Ремонт в підїзді житлового будинку. З чого почати?

645

Театр починається з вішалки. Власний будинок починається з хвіртки. Багатоквартирний будинок починається з під’їзду. Ці твердження, на мій погляд, є аксіомами, які не вимагають доказів. І думаю, що ніхто з вас не буде їх оскаржувати. Однак, тим не менш, життя показало, що аксіоми – це аксіоми, а практика та повсякденне життя – це щось інше.

У всякому разі, під’їзди у багатьох наших будинках в 90-х роках перебували у вкрай занедбаному стані, що навіває, за твердженням одного з класиків російської літератури, думки про повну розруху в головах людей, що проживають у цих будинках. У всякому разі, ремонту багато під’їзди в наших будинках в той час не бачили досить довго. Ремонт в під’їздах в деяких будинках не робився з часів СРСР, а в деяких навіть з моменту здачі житлового будинку в експлуатацію.

У результаті стіни наших під’їздів опинилися в той час покритими від підлоги до стелі непристойними написами і малюнками. Поштові скриньки, розташовані в під’їздах, зазвичай перебували у вкрай розгромну стані. А освітлення в під’їздах або відсутнє зовсім, або було представлено зазвичай скромною лампочкою в 25 ват, тьмяно мерцавшей біля входу в під’їзд. І пахло в наших під’їздах тоді теж вкрай погано: кішками, пивом, пропущеним через людський організм, дешевими цигарками і ще чимось невловним, незбагненним для нас, але заставлявшим гидливо затискати ніс.

В результаті, заходячи в під’їзди наших власних будинків, ми почували себе вкрай незатишно і поспішали якнайшвидше подолати чорну під’їзну зону, щоб діставшись до дверей рідної квартири і зачинивши за собою двері, забути про під’їзних «жахи», як про страшний сон. Так було в 90-х роках в Естонії, так було, я впевнений, в Росії і в інших країнах на території колишнього СРСР.

Але, говорячи про Естонії, я все-таки виразно можу дозволити собі говорити про подібні під’їздах в минулому часі, бо вони дійсно залишилися для Естонії у минулому. Ні, звичайно, нинішньому стану під’їздів багатьох будинків в Естонії, як і раніше, все ще далеко до ідеалу, але треба тим не менш варто визнати, що певного порядку в більшості під’їздів естонських житлових будинків все-таки на сьогоднішній день вдалося добитися.

Ремонт у під’їздах проводиться зараз в Естонії регулярно і виконується зазвичай кращими фахівцями. В ході ремонту старі дерев’яні двері в під’їздах змінюються на нові металеві двері, обладнані домофонами та доводчиками. Старі лампи денного освітлення змінюються на сучасні світильники, які вмикаються і вимикаються датчиками руху.

Оздоблення під’їзду виконується зазвичай зараз з використанням якісних оздоблювальних матеріалів, завдяки чому сам під’їзд стає помітно світліше, а його роботи з прибирання під’їзду простіше. Старі дерев’яні поштові скриньки змінюються на зручні металеві ящики, а старі дерев’яні перила змінюються на перила нового зразка.

На сходових майданчиках деяких під’їздів у будинках, що знаходяться в Естонії, зараз стоять кімнатні квіти і меблі для відпочинку. Батареї опалення в під’їздах теж справно працюють, а це значить, що в під’їздах тепло. Куріння в під’їздах житлових будинків в Естонії заборонено законом, тому повітря в більшості під’їздів зазвичай чистий і свіжий.

Втім, я думаю, що в цьому місці хтось із російських читачів обов’язково поставить мої слова під сумнів і запитає, чим же обумовлені такі разючі «під’їзні зміни» в Естонії і чи можна взагалі вірити. Відповім, мені можна вірити, бо те, що я написав, правда. А пояснюються всі зміни, про яких я написав, тим, що будинками в Естонії в більшості випадків керують зараз самі жителі цих будинків через створені ними ж самими об’єднання власників квартир, звані в Естонії квартирними товариствами.

Керують будинками самі жителі і вирішують всі ремонтні проблеми теж самі жителі. І при цьому вони не тільки вирішують, але і самі фінансують всі проведені в домі роботи, сплачуючи квартплату, а при необхідності і беручи кредити в банках для виробництва необхідних ремонтних робіт. Подібний підхід виявився дуже дієвим і змусив жителів переглянути власне ставлення до під’їзду власного будинку.

Через гроші і гаманець до людей прийшло розуміння того, що якщо сьогодні ти або твоя дитина щось зламали або зіпсували в під’їзді рідного дому, то завтра за виправлення цієї поломки доведеться заплатити вже всім жителям цього будинку, бо інших засобів для оплати ремонтних робіт у квартирного товариства просто немає. Після того, як більшість жителів усвідомило, що іншої альтернативи у них немає і найближчим часом не буде, «під’їзна проблема» в більшості житлових будинків Естонії була вирішена раз і назавжди.

Тому я, як голова квартирного товариства з чотирирічним стажем, хотів би порекомендувати жителям Росії та інших країн на пострадянському просторі запам’ятати наступне. Якщо під’їзд вашого будинку знаходиться зараз у надзвичайно занедбаному стані, ви повинні серйозно замислитися з цього приводу, бо можливо, що вже прийшла пора створювати квартирне товариство і вашому будинку.

Створювати саме сьогодні і саме зараз, поки ще ваш будинок не розвалився остаточно, бо завтра може виявитися, що ремонтувати і відновлювати щось в будинку буде вже пізно. І перемогти розруху в під’їздах ваших будинків ви зможете, лише ліквідувавши «розруху» у ваших умах. І іншої альтернативи у вас немає і не буде! А це означає, що і починати ремонт під’їздів в будинку правильніше буде зі створення в цьому будинку об’єднання власників квартир.

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?