сім місяців тому у мене на блозі вже був матеріал, присвячений корупції в будівельній галузі Росії. Тоді мова йшла про зловживання в дорожньому будівництві. Масштаби корупції в Росії, звичайно, просто шокуючі. Втім, на мій погляд, це повною мірою стосується всього пострадянського простору, що є характерною ознакою будівельної галузі саме Росії …та й шокувати по-справжньому ці масштаби можуть тільки тих, хто ніколи не працював на будівництві … ну, а тих, хто працював, і відповідно, вже в «темі», шокувати цим не можна … У мене особисто завжди виникає одне-єдине питання при читанні таких матеріалів: «Су-у-у-у-у-ки, ну, коли ж ви нарешті нажретесь і припиніть хапати?»

Сьогодні черговий матеріал на цю тему корупції … На цей раз мова йде про корупцію на олімпійських рядках в Сочі. Російський портал «ИноСМИ.Ru» опублікував на своїх сторінках переклад статті, що з’явилася 31 травня 2010 року в лондонській «The Sunday Times». У статті, опублікованій лондонською газетою, російський бізнесмен, який брав участь у підготовці до Олімпіади-2014, розповідає журналістам «The Sunday Times» про те, як високопоставлений російський чиновник вимагав у нього 180 млн рублів за вигідний контракт на будівництво в Сочі. Втім, даю передрук з порталу «ИноСМИ.Ru»:

Борець з кремлівським хабарництвом шукає порятунку в Британії («The Times», Великобританія)

Девід Леппард (David Leppard), Марк Франкетті (Mark Franchetti)

Багатий бізнесмен, що приймає участь у підготовці до зимової Олімпіади 2014 року, забив тривогу з приводу корупції в самому центрі країни, в Кремлі.

За словами 56-річного російського будівельного підприємця Валерія Морозова, він заплатив одному високопоставленому чиновнику у вигляді хабарів за вигідний державний поспіль для Ігор 4 мільйона фунтів стерлінгів.

Його заяви викликають питання щодо спроб Росії стати господаркою чемпіонату світу з футболу в 2018 році, у чому вона змагається з Англією. Критики кажуть, що якщо чемпіонат віддати в руки Росії, він постраждає від повальної російської корупції.

Морозов розповів, що брав участь в міліцейської спецоперації, щоб викрити злочинного чиновника. Пізніше він доручив одному зі своїх співробітників особисто передати скаргу російському президенту Дмитру Медведєву.

Згідно з документами, прокуратура Москви в даний час вивчає його заяву. Тим не менш, кремлівський бюрократ залишається на своєму посту, що викликає підозри у його приховуванні.

Щоб захистити свої докази, Морозов в цьому році приїхав у Британію, де подав документи своїм британським адвокатам і зробив заяву для цієї газети.

«Я звернувся в Sunday Times, так як розумію, що якщо наявна у мене інформація залишиться тільки в Росії, мені буде загрожувати серйозна небезпека», — заявив він в ці вихідні.

Росія витратить на зимові Олімпійські ігри в Сочі приблизно 9 мільярдів фунтів стерлінгів, що в шість з гаком разів більше витрат на нинішню Олімпіаду у Ванкувері.

Ці Ігри є улюбленим дітищем прем’єр-міністра Володимира Путіна. Він і Медведєв розглядають їх як можливість продемонструвати світові сучасну Росію.

А їх заявка на проведення чемпіонату світу 2018 року, з якої вони змагаються з Англією, Іспанією і Португалією, націлена на підкріплення даних устремлінь.

Рішення Морозова оприлюднити свої звинувачення призведе Кремль в замішання. Нещодавно укол в його адресу зробив колишній голова Футбольної асоціації Англії лорд Трізман, який заявив, що Росія планує підкуп суддів на червневому чемпіонаті світу в ПАР у спробі утвердити свою заявку.

Колишній апаратник з комуністичної партії Морозів займається бізнесом, володіючи фірмою в Ессексі, а також 74 відсотками акцій будівельної компанії «Москонверспром», частина якої належить місту Москві.

Чотири роки тому ця компанія виграла державний контракт на будівництво представницького житлового комплексу на 700 номерів на березі Чорного моря. Там під час Олімпіади 2014 року планується розмістити офіційних представників іноземних держав.

Отримання Морозовим контракту викликало невдоволення у зазначеного високопоставленого чиновника, який в момент їм виграшу тендеру перебував у відпустці.

Згідно із заявою Морозова московській прокуратурі, цей чиновник викликав його до себе і нібито зажадав 12 відсотків від даного державного контракту на суму 33 мільйони фунтів стерлінгів. Віддавати ці гроші бюрократу треба було готівкою і в розстрочку.

