Естонська митниця не дає «добро» на прибирання снігу!

401

Прикольно! Але мені здається, що, судячи по продовжують надходити з стрічки новин з повідомленнями, бюрократи Росії та Естонії вступили в негласне змагання між собою і намагаються в даний час негласно з’ясувати, хто ж з них у цю зиму у результаті видасть самий безглуздий наказ, або виголосить найсмішнішу мова, або організовує саму безглузду акцію, темою яких буде «Боротьба з зимою і снігом на ввіреній бюрократу території».

Вчора, прочитавши повідомлення, що надійшло з Москви, в якому яскраво розповідалося про жах москвичів, які виявили в своїх рахунках за квартплату рядок «вивезення снігу», я вже подумав, що російські чиновники в цю зиму явно перемогли своїх естонських колег, однак … Однак, як тепер з’ясувалося, це був ще не фінал … 🙂 Бо естонські чиновники, видно, вирішивши, так просто не здаватися і не поступатися почесне місце росіянам, озвучили сьогодні одне досить безглузде розпорядження …

Втім, напевно, досить вступів і перейдемо, як мовиться, безпосередньо до суті розпорядження. А суть ця така. Виявилося, що в умовах екстремально великої кількості випадав у цьому році в Естонії снігу волосні, тобто місцева влада звернулися до хуторянам за допомогою, щоб ті залучили свої трактори до прибирання снігових завалів. Враховуючи, що комунальні служби не можуть очистити від снігу кожен ведмежий кут, наявний в Естонії, бо вони не можуть впоратися з прибиранням снігу навіть у великих містах країни, я вважаю це звернення влади за допомогою до хуторянам цілком розумним і своєчасним.

Хто, як не самі хуторяни повинні бути прямо зацікавлені в тому, щоб дороги в волостях, де вони живуть, були очищені від снігу і по ним могли проїхати «Швидка Допомога, пожежники, поліція, шкільні та місцеві автобуси. А раз хуторяни — зацікавлені особи, значить, і працювати вони будуть, на відміну від комунальників, на совість. Одним словом, правильний заклик і правильне рішення! Але! Тут несподівано з’ясувалося, що участь хуторян в розчищенні доріг від снігу не до вподоби співробітникам естонської митниці. Останні заявили, як пише газета Meie Maa, що не дозволяють використовувати паливо з особливою маркуванням для прибирання снігу, і дали хуторянам 48 годин на те, щоб замінити паливо в своїй техніці з маркованого на звичайне.

Тут, напевно, мені варто дати невеличке роз’яснення в частині того, що це за маркированное паливо використовують естонські хуторяни. Справа в тому, що ціна на паливо в Естонії давно вже безбожно має і винні в цьому зовсім не світова криза, і ціна за горезвісний нафтовий барель на світових біржах, а наше рідне — естонський уряд, обклало все паливо, яке продається на території Естонії, високим акцизним податком, до якого при реалізації палива додається ще й 20%-ий податок з обороту.

Природно, що ціни на паливо в Естонії стали шалено високі, в той час, як хутірська техніка — трактори, комбайни і все інше любить їсти це саме паливо з «великим апетитом». Враховуючи все це, урядом в свій час і було прийнято рішення про те, що хуторянам дизельне паливо для заправки сільськогосподарської техніки буде продаватися з невеликою знижкою в розмірі півтора або двох крон (не пам’ятаю вже точно, скільки саме складає ця знижка).

А щоб ні в кого не було спокуси використовувати більш дешеве паливо в цілях, далеких від сільськогосподарських, одночасно було прийнято рішення про спеціальною маркуванні цього самого сільськогосподарського палива, а простіше кажучи, про підфарбовування палива, призначеного для сільськогосподарських машин. А так як на прибиранні снігу хуторяни використовують зараз ті ж самі трактори, що працюють у них за сезон у полі, то цілком природно, що ці самі трактора виявилися заправлені маркованим паливом.

«Люди не хочуть нам допомагати, кажуть, що заміна палива на один лише раз – це дуже дороге задоволення, а якщо цього не зробити, то їм загрожує штраф. Зараз, коли снігу дуже багато, ми можемо просто опинитися в біді», — нарікає старійшина волості Сальмі — Калмер Поопуу (Kalmer Poopuu). Старійшина сааремааской села Ökoküla Койт Кулл (Koit Kull), який сам десять років прибирав сніг на своєму тракторі, сказав, що здивований вимогою митників і що раніше в Естонії ніколи не виникало подібних проблем. «По-перше, снігу було менше, по-друге, справи у держави йшли, очевидно, краще. Зараз потрібно отримати акцизи, так що Податково-митний департамент і Міністерство фінансів активно працюють в ім’я того, щоб держава отримала всі можливі доходи від податків», — старійшина мучиться і намагається хоч якось пояснити собі дивна вимога вітчизняних митників.

Ось такі приколи виникають іноді в нашому маленькому державі на краю Європи! 🙂 А ще мені чомусь спадає на думку фраза зі старого бойовика радянських часів «Біле сонце пустелі». Пам’ятаєте фразу про те, що «митниця дає «добро»? В нашому випадку, естонська митниця дати своє «добро» на прибирання снігу в Естонії, судячи з усього, відмовилася! Пояснення цьому вчинку естонських митників у мене тільки одне. Я думаю, що естонські митники, як і естонський уряд, живуть не в цій країні і вони не в курсі того, що діється зараз на дорогах Естонії! Іншими словами, страшно далекі вони від народу та його проблем! 🙂

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?