Як вибрати безпечну для здоровя меблі?

358

Перед тим, як ми з вами перейдемо до розмови про те, як вибрати безпечну для здоров’я меблі, і ви зможете дізнатись, на що саме ви повинні звернути свою увагу при її покупці, я хочу порекомендувати вам салон меблів компанії «ЛоранМебель» — «Меблі ручної роботи з Білорусі». У цьому салоні вам не доведеться ламати голову над тим, небезпечна або безпечна меблі, яку ви бачите перед собою, і ви будете орієнтуватися у своєму виборі тільки на те, подобається ця меблі вам чи не подобається, бо вся меблі, представлена в цьому салоні, виключно високої якості і повністю безпечна для вашого здоров’я.

Ви завжди зможете придбати в салоні компанії «ЛоранМебель»: меблі для дитячої кімнати, меблі для спальні, меблі для кабінету і для вітальні, а також будь-яку м’яку меблі. Модельний ряд торгового дому меблів Медведково постійно оновлюється, і в цьому ви можете переконатися самі, відвідавши салон, що знаходиться в Москві, в Медведково, за адресою: вул. Полярна 21. Нагадаю, що салон працює без вихідних і перерв на обід з 10.00 до 20.00. Телефон для довідок: (495) 988-20-20 .

Ну, а зараз поговоримо з вами про те, як вибрати меблі, безпечну для здоров’я. Саме про це йдеться в статті, опублікованій в ” самарской газете «Волзька Комуна», витяги з якої я хочу вам зараз запропонувати трохи нижче.

Стіл, за яким ми їмо, ліжко, на якій ми спимо, шафа, де ми зберігаємо нашу одяг… Ми в першу чергу звертаємо увагу на зовнішній вигляд і зручність оточуючих нас речей і практично не замислюємося про те, що вони можуть бути потенційно небезпечними для організму. І якщо вам не байдуже ваше здоров’я, фахівці радять вибирати меблі перевірених виробників. Але, як відомо, за якість доводиться платити.

Фахівці рекомендують нам купувати меблі тільки в перевіреному салоні і обґрунтовують це так:

«З урахуванням ситуації на російському меблевому ринку, де існує безліч підпільних підприємств і фабрик, нарватися на підробку дуже легко. Тому до вибору місця покупки меблів потрібно підходити з усією ретельністю, — попереджає в. о. керівника Управління Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини по Самарської області Володимир Жорно. — Слід відвідати відомий, авторитетний меблевий салон, який дорожить своєю репутацією і працює з меблевими фабриками безпосередньо. Не рекомендується купувати меблі на вулиці, вибираючи її з фотографіями. У таких випадках ймовірність купити підробку, різко зростає. Підроблена меблі – це не тільки даремно витрачені гроші, але часто і витрачений здоров’я».

У неякісної меблів можуть бути слабкі кріплення, які можуть не витримати навантаження. «До того ж і якість матеріалу часто бажає залишати кращого: в основному, застосовується дешеві, неякісні ДСП. А ДСП, як відомо, виділяє формальдегід, і кількість цих виділень у офіційних виробників суворо регламентовано і підтверджено гігієнічним сертифікатом. Підроблена меблі таких сертифікатів не має, і скільки така меблі виділяє формальдегіду, не відомо нікому», — підкреслив Володимир Жорно.

Особливо уважно варто вибирати кухонні меблі. Оскільки вона піддається впливу високих температур, пари, гарячого жиру і киплячої води. В таких умовах «шкідливість» може проявитися більшою мірою.

Особливу увагу при покупці меблів рекомендується звернути на матеріали (в першу чергу, деревину), з яких виготовлені меблі, яку ми вирішили купити:

Найчастіше корпус кухонних меблів виготовляють з різних видів деревно-волокнистих плит, які складаються з деревних волокон і спеціальних добавок. «Неякісні ЛДСП, ДВПО, ХДФО можуть перевищувати гранично допустимі норми за вмістом небезпечних і токсичних речовин. При експлуатації небезпечні і токсичні речовини виділяються в повітря і можуть провокувати головні болі, алергію, зниження імунітету, а також діяти на репродуктивні, кровотворні та дихальні органи, серцево-судинну і центральну нервову систему», — розповів заступник директора ТОВ «Версиво-Ламінат» Михайло Тулін. Експерт також зазначив, що з-за низької якості плит такі меблі може швидко вийти з ладу, і в результаті ви можете отримати травму.

Щоб вироби з ЛДСП, ДВПО, ХДФО були безпечними для здоров’я, у виробництві використовується високоякісна сировина відомих виробників, що має необхідні документи з якості (сертифікати, санітарно-епідеміологічні висновки, паспорти) і пройшов обов’язковий вхідний контроль за зовнішнім виглядом та фізико-механічними показниками.

