Кондиціонер в Москві — це задоволення дороге!

330

Цього літа кондиціонери в Росії користувалися небаченим досі попитом, що саме по собі було не дивно, бо погода в цьому році дійсно була спекотна. Однак, з настанням осіннього холоду попит на кондиціонери не тільки не знизився, як пророкували, а навпаки — знову злетів, тільки тепер прилади купують ще й з метою обігрівати приміщення в холодну пору року, ну, і, звичайно, при цьому мати страховку на випадок спеки майбутнім літом. На жаль, опалювальний сезон в Москві розпочнеться ще не скоро, а в квартирах москвичів вже прохолодно, що змушує їх шукати альтернативні шляхи для обігріву свого житла.

Однак, як виявилося, встановити кондиціонер в Москві за нині існуючим правилам — це справа досить складна, бо без спеціального дозволу столичної влади при установці кондиціонера просто не обійтися. Правда, за оформлення всіх необхідних паперів беруться фірми-посередники, але роблять вони це аж ніяк не задарма, а просять за це «дійство» чималі суми. Що почім на московському ринку спробувала з’ясувати кореспондент радіо «Вести FM» Ксенія Крихели і ось, що їй вдалося дізнатися.

Виявляється, що просто встановити кондиціонер в Москві — це саме по собі не так дорого. У всякому разі, в цій справі є, як кажуть, варіанти, в тому числі, є варіанти — прості і є варіанти — «сердиті».

Цитата:

— Ми встановлюємо за 7, 5 тисяч рублів. Приїдемо і все за два-три години зробимо. Виведемо всі дроти, кабелі, підключимо — буде працювати. Зручніше за все, звичайно, виводити на фасад поруч з вікном. Сильно не доведеться ламати стіни.

У деяких конторах обіцяють взятися за справу з умовою, що буде встановлюватися їх кондиціонер.

Цитата:

— Ми встановлюємо тільки свої, нам так зручніше. Ми їх закуповуємо і за них повністю відповідаємо, даємо гарантію роботи на три роки. Сам кондиціонер у нас коштує 21 тисячу рублів, плюс робота від 12 до 15 тисяч рублів, залежно від складності установки — в цілому виходить 40 тисяч.

Однак, сорок тисяч рублів за кондиціонер і його установку, на думку радіо «Вести FM», це практично не гроші, в порівнянні з тими грошима, які доведеться заплатити за отримання дозволу влади на встановлення приладу. Правда, посередники пропонують взятися за справу — все оформити і узгодити. І таких фірм в Москві буквально десятки.

Цитата:

— Для нас це рутинна робота, а для вас це може виявитися непосильною працею. Треба ходити по всіх інстанціях, а їх не менше п’яти — Архнадзор, Мосжілінспекция, СЕС, районна управа і т. д. Всі без винятку за узгодження беруть гроші , хто 15, а хто 20 тисяч рублів і вище.

У підсумку, всі необхідні довідки плюс робота посередників обійдуться замовнику в «копієчку».

Цитата:

— Ми за свою роботу беремо 20 тисяч рублів, решта міські служби. Отримання узгодження на установку кондиціонера може обійтися від 130 тисяч рублів до 160.

Правда, посередники відразу попереджають, що за три дні ніхто нічого не зробить і процедура узгодження розтягнеться на місяці.

Цитата:

blockquote>- Не менше трьох місяців, менше ніяк, одна Мосжілінспекция у себе документи тримає близько 45 днів, такий порядок.

Правда, іноді в фірмі можуть пообіцяти, що оформлять дозвіл на установку кондиціонера за менші гроші, але за термінами все одно виходить те ж саме.

Цитата:

— У нас дозвільні документи коштують 90 тисяч рублів — можуть бути ще якісь накрутки, наприклад, ДЕЗ-и беруть свої гроші. На все про все може піти десь 105-110 тисяч рублів.

Є в справі узгодження і свої нюанси. Так, наприклад, в одній з фірм-посередників журналістам сказали, що якщо будинок побудований за особливим проектом, то це означає, що у нього є автор і що це зовсім окреме узгодження! І інші гроші!

Цитата:

— Ми тут робили одне дозвіл через Моспроект, так автор, коли дізнався, що на його фасаді будинку збираються встановити кондиціонер — за свій підпис зажадав сто тисяч рублів, буває і таке.

Втім, самі установники кондиціонерів не радять зв’язуватися з дозволами, а зробити простіше, встановивши зовнішній блок не на фасаді, де його видно, а, наприклад, на балконі. Правда, в цьому випадку він буде працювати трохи гірше, а гроші за установку доведеться віддати все ті ж.

Цитата:

— Якщо на балконі, то можете уявити, що весь тепле повітря буде накопичувати там, у разі, якщо балкон засклений. Повітря може розігрітися до 40-ка градусів, тоді сам кондиціонер вимкнеться. Коли кондиціонер працює, доведеться відкривати всі балконні вікна.

Таким чином, варто визнати, що ідея по установці кондиціонера на балконі не така вже й хороша, бо працювати кондиціонер без дозволу буде тільки до першої скарги сусідів в районну управу. Кондиціонер — це ж не сірникову коробку і його не заховаєш в кишені. Плюс до того ж він ще й шумить. Та й штрафи за самовільне встановлення кондиціонерів чималі і складають ті ж десятки тисяч. Так що можна сумно констатувати, що кліматичний комфорт у Москві нині коштує досить недешево. І тому тим москвичам, хто поки ще не обзавівся кондиціонером. а тільки подумує про його придбання, я рекомендую серйозно подумати про доцільність його придбання.

Ну, а тим москвичам, хто все-таки придбав собі кондиціонер, я думаю, буде корисно записати в свої записники парочку корисних телефонів, які я зараз збираюся вам дати. Якщо у вас несподівано виникла потреба в такій послузі, як ремонт кондиціонерів в зв’язку з тим, що ваш кондиціонер раптом вирішив зламатися, в цьому випадку вам зможуть знадобитися два наступних телефонних номери: (495) 589-75-32 і 8 (926) 923-37-93. Це телефони компанії Re-Stk, що займається ремонтом та обслуговуванням кондиціонерів в Москві і Московській області. До речі, компанія пропонує не тільки ремонт кондиціонерів, але ще і якісний ремонт вікон, зокрема, заміну всіх видів склопакетів і скла, а також встановлення москітних сіток та інших віконних аксесуарів. Варто відзначити, що всі пропоновані компанією роботи мають високу якість, а головне — конкурентоспроможні ціни!

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?