Хто правий, а хто винен — замовник чи підрядник? Відповідь дасть будівельна експертиза!

377

За підтримки: будівельна експертиза

Сьогодні я збираюся поговорити, як ви, напевно, вже зрозуміли з заголовка, про ситуації, в яку я впевнений, що за своє життя потрапляли багато хто з вас. Ну, а для тих, хто поки ще в подібну ситуацію не потрапляв, наша сьогоднішня розмова, я сподіваюся, стане корисним уроком на майбутнє. Адже далекоглядні люди воліють вчитися на помилках інших? Чи Не правда? 🙂 Втім, тут, я думаю, буде доречним внести маленьку поправку і уточнити, що говорити ми будемо з вами не стільки про ситуацію, бо від попадання в неї в цьому житті не застрахований ніхто, а поговоримо в першу чергу про те, як ви можете з цієї ситуації гідно (без моральних, а головне – без матеріальних втрат!) вийти.

І так … ви вирішили побудувати відремонтувати свою квартиру або побудувати будинок. Для цього ви підібрали собі будівельну фірму-підрядника, уклали з нею договір, заплатили аванс у розмірі, як правило, 20-30-40% від кошторисної вартості будівництва або ремонту. При укладенні договору підрядник переконав вас у тому, що все на вашому об’єкті буде виконано на найвищому рівні. Однак після початку робіт ви тим не менш починаєте помічати, що не все у ваших підрядників виходить так, як вони вам обіцяли. Терміни будівництва не витримуються, в фундаменті виявляються тріщини, цегляна кладка виконана неякісно, так і інші видимі будівельні дефекти проявляються.

Якщо хтось із вас, хто ще не стикався в своєму житті з подібною проблемою, думає, що я надміру «згущую фарби» і що конфліктних ситуацій на будмайданчику між будівельником і замовником просто не може бути, я не буду переконувати його в протилежному, а просто процитую зараз кілька матеріалів, опублікованих на блозі за останній рік.

Матеріал від 13.01.2009. Цитата: «Будівельна фірма Russanov Group OÜ, виконавши в 2006 році роботи загальною вартістю 150 мільйонів крон, змушена ось вже другий рік судитися з замовником робіт – відомим виробником пельменів – компанією UVIC AS через недоплачених фірмі 600 тисяч крон. Історія ця почалася більше двох років тому, коли фірма UVIC AS вирішила розширити своє виробництво і інвестувати 150 мільйонів крон на будівництво нового заводу, уклавши для цього в 2006 році генпідрядні договір на будівництво із фірмою Russanov Group. Однак, коли роботи будівельниками були виконані, з оплатою частини робіт виникли проблеми. Замовник напросто відмовився оплатити частину робіт, пославшись на те, що його будівельні експерти повідомили про наявність недоробок і помилок. Будівельна фірма проте вважала, що все зробила якісно і замовлена ними будівельна експертиза підтвердила правоту будівельників.» Докладніше з цим матеріалом ви зможете ознайомитися тут.

Матеріал від 27.01.2009. Цитата: «В ході будівництва спортхолла Йыхвиской гімназії в Естонії в шкільному будинку був виявлений шлюб недобросовісних будівельників, на ліквідацію якого потрібні були мільйони крон, які тепер треба звідкись терміново вишукати. При виробництві робіт в коридорі підвального поверху працівники виявили, що одна панель нависає над головами дітей і загрожує заваленням, оскільки замість чотирьох опорних точок колишні будівельники обмежилися двома.

«Панель утримував на стелі тільки дерев’яний каркас», – обурено зазначив Маритс, за словами якого, такий небезпечний для життя шлюб з’явився в ході додаткових будівельних робіт, які проводилися протягом кількох років у школі.«Прийшла одна фірма, зробила свою частину роботи, потім прийшла інша, а цілісної картини про справу ні в кого не було, і роботи вели так, як дозволяла совість. Вся діяльність не була скоординована», – говорить він. Несправною виявилася і система вентиляції їдальні, спортзалу та роздягалень басейну.» Докладніше з цим матеріалом ви можете ознайомитися тут.

