Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді

355

За підтримки: реалізація газоблоку

Незважаючи на кризу, життя країн, що знаходяться на території країн колишнього СРСР, не зупинилася і це підтверджують ваші питання, які регулярно приходять на блозі і на які я також регулярно відповідаю. Можливо, що хтось із вас уже помітив, що я іноді, відповідаючи на який-небудь питання, пишу спеціальний пост, в якому намагаюся максимально розкрити тему, порушену автором листа. Сьогодні у мене як раз такий пост і я відповім в ньому на кілька ваших питань, що стосуються використання газоблоків.

Що таке — газоблок?

Найпростіше визначення газоблоку наступне. 🙂 Газоблок — це просто нарізану на шматки газобетон, а газобетон — це не що інше, як штучно створений пористий камінь, що отримується в результаті твердіння в автоклаві суміші, що складається з гідравлічного в’яжучого, тонкодисперсного кремнеземистого компонента, води і газоутворювача, відрізняється надзвичайною легкістю і міцністю від інших будівельних матеріалів.

Які розміри газоблоку?

Розміри газоблоку, (ДхШхВ), мм (у різних виробників):

— 600х100х250 — зазвичай на піддоні 96 газоблоків;
— 600х150х250 — зазвичай на піддоні 60 газоблоків;
— 600х200х250 — зазвичай на піддоні 48 газоблоків;
— 600х300х250 — зазвичай на піддоні 30 газоблоків;
— 625х100х250 — зазвичай на піддоні 96 газоблоків;
— 625х150х250 — зазвичай на піддоні 60 газоблоків;
— 625х200х250 — зазвичай на піддоні 48 газоблоків;
— 625х240х250 — зазвичай на піддоні 30 газоблоків;
— 625х300х250 — зазвичай на піддоні 30 газоблоків;
— 625х400х250 — зазвичай на піддоні 24 газоблоку;

Яка оптимальна вартість газоблоку?

Оптимальна вартість газоблоку — це, напевно, та вартість, яка влаштовує, як покупця газоблоків, так і продавця газоблоків. Природно, що будь-який продавець хотів би продати свій товар дорожче, але ціни в підсумку регулює попит на товар.

Не знаю, на скільки ціни в діапазоні від 2650 до 3000 рублів за 1 м3 газоблоків є оптимальними з точки зору продавця, але ці ціни діють в деяких регіонах Росії, а це означає, що покупці з ними більш-менш згодні і їх акцептировали.

Зазначу ще, що ця ціна вже включає в себе вартість доставки газоблоків на об’єкт транспортом продавця. Іншими словами, якщо ви самі приїхали на склад за газоблоки та збираєтеся вивезти їх на власній машині, то в цьому випадку ви, звичайно, має право отримати газоблоки за більш дешевою ціною, ніж я назвав.

Можна виготовити газоблоки своїми руками?

При бажанні виготовити своїми руками можна все! 🙂 В тому числі, можна виготовити своїми руками і газоблоки! Тим більше, що обладнання для виробництва газблоков продається майже повсюдно і вільно! Ось тільки чи потрібно намагатися все робити самому? В цьому я, м’яко кажучи, не впевнений! І справа тут не в тому, що обладнання для виробництва газобетону коштує не дуже дешево і ціни на нього починаються з 650.000 рублів. А в тому, що, на мій погляд, краще довірити процес виготовлення газоблоків професіоналам, так як у них це явно вийде краще, тобто якісніше і дешевше. А свій час буде куди корисніше витратити на самого себе і на свою родину!

Чим відрізняються газоблоки від піноблоків?

В першу чергу, газоблоки та піноблоки відрізняються одна від одної технологією виробництва.

Процес виробництва газобетону:

Цемент, вапно і пісок дозуються і перемішуються в спеціальному змішувачі, потім до них додаються вода і алюмінієва пудра. Потім суміш заливається в форму і витримується в ній кілька годин, протягом яких у суміші відбувається хімічна реакція з виділенням вуглекислого газу. Пори в матеріалі утворюються в результаті взаємодії алюмінію з водою і, отже, збільшення матеріалу в об’ємі. В цей же час відбувається «схоплювання», або набір початкової міцності матеріалу.

Після схоплювання утворюються якісь напівсирі маси, з яких на спеціальній різальної установки нарізаються блоки. Надлишки маси, що залишилися від нарізки на блоки, збираються і заново йдуть у виробництво. Ну, а нарізані газоблоки подаються потім в автоклавні установки, де протягом кількох годин проходить їх пропарювання при температурі 180 °C і під тиском в 11,5 атмосфер. В результаті фізико-хімічних процесів, що відбуваються при пропарюванні, газоблок набирає свою 100% міцність. На заключному етапі газоблоки укладаються на піддони, упаковуються в пластик, щоб запобігти потраплянню вологи, і складуються в очікуванні покупця.