«Існуючі в Росії стандарти передбачають дві марки плити-основи ЛДСП (ДСП) – П-А і П-Б. Марка П-А більш високої якості і має перед маркою П-Б кращі показники міцності на вигин і розтягування та низькі показники щодо відсотка розбухання, покоробленность і шорсткості поверхні. Наше підприємство використовує у виробництві тільки ДСП марки П-А, — розповів Михайло Тулін.

Також важливий такий показник, як клас емісії. Він показує допустимий вміст вільного формальдегіду в 100 грамах абсолютно сухої плити. Існують два класи емісії: Е1 (до 10 мг), Е2 (10-30 мг). Меблі з ЛДСП плит із вмістом формальдегіду, відповідного класу Е1 можна використовувати для житлових приміщень, дитячих закладів та лікарень. У відповідальних виробників на всіх стадіях виробництва передбачений контроль якості. «Вся продукція піддається 100% контролю за зовнішнім виглядом і вибіркового за фізико-механічними показниками. Всі випробування сировини й готової продукції проводяться в атестованій випробувальній лабораторії на імпортному перевіреному обладнанні, — зазначив експерт.

Купуючи кухонні меблі, не менш важливо звернути увагу і на матеріал стільниць, наприклад, звернути увагу на один з популярних матеріалів — штучний камінь, бо фахівці попереджають, що камінь каменю — ворожнечу.

«Заливний камінь виготовляють з використанням гелькоута, поліефірної смоли, наповнювачів та інших інгредієнтів, — розповіла «ВК» директор ТОВ «Сайберия» Юлія Нестерова. — Хімічним розчинником гелькоута і поліефірної смоли є стирол. Стирол — це летку дуже агресивна речовина, але головне — стирол руйнує гепатоцити (клітини печінки). Шляхи проникнення в організм: дихальна система, шкіра, слизові оболонки, травний тракт. Це призводить до порушення імунної системи з витікаючими з цього наслідками». Листовий штучний камінь також виготовляється з поліефірної смоли з додаванням акрилу, але поліефірна смола для листового каменю у відомих виробників зовсім інша. Вміст стиролу в неї в сотні разів менше, реакція полімеризації не запускається хімічною реакцією, а фізичної — під дією потужних ультрафіолетових ламп спеціального спектру. Залишки стиролу з неї випаровуються протягом 10-15 днів. А поки листової штучний камінь дійде до споживача у виробі, пройде мінімум 6-9 місяців», — зазначила Юлія Нестерова.

В склад деяких видів штучного каменю (наприклад, GetaCore) стирол не входить зовсім. Такий камінь безпечний при контакті з харчовими продуктами. Завдяки щільній безпористою структурі він прекрасно протистоїть розмноженню бактерій, цвілі і грибків, з нього легко видаляються будь-які забруднення і плями.

Виявляється, що при купівлі меблів обрану меблі варто ретельно помацати і навіть понюхати … Як саме? Про це трохи нижче:

Як же споживачеві при покупці меблів відрізнити якісну, безпечну меблі від низькоякісної продукції? Юлія Нестерова радить провести по стільниці рукою. У низькоякісної продукції поверхня нерівна, нерівномірна.

Уважно потрібно оглянути і корпус. «За зовнішнім виглядом плити повинні мати однорідну поверхня з чітким малюнком і тисненням. Покриття не повинно відшаровуватися, — розповів Михайло Тулін. — Поверхня ЛДСП повинна витримувати без змін протягом доби вплив води, спирту, кава, олії. Поверхня ДВПО і ХДФО повинна витримувати без змін короткочасний вплив води і мильного розчину».

Деякі експерти рекомендують також нюхати меблі. Від якісних гарнітурів не виходить запаху «хімії». Але найголовніше, потрібно питати санітарно-епідеміологічні висновки або сертифікати відповідності.

Але навіть якщо сталася прикра помилка і ви все-таки купили цю саму небезпечну для здоров’я меблі, зневірятися все-таки не варто, бо вихід є і в цьому випадку:

Якщо ж ви зрозуміли, що куплена вами меблі небезпечна для здоров’я вже в процесі експлуатації, то і в цьому випадку є вихід. «Для проведення токсикологічних досліджень придбаної споживачем меблів він може звернутися в будь-яку, акредитовану на даний вид діяльності, лабораторію, наприклад, в ФГУЗ «Центр гігієни і епідеміології в Самарській області», розташоване за адресою: р. Самара, проїзд Р. Митерева, д. 1, — розповів Володимир Жорно.

За законом «Про захист прав споживачів» у разі виявлення в товарі недоліків споживач може зажадати заміни на товар цієї ж марки і моделі, вимагати негайного безоплатного усунення недоліків товару або відшкодування витрат на їх виправлення споживачем чи третьою особою. Або ж замість пред’явлення вимог споживач має право повернути виробнику товар неналежної якості і зажадати повернення сплаченої за нього суми.

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?