Як позбутися від цвілі на стінах квартири

357

За підтримки: ремонт квартир в Москві

Вчора я отримав мейл, в якому мене запитують, як можна швидко, але з гарантією, видалити цвіль з бетонної стіни, що знаходиться в квартирі. Людина, яка написала мені, зібрався робити ремонт в квартирі, але не знає, як «з гарантією» видалити цвіль зі стін в одній з кімнат, тобто видалити так, щоб проблема з цвіллю була вирішена в квартирі раз і назавжди.

Відповідь на це питання, як ви розумієте, дуже легкий, але одночасно і дуже складний, бо видалити цвіль з бетонної стіни можна швидко і без особливих проблем, а от забезпечити вирішення цієї проблеми назавжди – це, як мовиться, завдання — вже більш складна, хоча вона при бажанні теж цілком вирішується. І це завдання вам належить вирішувати в два етапи.

Перший етап.

По-перше, вирішивши покінчити з цвіллю у своїй квартирі раз і назавжди, ви повинні чітко уявляти, що цвілі без вогкості не буває, тому вам слід насамперед позбутися від джерела вологи в квартирі. Джерелом вологи можуть бути, наприклад, тріщина в стіні або під підвіконням, через яку з вулиці всередину приміщення проникає волога. Саме підвищена вологість є благодатним середовищем для життєдіяльності цвілі, грибка, синяви і інших патогенних утворень, а це означає, в першу чергу вам потрібно боротися не з пліснявою, а боротися з причинами, породившими її. Перерахуємо ці причини і розглянемо способи їх вирішення.

1. Висока вологість поверхні стіни

Причина. Можливо, що зовнішні стіни вашого будинку не висохли після будівництва. Можливо, що при певному напрямку вітру на кут потрапляє дощ, і з-за цього постійно сиріє зовнішня стіна.
Рішення. Влаштувати «козирок» над зовнішньою стіною або обробити зовнішню стіну водовідштовхувальними складами.

2. Погана вентиляція

Причина. Можливо, відсутня природна вентиляція в місці появи цвілі. Наприклад, кут заставлений меблями.
Рішення. Не ставити меблі впритул до стіни.

Причина. Можливо, відсутня природна вентиляція в місці появи цвілі. Наприклад, з-за перепланувань у вашій квартирі або в квартирах сусідів, в результаті яких були забиті або демонтовані вентиляційні короби.
Рішення. Прочистити вентиляційні канали вентиляційних коробів. У разі демонтажу коробів – відновити короби.

Причина: Після установки пластикових вікон приміщення втратило вентиляції крізь щілини дерев’яних рам і цього стало не вистачати.
Рішення. Провітрювати частіше приміщення або встановити додаткову вентиляцію .

3. Промерзання

Причина. Можливо, в цьому місці стіна просто промерзає, т. к. в кімнаті холодно із-за недостатнього опалення (ідеальна для розвитку цвілі температура— +5 +15 градусів) – з-за чого зміщується «точка роси» та стіни в квартирі сиріють.
Рішення. Збільшити опалення в кімнаті або утеплити стіну (зсередини або зовні). Наприклад, якщо ви проживаєте в панельному будинку, то слід ретельно закрити зовні стики панелей. На жаль, латати тріщини в зовнішніх стінах і закладати зовнішні панельні шви доводиться найчастіше з допомогою промислових альпіністів, оскільки щілини в панельних будинках, як правило, бувають наскрізними, і закладати їх необхідно в першу чергу з зовнішньої сторони.

Враховуючи, що викликати і оплатити роботу альпіністів часто буває важкувато. Я б порекомендував б вам утеплити стіну хоча би зсередини. Для утеплення стіни з боку кімнати буває досить шару звичайного пінопласту (5см) у решетування з дерев’яного бруска 50х50, покритого зверху листом гіпсокартону. Природно, що поверхня утеплюваної стіни вам необхідно буде очистити від цвілі і обробити антисептиком.

Другий етап.

Усунувши причини, що викликали появу цвілі в квартирі, переходимо до видалення власне цвілі. Для цього ви повинні будете з допомогою шпателя видалити цвіль зі стін, просушити поверхню, а потім придбати в магазині будматеріалів одну з нижчезазначених спеціальних антисептичних грунтовок — «Capatox», «Анти -», «Антиплесень», «Део-антиплесень», «Тефлекс-антиплесень», «Сенеж-антиплесень», «ХОМЕЕНПОЙСТЕ-1», «Тефлекс-антиплесень», препарат проти цвілі «Мипор».

Кошти, перераховані мною, призначені не тільки для знищення, але і для попередження виникнення цвілі, гнилі та інших патогенних грибів. Куплені грунтовки, як правило, відразу готові до застосування, тому не потребують розведенні водою.

Потім ви повинні будете рівномірно, без пропусків нанести антисептик на очищену суху поверхню пензлем або фарборозпилювачем. Через 4-6 годин вам слід повторно зачистити поверхню від залишків забруднень, промити водою, ретельно висушити, потім обробку антисептиками повторити ще раз. Через 24 години поверхня готова до декорування шпалерами або будь-якими лакофарбовими матеріалами.

Втім, ви, звичайно, можете спробувати обійтися в боротьбі з цвіллю тільки «народними засобами». Наприклад, промити проблемне місце на стіні 10%-им розчином мідного купоросу, але тут варто було б зауважити, що після застосування купоросу зазвичай буває важко забілити блакить, що залишається після застосування розчину мідного купоросу.

Тим, хто боїться блакиті на стінах після застосування купоросу, але тим не менш не любить ходити в магазини будматеріалів, а любить вибирати кожен раз для себе особливий шлях для вирішення виниклих проблем, я можу порадити в якості засобу для боротьби з цвіллю застосувати засіб для відбілювання білизни «Білизна», якщо, звичайно, воно у ваших краях ще продається.

Ці випробувані часом «народні засоби» теж, як правило, допомагають, але я хотів би все-таки порадити вам по можливості відмовитися на цей раз від свого «особливого шляху» і купити готові антисептики, а до «народних засобів» вдатися тільки в разі, якщо антисептиків в магазинах вашого населеного пункту чомусь раптом не виявиться у продажу.

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?