Процес виробництва пінобетону:

У промисловий міксер засипаються пісок і цемент, потім до них додається вода. Маса того або іншого інгредієнта визначається шляхом попереднього зважування, в залежності від співвідношення піску і цементу задається марка майбутніх блоків по міцності від Д400 до Д800 і Д1000. Чим вище марка блоку, тим він міцніше, міцніше і важче. Отриманий розчин мішається до тих пір, поки не вийде однорідний бетонний розчин. Після цього в промисловий міксер, де перемішували розчин, додається піна. Ну, а потім перемішаний з піною бетонний розчин розливається по формах.

Після заливки пінобетон вистоюється 4 години, за цей час відбувається процес початкового схоплювання. Далі блоки вантажаться на піддони і вивозяться для подальшої сушки. В звичайних атмосферних умовах пінобетон сохне від 2-х до 3-х тижнів. За цей час пінобетон набуває ті експлуатаційні якості, які потрібні йому використання в будівництві, тобто для кладки стін і перекриттів, будівництва будинків до 4 поверхів). Виходить, що частину своєї міцності пінобетон набирає протягом наступних 6 місяців.

Що краще — піноблок або газоблок?

Це питання, як кажуть, на любителя! 🙂 Бо давно відомо, що «на смак і колір товаришів немає»: комусь подобається тістечко, а кому-то сало ….Газоблок відрізняється більш точними розмірами, а при його виробництві більш ретельно дотримуються технологічні вимоги, так як газоблок випускається в умовах заводу, а пінобетон найчастіше виготовляють безпосередньо на будівельному майданчику, де важко забезпечити бездоганне дотримання технологічних вимог.

З-за різної технології виробництва газобетон і пінобетон мають різне водопоглинання і різну морозостійкість. Газоблоки більш легко вбирають воду і відповідно мають більш низькою морозостійкістю. Однак, і газоблок, піноблок, в цілях збільшення продовження терміну служби все одно потребують декоративно-захисного облицювання лицьовою цеглою або сайдингом, завдяки яким проблема зводиться нанівець.

Варто відзначити ще й те, що газоблок на відміну від піноблоку володіє значно більш «суворої» геометрією (допуски відхилень), що дозволяє без проблем класти газоблоки на цементно-клейові розчини, а значить, і зменшувати відповідно межблоковые щілини/щілини, тому «містки холоду» теж минимализируются.

Додам ще, що, наприклад, в Росії до цих пір немає виробника якісних піноблоків з ідеальними геометричними характеристиками, що дозволяють класти піноблоки на клейову суміш, щоб отримати в результаті тонкий шов, хоча тонкий шов — це пряма економія коштів на опалення будинку.

Але при всьому вищевикладеному піноблок є більш дешевим, ніж газоблок, матеріалом, а значить, він може зацікавити покупця, який не дуже женеться за якістю і красою кладки, але зате схильний економити гроші!

Популярні Записи:

 • Робота на олімпійських об’єктах в Сочі
 • Робота екскаваторником?
 • Як позбутися від цвілі на стінах квартири
 • Поговоримо про роботу в Норвегії — Інформація «з перших рук» — Ексклюзивне інтерв’ю «Стройки24»
 • Потрібні муляри в Росії? В якому місті? Скільки вони можуть заробити там?
 • Супер-шпаргалка на День будівельника 2010
 • Газоблоки та піноблоки. Питання і відповіді
 • Капітальний і поточний ремонт житлового приміщення з точки зору юриста
 • Які країни громадянин Естонії може відвідати без оформлення візи?
 • Орієнтовні ціни на будівельні роботи
 • Який кабель краще вибрати для телевізійної антени?
 • Кому потрібен машиніст бульдозера?
 • Як мити кришталеву люстру?
 • Програма для розрахунку вентиляції — VentCalc V. 2
 • Виконавча документація в будівництві: акт прихованих робіт
 • Бляхар? А хто це?
 • Цирк та будівництво — поняття цілком сумісні!
 • Дає постійний вид на проживання в Естонії право на роботу в Норвегії?
 • Нелегальна робота в Норвегії
 • Як позбутися кротів на ділянці?
 • Плюси і мінуси наливних підлог
 • Як заробити на гранітному щебені та мармурової крихти?
 • Список 87 московських кварталів, які отримають в 2009-2011 роках нове планування територій
 • Які країни може відвідати без оформлення візи «естонська чужий» або людина з паспортом «іноземця», виданим в Естонії?
 • Чому «потіють» і «плачуть» пластикові вікна ?