3 частих помилки в догляді за полуницею після плодоношення. Позбавляють доброї частини врожаю в наступному році

64

Хочете щороку збирати гідний урожай полуниці? тоді ось вам розбір польотів недалекоглядних городників, які псують полуничні кущики, кількість і якість ягід в наступному сезоні — дією або бездіяльністю. Давайте проїдемося по пунктах!

чому взагалі полуниці потрібен догляд після плодоношення. Що вона про себе уявила?

З нашої, дачніковской дзвіниці, було б дуже зарозуміло думати, що головне завдання полуниці — дати нам ягоди, а після збору врожаю кущики починають «відпочивати». Ні, тепер полуниця потрудиться для себе.

У другій половині літа рослина формує бруньки, з яких на наступний рік з’являться нові квіти. Не потрібно бути професором агрономії, щоб зрозуміти: від догляду в цей період залежить цвітіння полуниці (читай — плодоношення!) на наступний рік. І ваш урожай полуниці!

помилка 1: залишати полуницю, як є

Як ви вже зрозуміли, в житті полуниці починається найцікавіший для неї період. Дачник дуже допоможе рослині, якщо замість дозвільного хитання уздовж грядок видалить у всіх кущів 2 речі:

  • вуса. Віднімають поживні речовини, випаровують вологу, в цілому для рослини — придаток-паразит. З тією умовою, що садівник не задумав розмножити полуницю. А цьому випадку залишають потрібну кількість відводків у найкращих кущиків.
  • старі плямисті і червоне листя. другі-прояв заразного захворювання полуниці: плямистості всіх мастей. І користі рослині не приносять, і розносять недуга на здорових сусідів. Обрізаємо, спалюємо, обливаємо кущики фунгіцидом.

помилка 2: похмурі зарості

Згадайте все, що ви робили з полуницею до цвітіння, розраховуючи отримати урожай побільше і краще. Старанно пололи, рихли і поливали. Зрозумійте, що урожай наступного року полуниці залежить від догляду і після плодоношення: продовжуйте робити зовсім те ж саме, не даючи малодушної слабини. ну якщо тільки трохи.

З незрозумілих мені причин деякі дачники навмисно ігнорують регулярну прополку. Їх розрахунок простий-трава не дає землі швидко просихати, а я піду краще поллю помідорчики.

Не розуміючи, що бонусом вони отримають захворювання — плямистість полуниці, що відбирає у рослини здоров’я. Бо кожен поважаючий себе патогенний грибок якраз обожнює вологі і погано провітрювані куточки, люб’язно надаються бур’янами між необробленими полуничними рядами.

помилка 3: забути підгодувати полуницю або підгодувати» натуральної ” органікою

Органічні підгодівлі хороші навесні, коли полуниці потрібен азот. Але ніяк не до кінця літа!

Я категорично недарма написав той самий нудний абзац про те, що відбувається з полуницею після цвітіння. Для повноцінної закладки нирок і їх визрівання до зими (що важливо не менше!) полуниці потрібно харчування. І азот, і фосфор, і калій.

Але ось невдача: фосфор і калій майже не містяться в «органічних» добривах у вигляді трав’яного квасу, сильного коров’яку і ароматного настою курячого посліду. Там містяться кінські дози азоту, які полуниці зараз ні до села, ні до міста.

Ну, хоча б так: деревна зола дасть полуниці досить багато поживних речовин

Можна придбати комплексне мінеральне добриво “осіннє «(там більше калію і фосфору) або на худий кінець універсальну» нітроамофоску” і використовуйте за інструкцією. Зізнаюся, я просто закладаю гранули в верхній шар землі» на око ” і щедро проливаю полуницю водою. Готово-працює!

Полуниця буде вдячна! а якщо думка розсипати на грядку богомерзкую “хімію” тобі претит — обійдися хоча б деревною золою.