Установка гвинтових паль для фундаменту. Етапи зведення пальово-гвинтового фундаменту

25

Установка гвинтових паль для фундаменту. Етапи зведення пальово-гвинтового фундаменту

Пальово-гвинтова технологія укладання фундаменту досить проста і позбавляє забудовника від прокладки траншеї, для укладання фундаменту. Починати установку пальово-гвинтового фундаменту необхідно з розмітки ділянки, на якому планується зведення будинку. По периметру встановлюються кілочки, що позначають точки установки гвинтових паль. Між елементами розмітки натягується шнур, що створює контур майбутнього фундаменту будови. На цьому етапі дуже важлива точність.

Після цього необхідно зняти грунт на глибину 10-15 см, площею рівною діаметру палі з лопатями. Земляні роботи мінімальні, але виконання їх також необхідно.

За виробленими розмітками необхідно вкрутити труби в землю. Для цього використовують отвори у верхній частині палі. Вставлені металеві труби або штирі служать важелями для повороту конструкції.

Встановлюють металеву палю перпендикулярно поверхні землі. Занурення металевого стрижня в грунт здійснюють з невеликим запасом, залишаючи близько 15 см.

На наступному етапі необхідно перевірити встановлені палі по висоті. Зайву довжину обрізають за допомогою болгарки.

Важливо! горизонтальність і однакову висотуоснованіянеобходімо контролювати постійно, цими характеристиками забезпечується стійкість монтованих пристроїв.

Після виконання всіх вимірів і зміцнення необхідно заповнити палі бетоном. Ця операція необхідна для того, щоб виключити потрапляння вологи всередину стрижня. Як правило, для цієї мети використовують фасований піщано-цементний склад м300, це суха суміш під впливом вологи утворює міцну монолітну форму. Заливка бетонного розчину збільшує загальну жорсткість підстави.

Після того як бетонна суміш затверділа необхідно приварити спеціальний елемент опорної конструкції, оголовок, після цього можна приступати до формування основи будівлі.

Оголовок-це деталь, приварена до торця палі. На нього встановлюється плита або балка ростверку, що об’єднує встановлені палі в єдину систему фундаменту. Невеликий перекіс оголовка викличе перекіс всієї конструкції.

По привареним оголовкам виробляють монтаж обв’язки по обладнаним металевим або дерев’яним перемичках, які попередньо повинні бути оброблені антисептиком або фарбою із захисними функціями.

У деяких випадках при будівництві оголовки не використовуються, ростверк закріплюється відразу на вершину палі для рівномірного розподілу навантаження.

Гвинтові палі поодинці. Плюси і мінуси пальово-гвинтового фундаменту

Пальові фундаменти принципово відрізняються від стрічкових і плитних тим, що кожна паля передає на грунт зосереджене навантаження в окремій точці. А пальово-гвинтовий фундамент в свою чергу відрізняється від пальово-забивного із залізобетонних паль тим, що:

 • палі-металеві труби, набагато гірше залізобетону чинять опір вигину.
 • металеві палі в грунті схильні до корозії.
 • загортання гвинтових паль, на відміну від забивання забивних, не ущільнює, а розпушує грунт.

Внаслідок зазначених факторів якість пальово-гвинтового фундаменту дуже сильно залежить від властивостей підстилаючого грунту. Ідеальна “подушка” під гвинтовий фундамент – потужний сухий суглинок або злегка зволожений алювій, пісок з включеннями дрібної гальки . В останньому випадку гвинт палі при вкручуванні штовхає перед собою все більш розширюється і ущільнюється конус грунту. З нього при цьому вичавлюється вода, а дрібні частинки глини, завжди присутні в алювії, цементують його. Зрештою конус грунту набуває міцність бетону, а конуси окремих паль в глибині змикаються. Паля заклинюється намертво, так, що її легше згорнути в штопор, чим далі загорнути або вивернути; міцний фундамент тепер готовий фактично без нульового циклу.

Альтанка з купальнею на гвинтових палях

В родючих багатошарових грунтах більшої частини рф паля фундаменту працює по-іншому. Як – розберемо нижче, а поки вкажемо плюси і мінуси гвинтових паль в росії, за винятком гірських районів і зони вічної мерзлоти:

 1. не потрібно планування майданчика та обладнання під’їзних шляхів до неї – плюс.
 2. будівництво не прив’язане до сезону, погодних / природних умов і географічного положення об’єкта; палі можна загортати і в болото, і в вічну мерзлоту – плюс .
 3. трудовитрати на пристрій пальово-гвинтового фундаменту на порядок і більше менше, ніж будь – якого іншого; його можна зібрати за 1-3 робочих зміни-плюс .
 4. не потрібно чекати усадки фундаменту, будівництво можна починати відразу після його монтажу – плюс.
 5. прибудови до основної будівлі можна робити, не побоюючись усадки їх фундаментів щодо старого – плюс .
 6. будівництво можливе в зоні розвинених підземних комунікацій-плюс .
 7. із застосуванням промислових методів складання і в поєднанні з залізобетонним стрічковим пальово-гвинтовий фундамент дозволяє вести будівництво на найслабших грунтах, аж до пливунів – плюс .
 8. ті ж промислові технології будівництва дозволяють витягувати палі з грунту для повторного використання – плюс .
 9. обмежений термін служби: в зволожених грунтах з хімічною реакцією, відмінною від нейтральної, металеві палі служать 50-60 років; бурозабивні (див. Далі) до 100-120 років – мінус.
 10. обмежена властивостями грунту несуча здатність: капітальне багатоповерхове будівництво на пальово-гвинтових фундаментах неможливо-мінус .
 11. пальово-гвинтові фундаменти для житлових будівель довготривалого користування на одиницю несомой навантаження від будівлі виявляються на 10-30% дорожче пальово-забивних або стрічкових – мінус .
 12. пристрій підвального приміщення неможливо, тому що порушується взаємодія паль з грунтом – мінус .
 13. попадання текучої води в підпіл будівлі неприпустимо, тому потрібно досить складна обробка цоколя і вимощення – мінус .
 14. монтаж фундаменту вимагає попередніх геологічних досліджень на місці будівництва і досить складних і трудомістких розрахунків. Якщо для стрічкових фундаментів можна розробити типові проекти, то кожен пальово-гвинтовий проектується індивідуально – мінус .