«Дванадцять відсотків це набагато більше норми, але у мене не було вибору. Або я платив, або говорив «прощай» свого контракту», — заявив минулого тижня Морозів.

«З середини 2007-го по червень 2009 року я платив йому майже 20 разів. Зазвичай я передавав гроші в невеликій господарській сумці або в маленькому портфелі прямо у нього в кабінеті, що знаходиться поруч з Кремлем. Пару раз передача грошей відбувалася а автомобілі. В цілому я заплатив йому близько 180 мільйонів рублів (4 мільйони фунтів стерлінгів).

У відчаї він звернувся в міліцію, повідомивши про дії чиновника у впливове управління по боротьбі з економічними злочинами міністерства внутрішніх справ.

Корупція в Росії лютує. Країна займає 146-е місце з 180 країн за корупційному індексу, який складався авторитетною організацією по боротьбі з корупцією Transparency International.

Більшість росіян упевнені, що впливові державні чиновники беруть хабарі. Рідкість те, що про це починають говорити «свої люди», такі як Морозів.

Щоб здобути докази, міліція організувала серію операцій-пасток. У ході однієї з таких операцій чиновник-хабарник, за словами Морозова, отримав від нього прямо в своєму кабінеті приблизно 60000 фунтів стерлінгів готівкою.

Під час другої зустрічі оперативники дали йому яскравий червоний галстук із захованою в ньому камерою, а до спини прикріпили записуючий пристрій.

Однак від цього обладнання спрацювала система сигналізації в будівлі, де мала відбутися зустріч, і Морозову довелося її зняти.

Потім бізнесмен зустрічався з чиновником в московському ресторані «Сливовиця». В паску у Морозова була прихована камера; в якості запасного пристрою міліціонери розмістили мініатюрний мікрофон в букеті квітів, що стояв на столику.

За сусідніми столиками сиділи оперативники з міністерства внутрішніх справ. Одна камера була захована у них в книзі.

Оперативник зняв момент, коли посадовець отримав пакет з рублями і євро на загальну суму 90000 фунтів стерлінгів. Наприкінці зустрічі хабарник пішов разом з грошима.

До досади і роздратування Морозова, ці докази були знищені. На наступний день після операції офіцер з МВС сказав йому, що начальство вирішило не порушувати справу проти такої високопоставленої особи.

Морозов перейшов у наступ. Він організував передачу листи із звинуваченнями на адресу чиновника і міліції Медведєву на гірськолижному схилі, щоб його не перехопили люди цього чиновника.

Він вже заплатив свою ціну за те, що наважився заговорити. За словами Морозова, його компанію викинули з будівельного олімпійського об’єкта, а всю будівельну техніку конфіскували. Морозов стверджує, що держава повинна йому велику суму грошей.

У листі з прокуратури на ім’я Морозова, направленому в минулому місяці, підтверджується, що оперативні заходи проти чиновника справді проводилися. У ньому говориться, що міліція порушила закон, вирішивши не передавати докази в прокуратуру.

Справа про олімпійських хабарі в даний час веде впливовий Слідчий комітет при прокуратурі, який розглядає питання про пред’явлення звинувачень чиновникові і міліціонерам.

Чиновник з приводу цих звинувачень заявив минулого тижня наступне: «Це все нісенітниця. Це все, що я можу сказати – повна нісенітниця».

На тлі заявки на проведення ЧС-2018 в Росії Медведєв пообіцяв почати війну проти широко розповсюдженої корупції, яка вважається однією з найбільш серйозних проблем країни. Справа Морозова дає Медведєву шанс показати світові серйозність своїх намірів.

Джерело інформації : ИноСМИ.RU

ДОВІДКА:

Чим займається «Москонверспром»

ВАТ «Москонверспром» було утворено в 2000 році. На офіційному сайті компанії зазначено, що проектує і будує цивільні і промислові об’єкти, поставляє обладнання, монтує його, веде сервісне…

Ось така сувора «олімпійська проза». Втім, повторюю, дивуватися нічому не доводиться. Мене приколює скоріше інше, що два роки «ос» платив, а тепер ось вирішив пограти в борця за правду … Втім, я думаю, що він платив не тільки останні два роки, бо знаю, що до підрядів на виробництво будівельних і ремонтних робіт такого високого рівня, а фірма «Москонверспром» , як випливає зі слів самого Валерія Морозова, майже постійно працювала на об’єктах Управління справами президента, ніде і ніколи «випадкових людей» не допускають, а тільки «своїх» …. І Росія в цьому, я думаю, зовсім не виняток … у всякому разі, на просторах колишнього СРСР …. А нинішній скандал піднявся виключно з-за того, що чиновник зарвався і вирішив хапнути занадто багато … От і все … Запити чиновник не 12%, а 10% … про цю історію ніхто і ніколи б не дізнався …

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?