Як довго служать пластикові вікна і від чого це залежить

30

Потенційний термін служби профілю з пвх — 50 років. Але насправді вікна з полівінілхлориду, як показала практика, не експлуатуються так довго. Сайт rmnt з’ясував, скільки в середньому прослужить ваше пластикове вікно і від яких факторів це залежить.

На думку фахівців, склопакети хорошої якості можуть спокійно прослужить 15-20 років, не втрачаючи свій зовнішній вигляд, тепло – і звукоізоляційні властивості. Саме з цієї причини потрібно ретельно підходити до вибору виробника, вибирати компанії з бездоганною репутацією, які багато років працюють на російському ринку. Відразу після доставки вікно слід перевірити на наявність тріщин в склі, подряпин, деформацій і так далі. Якщо ви підпишете акт виконаних робіт, то виробник має повне право відмовитися усувати наявні проблеми.

Скла служать століттями, це, власне, сама довговічна частина вікна. А ось інші елементи такий термін служби не витримають. Умовами для тривалої служби склопакета є наявність дистанційних рамок і максимальна щільність притиснення стулки.

Терміни служби віконних рам і фурнітури залежать не тільки від якості конструкції, але і догляду в процесі експлуатації. Щоб вікна служили довго, необхідно:

  1. у отвори склопакетів завжди потрапляють пил, дрібні частинки піску, тополиний пух. Все це негативно позначається на фурнітурі. Мінімум два рази на рік необхідно мити не тільки самі скла, але і весь периметр віконної стулки, простір всередині прорізів. Як це зробити правильно, портал rmnt.ru вже розповів.
  2. фурнітура потребує періодичного регулювання, щоб на якийсь конкретний елемент не припадало надмірне навантаження і не було перекосів.
  3. раз на рік фурнітуру потрібно змащувати швейним, машинним маслом або силіконовим мастилом. Йдеться про рухливі елементи. При цьому нижню петлю не змащують, це може привести до того, що рама перекоситься.
  4. ущільнювач теж потрібно змащувати раз на рік, він пересихає і псується. Міняти ущільнювач, який першим виходить з ладу, доведеться приблизно раз в 10 років.

Першими ознаками того, що з вікном щось не так, є проблеми з відкриванням і закриванням. В ідеалі все повинно йти гладко і плавно, як по маслу, без зусиль. Якщо стулки заїдають, з вікна протягає — пора вживати заходів. Найпростіше, звичайно, замінити ущільнювач, і вікно знову буде як новеньке. Фурнітура теж може зажадати заміни, доведеться викликати майстра, але в більшості випадків металеві елементи підлягають ремонту і можуть бути замінені новими.

Ще одна ознака явних проблем-вікна почали пітніти зсередини, між стеклами. Це означає, що дистанційна рамка з пластику або алюмінію всередині розгерметизувалася і абсорбент, який там знаходився, перестав вбирати вологу.

Ще один важливий момент-не можна мити віконні профілі пвх пральними порошками і агресивними хімічними засобами. На пластику зазвичай є склади, які захищають профіль від ультрафіолету. Якщо захисний шар змити, спочатку зіпсується зовнішній вигляд рам, а потім почнеться процес корозії.