Гвинтові палі установка. Монтаж вручну

Установка гвинтових паль своїми руками найчастіше виконується в тому випадку, якщо неможливо організувати під’їзд для техніки безпосередньо на будівництво . Також недоцільно наганяти техніку для реалізації малого обсягу робіт (до 10 паль невеликого діаметру), тим самим збільшуючи непотрібні витрати. Природно, не можна проводити загвинчування гвинтових паль за допомогою техніки там, де необхідно дотримуватися режиму «тиші» і в заповідній зоні.

загвинчування палі вручну

До основних переваг способу, при якому встановлюється гвинтовий фундамент своїми руками без спецтехніки, можна віднести його дешевизну, адже вам не доведеться орендувати обладнання та оснащення . В даному випадку основа будинку монтується із залученням трьох осіб, бажано фізично міцних. З пристосувань необхідно запастися лопатою, кувалдою і рівнем для 3-х площин, а також важільними ключами, які можна замінити трубами (пристосування, що забезпечує загортання стрижнів).

Недоліки

Якщо говорити про недоліки ручного вкручування, то вони полягають в наступному :

 • можливе критичне відхилення опор від вертикалі з похибкою від 5 см і більше;
 • ймовірність того, що закручування гвинтових паль буде виконано не до кінця через брак людського ресурсу і глибина не досягне необхідного рівня;
 • основа будинку монтується на обмеженому просторі;
 • діаметр паль перевищує 108 мм або в дуже рідкісному випадку — 133 мм.

Якщо всі ці пункти для вас не актуальні, можете сміливо встановлювати гвинтовий фундамент своїми руками без додаткових пристроїв.

Забурювання гвинтових паль. Види застосовуваних мотобурів

Пристрої для буріння свердловин класифікують, в основному, за потужністю і типом двигуна. Щоб загвинчування гвинтових паль здійснювалося швидко і з мінімальними зусиллями, необхідно знати, для якої категорії грунту підходить той чи інший вид мотобура.

Найлегші механічні мотобури, вагою до 11 кг, управляються однією людиною і мають невелику потужність двигуна (до 3,5 л/с). Таку ручну установку можна використовувати тільки для буріння в грунтах 1 і 2-ї категорії , які відрізняються невеликою щільністю.

Механічний мотобур з об’ємом двигуна від 3,5 до 7 л/с може управлятися як одним, так і двомаОператор. Вага таких установок – до 30 кг, тому утримати одному таке пристосування при роботі на важких грунтах може бути важко. Мотобури цього типу можна застосовувати також виключно на грунтах 1 і 2-ї категорії.

Існують механічні мотобури, що складаються з двох блоків-двигуна і бурової частини, з’єднаних між собою штангою. Вага такого пристрою близько 80 кг, потужність двигуна 5-8 л/с.завдяки з’єднує штанзі, яка погашає зворотний удар, управляти такою машиною можна поодинці, допускається буріння грунтів 3-ї категорії. Таким мотобуром зручно проводити пробне загвинчування паль, тому що він забезпечує мінімальне відхилення осі опори від заданих параметрів.

Закручування паль мотобуром

Гідравлічні мотобури з двигунами потужністю 11-15 л/с застосовуються для буріння свердловин в грунтах 2 і 3-ї категорії. Ручну установку з гідравлічним приводом зручно транспортувати, вага її близько 80 кг. Пристосування може управлятися і одним оператором, проте на практиці управляти таким, досить важким пристроєм, зручніше удвох.

На ринку будівельного обладнання популярні мотобури айрон вітчизняного виробника, які випускаються як з механічним, так і з гідравлічним приводом. Зіставивши скільки коштує оренда такого обладнання з тимчасовими витратами, очевидно що використання мотобура-вигідно і практично.

Заходи безпеки при роботі з мотобуром

Перед роботою завжди слід провести огляд обладнання, перевірити надійність кріплень і працездатність всіх вузлів. Особлива увага – на ріжучу кромку, саме зношені ножі стають частою причиною перевантаження і поломки обладнання.

Під час роботи оператор повинен:

 • використовувати захисні засоби (окуляри, каску);
 • стежити за тим, щоб обертається частини бура не торкалася одяг;
 • завжди припускати наявність сторонніх предметів в грунті;
 • не працювати на повній потужності без належного навантаження.

Готові свердловини слід прикривати або маркувати до монтажу паль.

Відео монтаж гвинтових паль невеликою гідравлічною установкою в мо. “св-фундамент”