Таким чином, конфлікт між будівельником, і підрядчиком на будмайданчику – явище досить поширене, бо ситуація, коли будівельники або замовники зовсім не виконують свою роботу або виконують її з рук геть погано, теж є досить поширеною. Тому якщо ви, будучи замовником або підрядником і зіткнувшись з подібною ситуацією, вирішуєте зараз, як вам правильно вчинити, тобто втрачати вам нерви, час і гроші, з’ясовуючи стосунки з протилежною стороною, або звернутися за допомогою до будівельних експертів, щоб вони склали вам експертний висновок і оцінили вартість завданої вам шкоди. Я настійно раджу вам звернутися до будівельних експертам, бо це буде правильне рішення, так як будівельні експерти зможуть не тільки оцінити вартість завданої вам шкоди, але і при необхідності допоможуть вам у виробленні рекомендацій щодо виправлення виниклих будівельних дефектів.

Сподіваюся, що ви зрозуміли і те, що часто виникає необхідність у виконанні експертизи будівельних робіт на етапі їх здійснення, а потрібна незалежна будівельно-технічна експертиза вже існуючих будівельних конструкцій, інженерних систем, оздоблювальних покриттів після їх зведення. Особливо часто така необхідність стала виникати повсюдно останнім часом, бо будівельники або ті, хто себе називає будівельниками, готові зараз взятися практично за будь-яку роботу, незалежно від того, чи вистачить їм кваліфікації, досвіду та технічної оснащеності, а ось результат цієї роботи часто виявляється дуже плачевним, як для замовника, так і для них самих.

Ну, а поки я дам вам список тих можливих ситуацій, що ви зможете «розрулити», замовивши відповідну будівельну експертизу:

1. У вас є підозри, що обсяги виконаних на об’єкті робіт підрядником завищено;

2. У вас є підозри, що ряд робіт, пред’явлених підрядником до оплати, насправді їм не виконувався.

3. Найнятий вами підрядник неякісно виконав ремонт у вашій квартирі, офісі, майстерні, магазині і т. д.;

4. Якість виконаних підрядником робіт при здачі об’єкта задовольняло вас, як замовника, але пізніше, в процесі експлуатації, стали виявлятися будівельні дефекти і брак, раніше непомічені або приховані подальшими роботами;

5. Після проведення якісно і в строк будівельних робіт замовник пред’являє вам, як до підрядчика, необґрунтовані претензії, опиняючись платити вам за виконані роботи;

Будівельна експертиза покликана вирішувати і успішно вирішує ще цілий ряд корисних і потрібних завдань, але так як ці завдання не мають безпосереднього відношення до конфліктів, що виникають на будмайданчику між замовником і підрядником, ми сьогодні їх торкатися не будемо.

Зазначу при цьому, що компетентно провести будівельну експертизу будівель і квартир, а також скласти грамотне експертний висновок (особливо, якщо ви збираєтеся використовувати ці матеріали в суді для вирішення спірних питань) зможе далеко не кожна фірма, тому в Естонії всі фірми, які займаються проведенням будівельних експертиз, повинні мати в штаті дипломованих фахівців відповідного профілю і повинні бути внесені у відповідний реєстр Міністерства економіки і комунікацій Естонії.

У Росії діяльність по проведенню будівельно-технічної експертизи в даний час ліцензуванню не підлягає і єдиною підставою для доручення проведення будівельно-технічної експертизи тій чи іншій фірмі в Росії є наявність в її штаті експерта-будівельника відповідного експертного профілю, тобто особи, яка має спеціальні знання у галузі науки, техніки, ремесла чи промислу, якого можна залучити для проведення спеціальних досліджень у галузі будівельної (будівельно-технічної) експертизи.

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?